RiodeJaneiro RiodeJaneiro komentáře u knih

Úžasný svět dinosaurů Úžasný svět dinosaurů kolektiv autorů

Moc hezká kniha, která je plná zajímavostí a pěkných obrázků.

26.08.2017 4 z 5

Ilustrovaná Bible Ilustrovaná Bible Selina Hastings

Pojetí této knihy má směr Písma svatého.Příběhy jsou zde velmi pěkně zpracované, ale je zde zásadní problém, který mi hodně vadil. A to, že zde nejsou všechny knihy z Bible, i kdyby tam byl třeba jen jeden příběh z každé knihy, tak by mi to tak nevadilo, ale vynechat tak důležité knihy ze Starého zákona, ve kterém je 45 knih od Genesis po knihu žalmů, se mi protiví. To, že zde není valná většina knih má následný dopad. Když za mnou přišel jeden můj známý a půjčil si tuto Bibli, za pár dní mi ji přinesl, byl jsem šokován, co mi řekl: 1. Kniha se mu zdála moc násilná, Bůh je podle něj na lidi hrozně zlý – to je způsobeno nevyvážeností této knihy, protože ty známé příběhy jsou většinou o tom, jak Bůh trestá svůj lid, ale ty méně známé, převážně dobré, zde naprosto chybí. A za 2. On nikdy pravou Bibli nečetl, jen tuhle dětskou, a kdo by měl po přečtení této knihy zájem pustit se do čtení té pravé neupravované Bible? Myslím, že málokdo. Je to psané pro děti a děti jsou velice
snadno ovlivnitelné – tahle kniha je spíš od víry odrazuje, než aby je k
víře přiváděla. V tom vidím velký nedostatek této knihy.

16.08.2017 odpad!

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha se mi velmi líbila, ale musím vytknout, že před každou kapitolou bylo napsáno co se v ní stane.

10.08.2017 5 z 5

Moje želva a já Moje želva a já Hartmut Wilke

Jsou zde pěkné rady, jak chovat želvu.Co dělat, když... A spoustu dalších zajímavostí.

09.08.2017 5 z 5

Úžasný deník - Extra speciální (po)choutky Úžasný deník - Extra speciální (po)choutky Liz Pichon

Kniha docela ušla, když jsem ji před pár roky četl líbila se mi mnohem méně než poseroutka.

08.08.2017 3 z 5

Zeleninová zahrada po celý rok Zeleninová zahrada po celý rok Kristina Bauer

Jediné co se mi líbilo, byla osa na začátku a konci knihy, která radí, kdy co zasadit a udělat na zahrádce v průběhu roku.

08.08.2017 2 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Bílý tesák je můj nejoblíbenější román, jaký jsem kdy četl. Nekokážu to popsat, ale ta kniha si mě nějak získala. I když na první pohled vypadá jako obyčejná kniha, stačí se pořádně začíst a je to úplně něco jiného.

07.08.2017 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tenhle román se mi líbil , i když z náboženského hlediska je to naprostá blbost. Musím ocenit , že jsem se dozvěděl spoustu nových informací z oboru vědy. Nelíbilo se mi však zpochybňování křesťanské nauky a musím velice vytknou to obrovské ponižování a urážení Opus Dei.

07.08.2017 3 z 5