RuWia RuWia komentáře u knih

Léto bez Facebooku Léto bez Facebooku Romain Puértolas

Od tohoto autora jsem četla nejprve Fakíra, který mě nadchl, opravdu mě kniha bavila. Jeho druhá kniha už byla na vážnější notu, ale pořád byla psaná zajímavě, takže když se objevila tato jeho nová kniha, byla jsem nadšená, zvědavá a nedočkavě jsem se pustila do čtení.

Kniha se mi líbila, ale pasáže s popisováním mrtvol mi příjemné nebyly. Chápu, že to spadá nejspíš do policejního humoru, stejně jako je zdravotnický humor specifický a většinou pro lidi mimo obor není ani vtipný, ale na to, že jsem četla humornou knihu a ne detektivku nebo thriller, mi tohle přišlo už trochu moc (prostě mi nepřišlo patřičné dělat srandu z takových situací).

Každopádně nápad ději nechyběl a na to, že se hodně situací opakovalo, se mi kniha četla svižně.

17.07.2019 3 z 5

Lagom – Švédský způsob života Lagom – Švédský způsob života Göran Everdahl

Neco navic jsem se dozvedela o Svedsku, kniha se cte rychle, psana zabavne, nektere pasaze me ale moc nebavily, asi nejsem spravna cilova skupina na knihy typu lagom/hygge/lykke apod..

04.02.2019 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Mila a pozitivni kniha, precetla jsem ji na jeden zatah a to uz se mi jako kojici matce opravdu dlouho nestalo :D jasne,ze by nektere pasaze sly vice rozvinout, ale to spise proto, aby kniha byla delsi, protoze je mi docela lito, ze uz ji mam doctenou :) a ilustrace na obalce krasne dokresluje pribeh.

26.01.2019 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Miluju knihu, film i audioknihu (a to si nikdy necenim filmu na urovni knihy). Kniha me zaujala natolik, ze jsem shanela,co dalsiho autorka napsala. Podpis vsech veci se mi libil, "pokracovani" teto knihy V dobrem i ve zlem jsem se musela nutit a vlastne si ani nepamatuju,jetsli jsem knihu docetla. Ale k Jist, meditovat, milovat se obcas vracim a to malokdy delam.

29.12.2018 5 z 5

Za mne nejslabsi ze vsech 3 vydanych knih; zatimco u Izraele jsem se temer na kazde strance smala, vsem knihu doporucovala, u teto knihy to bylo minimalne. Izrael me nalakal na autorovu dalsi tvorbu i prednasky, na te prvni jsem dokonce byla v malem salu,kdy nebyl jeste tak znamy, bavila jsem se, tesila na dalsi knihy a prednasky, Armenie a Gruzie je ale zklamani. A prilis mnoho alkoholu, jak uz bylo zmineno. Kazdopadne odradit se nenecham a az vyjde dalsi kniha, urcite si ji prectu, snad se priblizi prvotine :)

28.12.2018 3 z 5