Šárka_D Šárka_D komentáře u knih

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Tahle knížka mě vůbec nebavila. Příběh byl tak roztahaný, až se zdálo, že tam žádný není, asi do půlky jsem vůbec nepostřehla, že by se hlavní postavy někam pohnuly. Kromě toho byl plný moralistických kázaní, takže jsem knihu asi za půlkou odložila a dočítat se nechystám.

25.06.2013 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Filosofická pohádka. Pro mě trochu naivní.

25.06.2013 3 z 5

Vila Inkognito Vila Inkognito Tom Robbins

Úžasný příběh, který kombinuje realitu a podivné mytické postavy (bůžek-jezevec Tanuki) na pozadí Thajska a Laosu. Jedním z témat je etická rovina výroby drog: hlavní hrdinové nelegálne vyrábějí morfium výhradně určené klinikám pro nevyléčitelné pacienty. Lisa Ko raději opustí milované muže, aby mezi nimi nemusela volit. Snoubenec Lisy Ko se ožení s Thajsou prostitutkou, která touží odjet do USA a studovat literaturu. Moje první knížka od Robbinse - a rozhodně ne poslední.

25.06.2013 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Upřímně moc nechápu tolik pochvalných komentářů, mně to místy přišlo tak pitomý, že jsem se smála nahlas. A to hlavně u přehnaných romantických pasáží (hrdinka byla prostě tak úchvatná, že ji všichni milovali). Nicméně, dočetla jsem až do konce, což taky o něčem svědčí. Na další díly už se ale vrhat nebudu.

25.06.2013 1 z 5

Slavnost Johna Saturnalla Slavnost Johna Saturnalla Lawrence Norfolk

Když jsem tuhle knížku četla, strašně jsem jakožto milovnice jídla litovala, že v dnešní době už pravděpodobně neochutnám nádivku z ptactva, kořeněné víno a další pochoutky, o kterých se autor široce rozepisuje. Ústřední příběh je sice romantika, ale "neuslintaná", takže jí skousnou i mužští čtenáři.

Tři povídky Tři povídky Truman Capote

Tři povídky byly mým prvním kontakten s Capotem a mile mě překvapily, jednoduché příběhy o příbuzných, se kterými Capote vyrůstal, jsou vyprávěny z pozice dítěte, tento způsob překvapivě nepůsobí šroubovaně, ale lehce a přirozeně.

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Ačkoliv mi byla hlavní hrdinka celkem nesympatická, celkový dojem z knížky byl skvělý. Líbil se mi hlavně způsob vyprávění z pozice dívčina souseda, skrze něj čtenář odkrýval informace z Hollyina života postupně a vlastně jen částečně, tomuto modelu dávám přednost před "vševědoucím vypravěčem". Taktéž pěkně popsaná atmosféra válečného NY.