Samery Samery komentáře u knih

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Velmi zajímavý příběh, ale nerozvinutý a celkem suchý. Přesto ale je to dílo hodné zamyšlení a myslím, že každý Čech by si měl přečíst nebo alespoň znát tohle dílo.

02.04.2017 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Rozhodně lepší než jednička. Jen druhá část o Frodovi je dost náročná, co se týče popisů. Hodně jsem přeskakovala, ale rozhodně se mi četla lépe, než společenstvo. I když charaktery postav mi někdy nesedí. Jsem zřejmě hodně ovlivněna filmy. To však nic nemění na tom, že je tato kniha rozhodně velmi dobře napsaná.

23.03.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Báječná kniha. Dlouho jsem jí odkládala, ale díky výzvě jsem se k ní konečně dostala a bezvadná. už se těším až si přečtu další díly. A jsem si jistá, že se k ní zase v budoucnu vrátím. Myslím, že Tolkien prostě do knihovny každého řádného milovníka knih patří ;).

08.03.2017 5 z 5

Hazard Hazard Jo Beverley

Zatím se mi líbila tato kniha ze série nejvíce. Je to sice dost naivní příběh, kdy chudý Race se zamiluje do bohaté Anny, ale líbilo se mi, že příběh se točil kolem společenského dilematu bohatých a privilegovaných. Anna řeší, že si Race nemůže vzít i když ho miluje. Nakonec to dopadne dobře, moc naivně, ale jako odlehčené čtení je to hezké.

26.02.2017 4 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Dlouho jsem se odhodlávala, ale v podstatě mě ani nenadchla, ani nezklamala. Odlehčující čtení, celkem krkolomné věty a nic moc děj. Přesto mě nadchlo, že hlavní hrdina nebyl ten typ co všechno ví, vše umí, vše dokáže. Teorie hlavního hrdiny o vrahovi byli vcelku logické, ale na konci mylné, takže u mě také plus. A hlavně, kdo je vrah, vyplynulo až úplně na konci.

26.02.2017 3 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

Tahle kniha se čte snadno. Je psaná pro děti a lze ji přečíst za pár hodin bez potíží. Mě se to ale jaksi nedařilo. Každé datum jsem jen odpočítávala a jelikož jsem se dříve o Titanic velmi zajímala, znám jednotlivé osudy některých lidí, jejichž jména se v knize objeví. Den potopení jsem proto velmi odkládala, protože se mi to vlastně číst nechtělo. A každou stránku jsem četla pomaleji a stísněněji. Je to dobře napsané, procítěné a navíc poučné. Je to dobrá kniha popisující strašnou katastrofou odlehčeným, ale pro mě o to děsivějším stylem.

21.02.2017 5 z 5

Pražské pověsti, legendy a zkazky Pražské pověsti, legendy a zkazky Dagmar Štětinová

Vřele doporučuji, nejen ke splnění výzvy, ale myslím, že každý kdo žije v Praze nebo se zajímá o historii by měl znát aspoň některé z pověstí, jež se v knize objevili. Na druhou stranu jsem však zklamaná z autorčina podání. U dvou pověstí jsem měla potíže se orientovat, kde se děj odehrává. Jednou větou byla na hradě, druhou jinde a o kus dál zase zpět. Musela jsem odstavec několikrát přečíst pro ujasnění. Rovněž jsou legendy hodně nahuštěné slovy, jen aby bylo více listů. Raději bych měla chudší text s více legendami, pověstmi a zkazkami v knize, než spousty textu s pár pověstmi. Praha je na takové věci bohatá a trochu mě mrzí, jak chudá kniha ve skutečnosti je. Také se mi zdá, že mnohé legendy jsem slyšela v, na fakta, bohatější formě, ale je to už dávno, co mi je prababička vyprávěla a tak je to pouze nejasný dojem, že ty legendy v sobě ukrývající víc, než autorka odhaluje.

19.02.2017 3 z 5

Nebezpečná vášeň Nebezpečná vášeň Jo Beverley

Kniha mě dost zklamala. Hlavní hrdinku jsem měla chuť zabít několikrát a připadala mi neskutečně hloupá a naivní. Dost mě rozčiloval její pohled na svět a její jednání, kdy by byla ochotna vložit do péče násilníka nejen první dítě, ale případně i druhé. Přečetla jsem knihu jen ze setrvačnosti, ale zatím je pro mě nejhorší ze série rebelů.

19.02.2017 2 z 5