RonnieDanko RonnieDanko komentáře u knih

Ty Ty Caroline Kepnes

Autorce se dokonale podařilo zachytit úskalí dnešní doby, kdy se (díky naší neopatrnosti) na internetu dá zjistit skutečně hodně. Tím se jí podařilo "okořenit" klasický thriller a udělat z něj originální příběh. Zajímavé téma, zajímavý styl psaní. Kniha mě hodně bavila. Pravdou je, že jsem po ní sáhla až po shlédnutí seriálu, což mi ve finále nijak nevadilo. Joe je v knize o hodně "perverznější" a jeho slovník asi nebude pro všechny čtenáře to pravé ořechové. Mně to tam sedělo dokonale. Je až s podivem, jak autorka dokázala tak skvěle popsat myšlení muže - psychopata. Za mě palec nahoru a vřele doporučuji.

26.07.2020 4 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Stejně jako u předchozího dílu se autorce podařilo sepsat originální thriller. Kniha dobře navazuje na předchozí část, Joe nachází novou partnerku a k jeho smůle se to opět nevyvíjí tak, jak by si přál. A Joe to tak nenechá. Odvážnější, vulgárnější a naivnější. Kniha se mírně odlišuje od seriálu, což mi vůbec nevadilo, naopak mě to udrželo v napětí. Kniha má spád, nechybí dokonale popsané myšlení psychopatického jedince. Když pominu předchozí díl, nikdy jsem nic podobného nečetla. Autorce styl psaní z mužského pohledu jde a svědčí. Jen škoda, že tyto knihy v návalu thrillerů poněkud zapadly. Doporučuji.

26.07.2020 4 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Třetí knize ze série Jezero Stillhouse. A pořád průměr. S touto knihou jsem zápasila asi nejvíce z celé série. Hlavní dějová linka z předchozích dvou knih se tady přesunula na vedlejší kolej a jde tu tak trochu o něco jiného. V předchozím díle jsem měla pocit, že reakce hlavních postav jsou až moc nelogické, což se zde občas objeví také, ale není to tak citelné. Opět zajímavé téma, zkorumpovaná policie a prohnilé město, kde nic není tak, jak vypadá a nikdo tu není v bezpečí. A už vůbec ne Gwen Proctorová. Na pozadí stále pozorujeme boj Gwen s minulostí a její rozvíjející se vztah se Samem. Stále se nemohu zbavit pocitu, že ti dva jsou prostě jen parťáci v boji a nic víc. Autorka jejich vztah tak trochu odflákla a o jejich lásce mě absolutně nepřesvědčila. Je to škoda, trocha jiskření navíc by příběhu jen prospěla.

26.07.2020 3 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Do této knih jsem se pustila proto, že jsem autorku až doposud znala spíše jako autorku young adult literatury a byla jsem zvědavá, jak se jí bude dařit v tomto žánru. Autorka zvolila velmi originální námět, ale to na čtivosti bohužel nepřidalo. Knihu jsem četla dlouho, chvílemi jsem se musela do čtení nutit, to pravé napětí přišlo až ke konci, možná hlavně proto dám autorce šanci ještě v druhé knize z této série a uvidíme.

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

Přiznám se bez mučení, k přečtení mě přesvědčila první série stejnojmenného seriálu. Kdybych nebyla seriálem tolik uchvácená, knihu bych nejspíš nedočetla. Příběh zajímavý, neotřelý a působivý. Bohužel mi vůbec nesedl styl psaní autorky. Příběh se neodehrává chronologicky a často jsem ztrácela přehled v jaké době se příběh zrovna odehrává a čí pohled zrovna čtu. Pro mě skutečně hodně matoucí a nepřehledné. Kniha je skutečně obsáhlá a i když chápu autorčin záměr (otrávit nám víru stejně, jako jí byla otrávená hlavní hrdinka), ty desítky stran plné "pána", modlení a odříkání byly skutečně moc. Je to škoda, protože když opomenu tyto hlavní nedostatky, kniha byla zajímavá a napínavá. Nikdy jsem nečetla knihu, kde ani sám pachatel neví proč udělal to, co udělal.

26.07.2020 3 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Druhá kniha ze série Jezero Stillhouse. Druhý thriller od Rachel Caine a pořád je to takové nemastné, neslané. Autorka se drží námětu z první knihy, kdy hlavní hrdinka a její děti musejí ustát nenávist okolí za to, že jsou krví spřízněni se sériovým vrahem. Začátek mě trochu nudil, připadala jsem si, že čtu úvod první knihy. Po prvním zvratu jsem se do knihy zakousla trochu hlouběji, ale to pravé ořechové to bylo opět až těsně před koncem. Autorka dobře zvládá dramatické konce. Nicméně po dočtení absolutně netuším, o čem chce autorka pokračovat ve třetí knize.