Ilustrovaná bible

Bible s překrásnými barevnými ilustracemi. Biblické příběhy převyprávěné (nejen) pro děti srozumitelným, živým jazykem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29642/ilustrovana-bible-29642.jpg 3.313

Children’s Illustrated Bible (1994)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Príroda

vlkodlaq
03. dubnaodpad!

Jasně, vymývejte mozek už dětem.
Kdy už konečně lidem dojde, že náboženství je stvořeno člověkem pouze jako nástroj moci?
Důkaz č.1 - Náboženství je na světě mnoho a každé je jiné, uctívá jiného boha/bohy (něktrá jsou samozřejmě příbuzná).
Důkaz č. 2 - Většina náboženství má toho jediného pravého boha samozřejmě, ti ostatní jsou úplně mimo přece.
Důkaz č. 3 - Ryze z logiky pravděpodobnosti, reakce na argument "co když zrovna tohle náboženství má pravdu", není mnohem pravděpodobnější, že "pravdu" nemá ani jedno?
Důkaz č. 4 - Toto se týká nejen minulosti, ale i dnešních dnů. Pokud nebudeš dodržovat pravidla té či té církve, čeká tě postih. Pokud nebudeš poslouchat příkazy, čeká tě postih. Pokud poukážeš na nedostatky, čeká tě postih. Pravidla jsou zase u různých náboženství různá. Není pravděpodobnější, že si to celé jeden člověk
vymyslel k manipulaci druhým?
Důkaz č. 5 - Ta v dnešní době nejroztahanější náboženství byla také v minulosti nejvíce propagována mečem. Křížové výpravy jsou jen malá ukázka.
Takže "přijmi víru nebo zhyň s mečem v pajšlu" mi taky nepřijde jako nic jiného než rozšiřování mocenského vlivu na větší území a větší počet oveček, které odvádí desátek do nenažraného chřtánu církve.

K hodnocení bible. Je to historická a kulturní památka a tak by s ní mělo být zacházeno, dát ji pod sklo v muzeu a v žádném případě ji nebrat vážně, natož pak na ní postavit společnost! Jako kniha nemá žádnou literární hodnotu.

RiodeJaneiro
16.08.2017odpad!

Pojetí této knihy má směr Písma svatého.Příběhy jsou zde velmi pěkně zpracované, ale je zde zásadní problém, který mi hodně vadil. A to, že zde nejsou všechny knihy z Bible, i kdyby tam byl třeba jen jeden příběh z každé knihy, tak by mi to tak nevadilo, ale vynechat tak důležité knihy ze Starého zákona, ve kterém je 45 knih od Genesis po knihu žalmů, se mi protiví. To, že zde není valná většina knih má následný dopad. Když za mnou přišel jeden můj známý a půjčil si tuto Bibli, za pár dní mi ji přinesl, byl jsem šokován, co mi řekl: 1. Kniha se mu zdála moc násilná, Bůh je podle něj na lidi hrozně zlý – to je způsobeno nevyvážeností této knihy, protože ty známé příběhy jsou většinou o tom, jak Bůh trestá svůj lid, ale ty méně známé, převážně dobré, zde naprosto chybí. A za 2. On nikdy pravou Bibli nečetl, jen tuhle dětskou, a kdo by měl po přečtení této knihy zájem pustit se do čtení té pravé neupravované Bible? Myslím, že málokdo. Je to psané pro děti a děti jsou velice
snadno ovlivnitelné – tahle kniha je spíš od víry odrazuje, než aby je k
víře přiváděla. V tom vidím velký nedostatek této knihy.

Burgus
29.08.2016

Ilustrovanou Bibli jsem zvolila proto, abych lépe chápala biblické příběhy. Zjistila jsem však, že jich valná většina chybí, například Janovo zjevení nebo Ezechiel. Pro odbornou veřejnost bych ji nedoporučila, pro děti ano. Kdo hledá Bibli psanou moderním jazykem a velmi obsáhlou, doporučuji spíše knihu Slovo na cesty. Jinak v Ilustrované Bibli najdete mnoho přehledností a základní příběhy a teoretická stránka Bible je vysvětlena skvěle.

Mako123123
27.06.2014

4 hviezdičky za pekné ilustrácie (čo si aspoň naprieč mnohým -mnohým rokom pamätám) a zato že ten dej bol vskutku zajímavý. Dosti mi to pomohlo aj pri mojom vtedajšom spôsobe života ako základ. I když teraz som už neni kresťan ale musím uznať že táto konkrétna kniha bola celkom fajn. :)

příběhy Bible

Autor knihy