RiaKon RiaKon komentáře u knih

Klam Klam William Dietz

Klady:
- charaktery postav (známí z her)
- universum
- rozšiřuje předchozí knihu Odveta

Zápory:
- děj je slušný, ale nic extra
- chyby v rámci lore!
- pokud nebudete hrát hry, klidně přeskočte celou sérii

ME knihy jsou příjemným rozšířením universa, avšak nejedná se o zázračná díla. Všechny sledují příběh admirála Andersona, kterého známe jako mentora naší postavy ve hře. Tento kousek ale dostal na starost jiný autor a konzistence celého lore šla dosti do kytek. Fanoušky toto opravdu naštve.

Odveta Odveta Drew Karpyshyn

Klady:
- charaktery postav (známí z her)
- propracované universum
- prequel ke hře Mass Effect 3
- rozšiřuje lore ME

Zápory:
- děj je slušný, ale nic extra
- pokud nebudete hrát hry, klidně přeskočte celou sérii

ME knihy jsou příjemným rozšířením universa, avšak nejedná se o zázračná díla. Všechny sledují příběh admirála Andersona, kterého známe jako mentora naší postavy ve hře. Tentokrát zavítáme na Grimsovu Akademii, kde se dozvíme nejen, jak si vede stará známá postava z první knihy, ale také nastíníme víc komplikace lidské biotiky.

Vzestup Vzestup Drew Karpyshyn

Klady:
- charaktery postav (známí z her)
- zajímavé zasazení děje
- propracované universum
- prequel ke hře Mass Effect 2
- rozšiřuje lore ME

Zápory:
- děj je slušný, ale nic extra
- pokud nebudete hrát hry, klidně přeskočte celou sérii

ME knihy jsou příjemným rozšířením universa, avšak nejedná se o zázračná díla. Všechny sledují příběh admirála Andersona, kterého známe jako mentora naší postavy ve hře. Co je určitě plusem je výlet na palubu Quarianské migrační flotily, o které jsme doposud pouze slyšeli.

Zjevení Zjevení Drew Karpyshyn

Klady:
- charaktery postav (známí z her)
- propracované universum
- prequel ke hře Mass Effect
- rozšiřuje lore ME

Zápory:
- děj je slušný, ale nic extra
- pokud nebudete hrát hry, klidně přeskočte celou sérii

ME knihy jsou příjemným rozšířením universa, avšak nejedná se o zázračná díla. Všechny sledují příběh admirála Andersona, kterého známe jako mentora naší postavy ve hře. V knize se dozvíme také víc o Sarenovi - záporákovi z první hry, aneb jak se vlastně dostal k armádě Gethů.

Poslední let Poslední let Liane Merciel

Klady:
- děj a jeho spád
- období, ve kterém se děj odehrává
- charaktery postav
- propracované universum
- rozšiřuje lore DA
- překvápko nakonec

Zápory:
- pro někoho otevřený konec, ale hry z toho určitě budou těžit
- pokud nebudete hrát hry, klidně přeskočte celou sérii

Dle mého zatím nejlepší kniha z Dragon Age universa. Kombinuje totiž dobrou čtivost se skvěle vybraným zasazením do doby Čtvrté Nákazy, kdy Šedí Strážci ještě brázdili nebe se svými majestátními gryfy. Už jen to musí vzít za srdce každého, kdo hrál první hru. Navíc vás na konci čeká jedno překvapení, které vám napoví, co by na vás mohlo v budoucích hrách čekat.

26.10.2017 5 z 5

Císařství masek Císařství masek Patrick Weekes

Klady:
- děj a jeho spád
- charaktery postav (spousta známých z her)
- nádherný popis císařství Orlais
- propracované universum
- prequel ke hře Dragon Age: Inquisition
- rozšiřuje lore DA

Zápory:
- pro někoho otevřený konec, který ale skvěle funguje ve spojení s hrou
- pokud nebudete hrát hry, klidně přeskočte celou sérii

Kniha nás dokonale představí císařskému dvoru Orlais. Sice jsme z her slyšeli, jak to u těch žabožroutů chodí, ale s touto knihou, jako by jste tam stáli. Děj je neuvěřitelně spletitý a zajímavý. Ze všech DA knih, které zatím vyšly je tato asi nejzásadnější. Rozhodně čtěte před hraním Inquisition.

Rozštěpení Rozštěpení David Gaider

Klady:
- dějová zápletka
- charaktery postav (i známí z her)
- propracované universum
- řeší situaci po konci hry Dragon Age II
- rozšiřuje lore DA

Zápory:
- děj se místy táhne
- pro někoho otevřenější konec, který ale skvěle funguje ve spojení s hrou
- pokud nebudete hrát hry, klidně přeskočte celou sérii

Rozštěpení pokračuje, kde druhá hra skončila. Jen na danou situaci pohlížíme z jiného Kruhu Mágů - umístěného ve Val Royeaux v Orlais. Na rozdíl od předchozích knih děj není tolik překvapivý, ale zajímavé osudy postav to dobře vynahrazují. Doporučuji lidem, co se chystají na DA: Inquisition.

Volání Volání David Gaider

Klady:
- dějová zápletka
- charaktery postav (i známí z her)
- propracované universum
- řeší důležité záležitosti odehrávající před Origins
- rozšiřuje lore DA

Zápory:
- děj se místy táhne
- pro někoho otevřenější konec, který ale skvěle funguje ve spojení s hrou
- pokud nebudete hrát hry, klidně přeskočte celou sérii

Volání nás opět vrací před první hru a opět nám díky tomu podává nový náhled. Jen škoda, že se většina knihy odehrává v tak "nudném" prostředí (ti, co milují Hluboké cesty by jistě nesouhlasili). Každopádně všechny fanoušky na konci čeká jedno velké překvapení, které bude předmětem živých debat a teorií.

Ukradený trůn Ukradený trůn David Gaider

Klady:
- děj a jeho spád
- charaktery postav (i známí z her)
- propracované universum
- prequel pro hru Dragon Age: Origins
- rozšiřuje lore DA

Zápory:
- předvídatelný konec
- pokud nebudete hrát hry, klidně přeskočte celou sérii

Ukradený trůn je příběhově zasazen ještě před první hru a jakmile jej jednou přečtete, už nikdy nebudete na celou politickou situaci Fereldenu v Origins nahlížet stejně jako před tím.