recenzienika657 recenzienika657 komentáře u knih

Ak budeš môj Ak budeš môj Barbora Astor

#akbudesmoj @barbora.astor.author @venupress

Priznám sa, že som začala čítať druhú časť a tak mi niektoré scény ako by nedávali zmysel, pretože sa stali v prvej časti. V pokračovaní neboli obšírnejšie spomenuté a tak mi pointa utiekla. Avšak to len pri konci a tak sa púšťam rýchlo do prvej časti, aby som mala ucelený obraz.

Čo sa týka hlavných postáv...Neala som si zamilovala. Obetavý, milý a príjemný.
Jeho polovička Jessica mi nesadla. Snúbenec ju podvedie a ona ich načapá v tom najlepšom. Zlomí jej to srdce, čo chápem avšak z toho robí veľké tajomstvo. To som až tak nežrala. Nechápala som prečo, za to Neal bol super a po krôkočikoch sa dostával Jessice pod kožu.
O gradáciu sa postaral Matt. Dobré zauzlenie.

Niektoré scénky, na ktoré som čakala boli ako z rýchlika alebo spomenuté len okrajovo čo mi bolo ľúto.
Napriek tomu sa kniha čítala dobre a rýchlo a teda som zvedavá na jednotku ešte viac pretože chcem vedieť čo sa to tam vlastne stalo.

3,5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou

11.11.2023 4 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

#zvonkohra @eliska_vac @cooboo_redakce @cooboo.sk

V prvom rade sa chcem poďakovať @knizna.pivnicka že vybrala do #mesacnyklub práve knihu Zvonkohra. Dnes som ju začala čítať a ja som sa nevedela odtrhnúť. Tento príbeh je iný, než som čítala doteraz. Mám z neho podobné pocity ako z Chatrče. Je to silný príbeh, plný porozumenia, pomoci a viery.

Ja, ani neviem čo k nemu napísať. V hlave mám toľko vecí. V srdci teplo. Malá láskavosť, úsmev či kvet, môže spustiť rad iných vecí. Či už dobrých alebo zlých. Malý dobrý skutok sa vráti, aj keď neskôr, ale o to z väčšou intenzitou.

Veľmi silný príbeh, plný dobrodružstva. Vlastne 9 menších príbehov, ktoré sú prepojené a tak skutočné, že naozaj som verila, že čítam o skutočnych ľuďoch a skutočný príbeh. Začneme koncom, aby sme sa dostali na začiatok. Na začiatok...kedy to všetko začalo, čo spustilo sled udalostí...čo spustilo zvonkohru...

Nedá mi inak ako
5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #recenzienika

11.11.2023 5 z 5

Saudade Saudade Helena Žáková

#saudade Helena Žáková @mobaknihy

Slovo, na vyjadrenie smutku, melanchólie, nostalgie, pocitu, že nám niečo alebo niekto zúfalo chýba. Pre vyjadrenie lásky k tomu, čo sa nikdy nevráti.

Všetky spomenuté pocity som si zažila pri čítaní. Autorka ma tentokrát vzala do Portugalska a precestovala som krížom krážom. Veľmi dobre vsunuté miesta aj histerické poznatky a iné skutočnosti do príbehu. Nenarúšali dej. Práve naopak, dopĺňali ho. V príbehu Saudade sa nájde záhadný denník. Beatriz je rozmaznaná a vždy sa dostane do maléru. Nie vždy vlastným pričinením, ale nechápe ako je možné, že je taká nesústredená, a do svojej rodiny nezapadá až kým jej kamarátka Magdaléna náhodou nenájde denník a v nej fotku. Akoby Beatriz z oka vypadla.

Nevedela som o koho príbeh pôjde. Začal sa rozprávaním Toma, potom Magdalény, Inez a nevedela som prečo. Prečo nepokračuje Beatriz a jej príbeh? Tu som sa točila v kruhu a popravde aj mi to bolo zbytočné. Ak by sme začali Magdalénou, potom by som sa skôr chytila. Ku konci sa to pospája, ale to nič nemení na tom, že príbehy od autorky ma veľmi bavia. Neviem či mávate ten pocit, keď dočítate a poviete si, chcem viac. Ja mám ten pocit aj keď nemám wau efekt, ale niečo na štýle ma hrozne baví a chcela by som viac. Mám ešte jednu knihu, ale neviem či sa mi ju časovo podarí prečítať. Rada by som vám predstavila aj tú, lebo mňa autorka proste baví aj s tými malými zádrhelmi.

4,5/5

Ďakujem @mama_nad_knihou za usporiadanie štafety a autorke za knihu.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #autorskastafeta

07.11.2023 5 z 5

S kapkou medu S kapkou medu Helena Žáková

#skapkoumedu Helena Žáková Naše vojsko, knižní distribuce

S kapkou medu by som zaradila medzi román s kapkou dobrodružstva a záhadného pozadia. Tajomstvá sú top a ak je spravne podchytené, veľmi ľahko poháňa v čítaní. Nevedela som kam sa dostanem a o čo pôjde. Mierne náznaky, láska mariňáka, ktorý pochádza z Ameriky a na Kréte robí psovoda. On mi bol veľmi sympatický.
Eleni sa dostane k práci vďaka klamstvu, a tak nejako jej to na Kréte prechádza. Nevie prečo tam je, ale začína tušiť, že niečo sa chystá.
Ak chcete vedieť, čo je to za klamstvo, čo jej prechádza, a čo tam nesedí začítajte sa do romány zo slnečného Grécka. Čo alebo kto je v pozadí?

