Sarinka555 Sarinka555 komentáře u knih

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Nádherné, smutné a nezapomenutelné. Jsou knížky, které zhltnete, řeknete si že byly fajn, ale za měsíc nevíte, že jste je četli. Tuhle smutnou pohádku ale odvykládám i za mnoho let. Patří totiž k těm, ke kterým se škověk v duchu stále vrací a nemůže zapomenout.

04.02.2024 5 z 5

Fascinující, jak rozporuplná kniha to je. Tolik pětihvězdičkových hodnocení a na druhou stranu tolik nízkých hodnocení s dovětkem Nepochopil/a jsem, nerozumím...Já Alenku miluju a doufám, že ji jednou stejně jako já, budou milovat i moje děti.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poprvé mi Malého Prince četla maminka, když mi bylo asi šest a ležela jsem s angínou. Samozřejmě jsem jej vnímala jinak než dneska. Četla jsem myslím čtyřikrát a vždy jsem pochopila, nebo našla zase něco nového. Až mi bude 30, přečtu si ho znova a jsem zvědavá, jestli v příběhu objevím něco, co mi dosud zůstalo skryto. A taky jsem zvědavá, jestli i příště obrečím konec.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Na mě asi trochu příliš romantiky, ale špatná knížka to určitě není

04.02.2024 3 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Přečteno jedním dechem, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, tak silně mě příběh zasáhl.

04.02.2024 4 z 5