Rhona Rhona komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Chápu, proč je kniha tak populární a čte si ji každá dívčina, která je obvykle ochotná číst maximálně Cosmopolitan: kniha má jednoduchý až plytký děj, slovní zásoba autorky je taky velmi omezená (tzn. žádné složité slovíčka k zamyšlení) a hlavním hrdinou je supersexy introvertní chlap. Tedy až po né tak sexy introvertní holce, která zrovna dodělala výšku. Krom toho, že v českém překladu je tolik chyb, až jsem si říkala, že může korektora momentálně zřejmě dělat kde kdo, musím říct, že se knížka prostě přečíst dala a já ji přelouskala za asi tři dny s přestávkama. Děj samotný už se mi i celkem líbil, což o to, ale pro příště by si v čechách neměli hrát na amíky, kterým je jedno, pokud nějaké slovíčko zopakujete v 10 větách za sebou, ale číst si jen o tom, jak úžasně Gray vypadá v těch flanelových kalhotech, nebo jak zavrněl a to všechno jen v malinkých obměnách alespoň 5x, to je dost i na můj žaludek.

04.07.2013 3 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Celá kniha zhltnuta za jeden den - což samo o sobě dost vypovídá. Miluju Mercy. Jediné, co mi bylo líto byl docela osekaný konec, který jsem i trošku čekala, ale ani to neubralo mému nadšení a knize na čtivosti. Úplný konec mě opravdu pobavil, protože jsem s napětím čekala, co Mercy provede, už od chvíle, kdy se Adam zmínil, jak vytřela podlahu s družkou maroka.

07.09.2014 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nejsem si jistá, jestli si troufnu na třetí díl. Hlavní protagonistka mi už v polovině Elity začala být neuvěřitelně protivná. Je ukňouraná jako já po 18 hodinách v práci bez pauzy na oběd. Kdo to má číst?

08.02.2016 2 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Tuhle knižní sérii přímo zbožňuju, až jsem ráda, že knihy nemám koupené doma, protože bych je četla stále dokola a dokola. Prostředí, námět i všechny postavy jsou skvěle propracované na úrovni "tak akorát", aby nebyly úplně ploché, ale aby ponechávaly lehký prostor pro fantazii a dotvoření si drobných detailů čtenářem.
Navíc musím říct, že málokterý autor zvládá psát knihy tak, aby gradovaly a každá další kniha byla lepší a lepší, jako je tomu v případě série o Mercedes Thompson.

25.07.2013 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Jak jen demokraticky mluvit o zklamání? To myslím ani nejde... Předvídatelný děj, který byl možná až zbytečně roztahaný mě nudil a nutil otáčet listy bez čtení. Knihu jsem dočetla jen proto, že mi nikdo ze známých nechtěl říct, jak skončí, přestože skončila tak, jak každý tušil a očekával...

25.07.2013 2 z 5

Justina čili prokletí ctnosti Justina čili prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

Knižní porno plné análního znásilňování. Zajímavá filozofická myšlenka podaná de Sadovým osobitým způsobem.

04.07.2013 4 z 5