seabook04 seabook04 komentáře u knih

Mia flor Mia flor Ivana Peroutková

Jednoduše ne.
Zmatené, nepromyšlené a ještě jednou zmatečné. Neříkám, že myšlenka není nadějná, ale to je tak všechno. Autorka skáče z jedné myšlenky na druhou, aniž by alespoň jednu z nich dokončila. Kniha se spíše nečetla než četla a po dočtení se cítím, jako bych ji ani nečetla :/

01.03.2018 1 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Průměr.
Knihu jsem četla v období, kdy máte potřebu vše kritizovat a posuzovat až s "černými" brýlemi na očích, proto mi tato kniha přišla jako jedno velké nelogické klišé. Neříkám, že autorka nepíše skvěle, ale s černými brýlemi toto číst je o nervy :D
Každopádně na oddych super, ale věřím, že toto je jedno z těch horších děl autorky, proto se moc ráda pustím do dalších :)

01.03.2018 3 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Nečekala jsem to a o to více se mi knihy neuvěřitelně silným způsobem zapsaly do srdce.
Opravdu jsem čekala všechno, jen ne to, že knihy budou čtivé a ještě k tomu srdcervoucí... doslova.
Pokud jste milovníci ság, historických románu nebo jen chcete zkusit něco nového a něco, na co jen tak nezapomenete, Pán hor se řadí k těm nejlepším volbám. To, jak autorka dokonale zobrazuje lásku vzhledem k tehdejší době a to, jak se vám každá postava zaryje do srdce... Jeden z nejkrásnějších pocitů na světě ♥
Více v recenzi v záložkách :)

01.03.2018

Moje sestra žije na krbové římse Moje sestra žije na krbové římse Annabel Pitcher

To, že je Annabel přebornicí v neobvyklosti již víme, ale touto knihou mi potvrdila, že je mistryní.
Přímo dokonale spojila pohled dítěte na životní situaci, kterou nechce zažít nikdo z nás a sepsala příběh, ze kterého by si měli vzít příklad autoři, kteří pracují již s milionkrát zpracovanými příběhy. Protože i ona s ním pracovala, ale vykouzlila něco nového, neotřelého a skvělého.
Počítejte s tím, že je to kniha spíše na depku a ne na radostné poskoky, každopádně rozhodně za to stojí ♥

19.01.2018 5 z 5

Grafitové děvče Grafitové děvče Miroslava Varáčková

Grafitové děvče se zabývá mainstream tématy: matka alkoholička, která nechává svou dospívající dceru napospas světu, naděje v podobě krásného mužského, který této napospas opuštěné dušičce dává naději... Avšak i kniha s neoriginálním a milionkrát zpracovaným námětem může být odlišná, něčím nová a skvělá.
To ale bohužel případ Grafitového děvčete není.

06.01.2018 2 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Emoční ždímačka.
Jinak knihu popsat nemohu.
YA žánr je oddech, rychlo čtení a odreagování v jednom. Předchozí knihy Marissy Meyer nebo-li Měsíční kroniky jsou tomu perfektním příkladem. Hltáte stránku za stránku, nemůžete přestat číst, ale přiznejme si, že za pár dní si již detaily příběhu nepamatujeme.
To byl možná ten důvod, proč Bez srdce nesklidilo tak velký úspěch.
Marissa Meyer přišla s něčím úplně novým. S něčím, co obzvlášť od ní nikdo nečekal.

Více v recenzi v záložkách :)

22.12.2017 5 z 5