Hudlaři

Hudlaři https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2501/hudlari-2501.jpg 4 59 8

87. revír série

< 55. díl

Slepý houslista je zastřelen za restaurací, kde si po večerech vydělává na živobytí. Další obětí neznámého střelce se zakrátko stává obchodní zástupkyně, kterou zasáhnou dvě kulky do obličeje právě v okamžiku, kdy si doma chystá večeři. Oba připraví o život tatáž zbraň. Do pátrání po vrahovi se pouští detektiv Steve Carella a jeho kolegové z 87. okrsku. Případ se ještě víc zamotává, když k prvním dvěma obětem devítimilimetrové pistole značky Glock přibývají další mimo jiné postarší kněz nebo dáma v letech, která si vyšla na procházku se psem. Policisté se snaží vypátrat vraha, který jako by byl neustále krok před nimi. Práci mužům zákona navíc komplikuje skutečnost, že jednotlivé oběti zdánlivě nespojuje nic kromě toho, že je sprovodila ze světa tatáž vražedná zbraň. I v tomto dramatickém příběhu detektivů 87. revíru dal Ed McBain nahlédnout do každodenních policejních postupů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi

Za mne opět perfektní.
Nanejvýš uspokojivé.

iceVS
28.08.2022 5 z 5

Zmařený život jednoho a zmařené životy těch, co se na tom před věčností podíleli.
A prapodivně zamilovaný Bert. A zlobivá malá April. Vždycky mě zajímalo, jak budou dvojčata vyrůstat.
Takovej zvláštně posmutnělej příběh.

ArwenAragorn
10.07.2022 5 z 5

81%

"Jak jsem vyrozuměl, vyšla jste sem do zahrady, abyste zamkla bránu..."
"Abych zkontrolovala, jestli je zamčená."
"A byla?"
"Nedostala jsem se k tomu. Našla jsem otce Michaela a běžela jsem zase dovnitř."
"Takže kdyby teď byla odemčená, musela by být odemčená i tehdy," konstatoval Ollie.
"Nebo naopak," souhlasila sestra Margaret a přikývla.
Jednu věc na světě nesnášel - přemoudřelé jeptišky.
....Když tu Alicia začala pracovat, bylo Geoffreymu sedmnáct. Pamatoval si ji dobře.
"Jasně. Šoustal jsem s ní," vyklopil diskrétně. "Jako všichni ostatní," dodal.

Další bezvadná detektivka z 87. revíru. Někdo střílí staré lidi, k tomu se dozvídáme něco ze soukromí detektivů a navíc specifický humor. To všechno dokázal Ed McBain vylíčit na 200 stránkách.
Doporučuji!

jiri5171
30.01.2021 4 z 5

Tak to mám za sebou! Pětapadesát příběhů ze sedmaosmdesátého revíru. Od počátku až do konce krásné čtení. Dnes už jako bych byl sám detektiv třetí třídy na stanici, kde u vchodu svítí dvě kulaté zelené svítilny...

heavy66
16.09.2018 4 z 5

Poslední příběh 87.revíru o brutálních vraždách starých lidí a vyrovnávání dávných účtů. Příběh plyne pomalu, aby se starci nezadýchali a je kořeněný milostnými problémy Berta Klinga a Ollieho Weekse.

moničina
18.04.2017 3 z 5

Najslabší u jeho kníh.

kalache
19.03.2014 4 z 5

Edmond Dantes naší doby....

rengers
20.01.2014 3 z 5

Příběh člověka který se mstí za bývalé křivdy na svoji osobu.
Stane se s něho masový vrah osob, které celý život nenáviděl - ( psychopat ).
Čte se to dobře, akorát je tam spoustu jmen a je třeba se soustředit.

pomsta detektivní drsná škola

Ed McBain