Sermone Sermone komentáře u knih

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Literárna pocta jednému remeslu, hold vzdaný jednému spôsobu života. Bez pochýb to najlepšie, čo bolo o kovbojoch napísané. 100%

01.11.2015 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

John Irving je veľmi dobrý rozprávač, o tom niet pochýb. Nie každý spisovateľ dokáže udržať čitateľovu pozornosť pri 600 - 700 stranovej knihe tak, ako on. Aj keď niekedy sa mi zdá (a to sa mi jeho štýl páči!), že keby tých strán bolo povedzme o 100 či 150 menej, máloktorý čitateľ by sa cítil ukrivdený. A to platí aj pri tejto knihe.
Ale aj napriek (podľa mňa) zbytočnej dĺžke, je Modlitba za Owena Meanyho veľmi dobrá kniha. Nie je to síce ľahké čítanie, ale som si istý, že sa k nej raz vrátim. Aj keď medzi moje srdcovky patriť nikdy nebude. Moje hodnotenie: 75%

15.11.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Už dávno sa mi nestalo, aby ma nejaká kniha tak chytila. Naozaj úžasný smutno - veselý príbeh. Prečítané za jeden deň. A tá Parvaneh bola fakt sympoška :) 90%.

06.11.2015 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Aj druhá kniha od pána Backmana je dobré čítanie. Uznávam ale, že nie každému sa musí páčiť - hlavne v porovnaní s jeho prvou knihou. Babička má trochu slabší začiatok, podstatne spletitejší dej, ako mal Ove a rozprávková línia (aj keď pre príbeh taká dôležitá) tiež nemusí každému sadnúť. Ale ja som spokojný a už teraz sa teším na ďalšiu knihu od tohto Pána spisovateľa.

P.S. Aj ja som trochu v rozpakoch nad zariadením Babičky do žánru "Pre deti a mládež"...

15.11.2015 4 z 5

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Nuž, ťažko mi hodnotiť túto knihu. Zo začiatku som bol veľmi sklamaný, potom dej začal postupne naberať na obrátkach a Anansiho chlapci sa mi začali páčiť. Ale ten slabý rozjazd trval až príliš dlho, preto nemôžem dať viac ako 60%.

04.11.2015 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Prvá kniha od pána Gaimana, ktorá sa mi dostala do rúk. A žiadna iná mi ho nemohla predstaviť lepšie. Originálny, perfektne vyrozprávaný príbeh od skvelého spisovateľa, ku ktorému sa budem určite často vracať.

27.10.2015 5 z 5