saryk93 saryk93 komentáře u knih

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Asi půjdu proti proudu, ale první polovina knihy se za mě zbytečně táhla a vše sázela jen na atmosféru a vztah mezi dvěma hlavními postavami. V půlce knihy se děj konečně rozjel a kniha mě začala bavit. Příběh jako takový je zajímavý, nicméně musím říci, že některé dějové prvky mi připadají mírně přehnané, místy až dětinské. Přesto mám v plánu pustit se i do dalších dílů, protože jsem zvědavá, jak příběh dopadne, třeba mě další díly překvapí trochu příjemnější než tento.

06.07.2023 3 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

První Dominikova kniha, která není celá věnovaná jen radostem a strastem jeho rodiny a byla to docela příjemná změna. Místy jsem se solidně zasmála, jak vše sedělo jak pr*** na hrnec, místy mi už popisy jeho za mě hodně přehnaných názorů a obav ohledně koronaviru lezly na nervy. Na druhou stranu tyto extrémy k Dominikově stylu psaní prostě patří a zjevně to dělá kvůli humoru. Celkový dojem z knihy je nicméně celkem fajn, je to příjemná oddechovka, u které se člověk pobaví a celou tuhle šílenou pandemickou situaci vezme alespoň na chvíli s humorem a nadsázkou (nejsmutnější na všem je fakt, že humorná nadsázka byla často víc než pravdivá).

05.01.2022 3 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Bohužel celkem zklamání. První díl byl vcelku příjemná oddechovka, druhý katastrofa (až na konec, ten byl fajn), na trojku jsem byla tedy hodně zvědavá. Zajímalo mě, jak celý příběh dopadne a zda mi poslední díl spraví chuť z celé trilogie. Bohužel se to nestalo. U prvního dílu jsem kladně hodnotila i zajímavé propojení příběhu s autentickými fotografiemi, které mi ale nyní připadaly už dost mimo mísu (v příběhu absolutně jiný popis než na fotce). Postavy mi postupem času začaly lézt na nervy a děj odehrávající se mimo Brookline už prostě nebyl to pravé ořechové. Doufala jsem, že se tato trilogie s krásnými přebaly stane chloubou mé knihovny, ale bohužel, znovu už se k ní vracet nejspíš nebudu.

31.08.2021 2 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Po prvním dílu je za mě Sanctum bohužel celkem zklamání. Nezáživný zdlouhavý, občas i chaotický děj. Nedokázala jsem se do knihy ponořit a do čtení jsem se musela kolikrát i nutit. Jediné příjemné překvapení byl na knize závěr. Upřímně jsem zvědavá na poslední díl a doufám, že bude lepší než tento.

25.08.2021 1 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha je psaná jednodušším stylem, vzhledem k tomu, že se jedná o literaturu pro mládež, je to pochopitelné. Čte se tedy velmi rychle, děj obsahuje mírně nadpřirozené prvky a vzhledem k tomu, že mi nevadí otevřené konce, jsem byla spokojená i s tím, jak kniha dopadla a těším se na další díl. Určitě to není žánr, který bych chtěla číst každý den, ale určitě je to příjemná změna :) oceňuji dobové, mírně děsivé fotografie, které autor sám našel a které knihu zajímavým způsobem doplňují. Taktéž stojí za zmínku krásný přebal knihy, který dokonce po nasvícení svítí ve tmě, což je pro mě naprostá novinka a kniha se pro mě (nejen) tím stala jedinečnou :)

16.08.2021 3 z 5