Shibalka Shibalka komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi opravdu moc líbila. Bylo skvělé, jak postupně vycházela na povrch nová fakta, takže se pořád něco dělo. I na konci, kdy jsem si myslela, že už je všechno venku, přislo něco nového, co knihu dokonale zakončilo. Už se těším na Někdo cizí v domě.

16.02.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tato kniha se mi neskutečně líbila a opravdu splnila všechna moje očekávání. Četla se mi dobře a rychle, a to hlavně kvůli tomu, že hned na začátku mě vtáhla do děje a už nepustila. Dokonale jsem se vcítila do hlavní postavy a celý příběh jsem s ní prožívala. Když jsem knihu dočetla, byla jsem překvapená ze zajímavého a promyšleného konce, ale zároveň mě mrzelo, že už je konec knížky, která se mi tak zalíbila. Byla to moje první přečtená kniha od této autorky a už se těším až si přečtu Za zavřenými dveřmi a další její díla, která přijdou!

30.12.2018 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli tématu, které se mi zdálo zajímavé. Už na prvních stránkách jsem byla vtažena do děje a chtěla jsem zjistit jak to celé dopadne. Líbilo se mi, střídaní kapitol (minulosti a přítomnosti), které spolu nejdříve nesouvisely a postupně se začínaly prolínat. Párkrát jsem se v příběhu (hlavně u kapitol z minulosti) ztratila a musela jsem se v knize vrátit a zaměřit se na nějaké stránky knihy znovu a lépe je pochopit. Konec knihy je překvapivý, ale přišlo mi to až moc jako z akčního filmu a trochu přehnané - za to dávám hvězdu dolu.

30.12.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha je úžasná a rychle čtivá. V příběhu je postav tak akorát a čtenář má šanci se nad věcmi zamýšlet a snažit se přijít na pravdu. Konec knihy opět překvapivý a pěkně vymyšlený. Tuto autorku jsem si opravdu oblíbila.

24.02.2019 5 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Kniha se čte dobře a je hezky napsaná. Téma se mi líbilo, ale po přečtení jsem byla zklamaná z konce, protože jsem doufala v nějakou akci. Pokud měl ale příběh poukázat hlavně na myšlenky člověka po ztrátě blízké osoby, je to v pořádku. Jen jsem doufala ve víc.

02.02.2019 2 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Téma knihy se mi moc líbilo, ale vadilo mi příliš dlouhé popisování prostředí a všech předmětů. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na strukturu jakou je detektivka psaná. Kniha mě chytla asi až v polovině, protože jsem na začátku měla dost problém se v příběhu a jednotlivých částech textu zorientovat. Nicméně kniha se mi líbila a měla jsem ji přečtenou celkem rychle.

SPOILER
Podle toho jak kniha končí, jsem (doufám správně) pochopila, že dívka popisovaná na konci je Daisy. Bohužel to ve mně vzbudilo dojem, že v knize se vlastně vyšetřuje vražda, která neexistuje a příběh je v podstatě o ničem. Ale i tak se mi kniha líbila, protože jsem na druhou stranu byla ráda, že na konci bylo něco, co nikdo nečeká.

28.12.2018 3 z 5