SaraSun SaraSun komentáře u knih

Čteno vydání: 2016, Noxi
Překlad: Jana Pecharová

22.10.2022

Síla stylu Síla stylu Barbara Nesvadbová

Veledílo odpovídající kvalitě autora.
Škoda papíru a tiskové barvy.
Knižní odpad.

19.01.2022 odpad!

Velká kniha logických úloh Velká kniha logických úloh kolektiv autorů

Zbožňuji! Jak začnu, nemohu se zastavit.

22.08.2021 5 z 5

Jací jsou? – Němci Jací jsou? – Němci Stefan Zeidenitz

Psáno lehce opovrhujícím tónem. Ze začátku zábavné, poté přechází humor do jakési trpkosti a silné ironie.
Z osobní zkušenosti mé interakce s Němci nejsou tak těžkopádné, jak kniha popisuje.
Některá klišé jsou sotva aplikovatelná, aby seděla jak na původem západní, tak i východní lid.

"Němci jsou hrdí na svou výkonnost, organizaci, disciplínu, čistotu a preciznost. Ordnung (pořádek), se projevuje ve všech podobách - nejen jako čistota, ale i jako korektnost, řádnost, přiměřenost a spousta dalších aspektů. Nic tak nezahřeje německé srdce, jako výraz alles in Ordnung, tedy všechno je v pořádku a tak, jak má být."

22.06.2021 3 z 5

Německá gramatika Německá gramatika Eva Berglová

Moje bible v německé gramatice.

08.04.2021 5 z 5

Holubia agentúra bojuje proti zločinu Holubia agentúra bojuje proti zločinu Andrew McDonald

Nemohu pozřít tu ilustraci.

02.03.2021

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že čtu špatný překlad zahraniční knihy.
100% shoda s hodnocením uživatele Zelený_Drak.

16.11.2019

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Holky! Až budete opět z nějakého chlapa "v prdeli" a budete doma brečet do polštáře, přečtěte si ji! Trochu vás nakopne, to všechno dělat jinak :).

03.01.2016 5 z 5

Zhubla jsem, když jsem přestala držet diety Zhubla jsem, když jsem přestala držet diety Natsume Matsuriko

Otřesná slátanina.

12.05.2013 1 z 5

Někdo mě vede za ruku Někdo mě vede za ruku Lenka Teremová

Jako když s někým vedete rozhovor a nedostanete se dál než k počasí, protože vám protistrana nestačí.
Tak jsem se při čtení cítila.

09.05.2013 2 z 5

Hana a Hana #1: Ty jo Hana a Hana #1: Ty jo Miloš Čermák

"Víš, že bude konec světa?" "Fakt? Tak to bysme měly ještě zajít do klubu, než to přijde." :D :D

22.02.2013 3 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Přečteno v originále. Kdyby se Kafka narodil o sto let později, byl by můj kamarád.

16.02.2013 5 z 5

Ravensbrück Ravensbrück kolektiv autorů

První kniha tohoto typu, se kterou jsem přišla do styku.
Předčítala nám ji učitelka z dějepisu. Poprvé jsem zažila, že v hodině nikdo nepromluvil. A nemluvil ani poté, co hodina skončila.
Mrazivé vyprávění.

16.02.2013 5 z 5

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Kniha vyšla a stála 400 Kč. Za týden jsem ji na Aukru našla za 100 Kč. Tak jsem si ji koupila. Už chápu tu cenu. Nuda. Skládá se ze stokrát omílaných klišé o francouzském šarmu a odkazů na adresy francouzských butiků. Řekněme takový product placement.

16.02.2013 1 z 5

Náměsíčná Náměsíčná Robert Lawrence Stine

Vůbec první díl, který jsem z edice STOPY HRŮZY četla. Nostalgické a s milými vzpomínkami, jak jsme s děckama obráželi všechny antikvariáty široko daleko, abychom sehnali díly, které nám chyběly.

08.08.2011

Herák Herák Melvin Burgess

Čtivo pro věkovou skupinu 12,13 let.

30.11.-0001

Slunění v dešti Slunění v dešti Gwyneth Lewis

Nedočteno. Přiděluji svůj osobní štítek: Plácání o ničem.

30.11.-0001 1 z 5

Feťácká láska Feťácká láska Phil Shöenfelt

Zkušeného čtenáře tohoto tématu kniha neohromí.
Čtivá, jednoduchá, pro začátečníky.

30.11.-0001 3 z 5

Budulínek - veršované pohádky Budulínek - veršované pohádky František Hrubín

S touto knihou jsem rostla. Nadělil mi ji Mikuláš a babička mi ji musela předčítat pořád dokola :-). Nostalgie.

30.11.-0001 5 z 5