rengers rengers komentáře u knih

Běsnící spravedlnost Běsnící spravedlnost Wilbur Smith

Velmi dobře napsaná knížka o tajných agentech a protiteroristické skupině. Od spisovatele bych nečekal, že bude psát na tuhle tématiku?! Podařilo se mu to dobře, až jsem byl překvapen. Nechybí tam akce, láska a politické intriky velmi vlivných a bohatých lidí. Rozhodně doporučuji.

03.09.2014 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Je to dobře napsaná knížka, ale má jednu vadu. Číší z ní obrovské negativum - vražda, nenávist, chudoba, drogy a hamižnost. Je tam jenom jedna osoba, která smýšlí pozitivně. Nečekejte žádný zamilovaný román, který dopadá dobře.
Četl jsem od autorky knížku Zmizelá a ta se mi líbila mnohem více, doporučuji!!!

30.08.2014 4 z 5

Říše kamenného sokola Říše kamenného sokola Wilbur Smith

Je to první část tetralogie od Wilbura Smithe. Popisuje historii Jižní Afriky v 19. století, jak tam probíhaly nepokoje a různé politické zvraty. V příběhu jsou použita jména osob, které doopravdy existovaly a samozřejmě také smyšlené.
Teď zrovna čtu poslední díl a musím uznat, že ten první byl asi nejlepší.
Ale nenechte se odradit čtením dalších dílů, jsou taky dobré, jako většina jeho románů.

15.06.2014 4 z 5

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

V knížce se vyšetřují zapomenuté případy, které nakonec mají všechny něco společného. Hlavní hrdinka patoložka Temperance Brennanová je specialistkou na zkoumání lidských kostí.
Dostane během příběhu několik nevyřešených případu mrtvých těl - ( koster ) starých dam.
Kdo se vyzná v lidské kostře tak má vyhráno, nemusí hledat ve slovníku?!
Jinak se v knížce trochu moc na můj vkus popisuje okolí a je tam mnoho jmen, tak se člověk musí trochu víc soustředit.

23.01.2014 3 z 5

Hudlaři Hudlaři Ed McBain

Příběh člověka který se mstí za bývalé křivdy na svoji osobu.
Stane se s něho masový vrah osob, které celý život nenáviděl - ( psychopat ).
Čte se to dobře, akorát je tam spoustu jmen a je třeba se soustředit.

20.01.2014 3 z 5

Plán Ikaros Plán Ikaros Robert Ludlum

Mám rád jeho knížky, ale tentokrát jsem byl zklamán. Nazval bych tu knížku - Moc, politika a peníze. Knížka je zbytečně dlouhá, kdyby byla poloviční, tak by mohla být dobrá.

20.01.2014 2 z 5

Až za hrob Až za hrob John Katzenbach

Je to příběh o muži, který měl špatné dětství. Žil v chudobě s rodiči, kteří ho měli jako fackovacího panáka a spratka. Co se asi stane s člověkem, který prožije tak strašné dětství? Láska nebo šílenství aneb láska až za hrob.
Když muž dospěje, zamiluje se do dívky a svede ji na jednu noc. I přesto že dívka jménem Asley odmítá další setkání, muž ji i přesto neustále pronásleduje a posílá jí vzkazy, že si jsou souzeni. Dojde to až tak daleko, že udělá dívce ze života peklo, znemožní ji přes PC studium, brigádu a dokonce pošle celé její rodině přes mail falešná obvinění, aby jim zničil kariéru. Jak to dopadne, to si přečtěte sami, ale knížka se mi moc líbila.

10.07.2013 5 z 5

V nejvyšších sférách V nejvyšších sférách Arthur Hailey

Jak už sama kniha napovídá, je to hodně o politice. Hlavní postavou je Kanadský premiér James Howden, který se snaží v době studené války prosadit spojenectví s USA, aneb přemístit raketový štít Spojených Státu na území Kanady.
Zároveň v knížce popisuje příběh nešťastného přistěhovalce, který připlul nákladní lodí a nemá žádné doklady ani žádný rodný stát a tím se z něho stává nikdo, jako by neexistoval.
Tenhle příběh muže je novinami zveřejněn. Tím se spustí lavina soucitu u lidí, kteří si přejí, aby se stal právoplatným občanem Kanady, jenže zákony tohle neumožňují a tím začíná válka mezi politiky a občany.
Jak to skončí si přečtěte sami.

06.06.2013 4 z 5

Portrét špionky Portrét špionky Daniel Silva

Portrét špiónky je další pokračování slavného restaurátora obrazu alias tajného vysloužilého agenta v důchodu Gabriela Allona, který si se svou manželkou Chiarou, také bývalou agentkou vychutnává poklidný život v městečku Cronwall.
Bohužel jednoho dne je svědkem útoku teroristy a chtě nechtě se musí vrátit do služby špionáže, politických lží, podvodů a machinací.
V knížce je hodně poukazováno na obrovské úsilí Americké rozvědky zabránit dalším útokům teroristů jako bylo 11 září. Je tam hodně politiky, akce a ukázka toho, jak peníze hýbou světem ekonomiky a nejen to. Kdo už měl tu čest číst špionážní romány od Daniela Silvy, tak nebude zklamaný, ale ani překvapen-klasika.

31.05.2013 4 z 5

Hra končí Hra končí David Morrell

Tajný agent Buchnan, který měl ve své kariéře tajného agenta asi deset různých jmen, je vyslán na další akci pod jménem Ed Potter. Myslel si, že to bude hračka, jenže při obchodu který probíhal v restauraci u stolu a byl obklopen dvěma mafiány drog, které měl oblbnout, ho pozná jiná osoba, která s ním v jedné akci už byla a znala ho pod jménem Jimmy Crawford.
Nastane přestřelka, kdy agent Buchnan oba mafiány zabije a je sám těžce raněn a tak začne honička na život a na smrt. Tím že selhal, skončí jeho kariéra?

31.05.2013 5 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Velmi napínavý příběh o psychoanalytikovi, kterému do rutinního života vstoupí neznámý muž R. a donutí ho hrát hru na život a na smrt. Neznámý muž R. je nejspíš velmi bohatý a má dlouhé prsty dost na to, aby panu doktorovi udělal peklo ze života!!!

02.04.2013 5 z 5