Eleni mi miestami vadila, ku koncu mi chýbal prológ ako to s nimi skončilo. Alebo sa dočkáme pokračovania?

4/5

Ďakujem Lucie Svobodová
a autorke za možnosť štafety.

05.11.2023 4 z 5

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

#spisovatel #luciesalova @nakladatelstviepocha

Knihu som dočítala už včera a aj dnes neviem, čo by som tak k nej napísala. Erotický román, ktorý ma nevtiahol až tak do deja. Myšlienka super, pretože, ak to je pravda, bavili ma odseky s vysvetleniami ako to chodí v spisovateľskom svete. Avšak ak sme nechceli byť vo fantasy, tak...
Spisovateľ ako nejaká akčná hviezda z bipolárnou poruchou, čo malo navodiť asi akčnosť celého konceptu a koniec predvítaľený.

Spisovateľ je príbeh priemerný a kto neočakáva wau efekt, ok. Neskôr mi už prekažali opakované slová, avšak pozor, čítala som recenzný výtisk a je dosť možné, že do tlače išla ešte upravená verzia.

3/5

Ďakujem za štafetu @terkin_knizny_svet

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu

02.11.2023 3 z 5

Detektív Kvik a mrazivá veštba Detektív Kvik a mrazivá veštba Július Belan

#detektivkvik #detektivkvikamrazivavestba @julius_belan Vydavateľstvo Elist

Neviete aký darček dať deťom? Nepoznám nič lepšie ako dobrú knihu.
Detektíva Kvika môžem len odporučiť. Detektív Kvik je Poirot v detskom prevedení. Na konci ešte zvrat, ktorý som nečakala.
Detektíva Kvika si zavolá na svoju oslavu do hôr jeho bývalý učiteľ chémie a fyziky. Pozvanie prijme. Musím vyzdvihnút atmosféru zasnežených hôr a snehovej búrky, kde mrazivá veštba dotvorí atmosféru. Príbeh sa točí pred Vianocami a počas Vianoc, preto je Kvik to pravé atmosférové, čo by si deti mali nájsť pod stromčekom. Ak čítate radi pre deti a mládež (čo na môj príbeh ste viacerí odpovedali áno) a máte radi zauzlené príprady ala Christie...No...ako inak...Je aj tá pravá pre vás.
Mňa bavila a musím uznať, že autor to pekne zauzlil, postavy boli zabávné, záhadné a nepriateľské. Nádherné ilustrácie od Katky Vronkovej.
Pri ktorých musím napísať, že by som ich chcela viac.

Tak ako? Čítate knihy pre deti a mládež? Bude ďaľší mrazivý prípad detektíva kvika?

31.10.2023 5 z 5

Rodinné tajomstvá Rodinné tajomstvá Martina Dacková

Čo k nej povedať? Kúpite, otvoríte a už nepustíte. Veľmi ma bavili všetky línie príbehu.

28.10.2023 5 z 5

Brooklyn: Zlým kráľom nezaspievam Brooklyn: Zlým kráľom nezaspievam Ronnie Eight

#brooklyn @ronnie_eight

Dlho som pri čítaní nezažila takú širokú škálu emócií. Pocit šťastia, smútok zo zovreným hrdlom pri spomienkach z minulosti. Smutno by bolo veľmi pri opisovaní štvrte. Robíme všetko preto, aby nám bolo lepšie. Jedno nešťastie a veľmi rýchlo zistíme, že šťastie netkvie len v peniazoch. Prvá polovica pre mňa bola emočná bomba. Jao a aj Brooklyn si nesú ťažké a bolestivé spomienky. Prišiel happyand a ja som pozerala wau super a čo teraz? Som len v polovici. A prišlo tornádo. Jao akoby mal rozdvojenú osobnosť a som rada, že Brooklyn má pri sebe Ainslyn. Naj.kamka je naozaj naj. Všetko sa otočilo a Brook podľa mňa spravila dobre. Do rany jej vstúpil Alex a teraz čo? Presný opak a ja som mu fandila.
A na konci? Hnev a nenávisť k dvom mužským postavám. Ako? Rozhodla sa dobre. Presne som si hovorila, že to ma spraviť a oni? Mužské ego je väčšie ako rozum a keby bolo na mne v druhej časti by mali veľké problémy. Alex ma sklamal (či prekvapil?).
Som zvedavá ako sa autorka popasuje s pokračovaním. Veľa otázok, na ktoré chcem vedieť odpoveď.
Mne chýbalo viac toho tajomna. Toho som sa chytila, kedže nám autorka otvorila dvierka na začiatku a potom z toho upustila až na lístok nájdený v kabáte. Táto tajomná linka ma poháňala v čítaní a som sklamaná, že jej bolo tak málo. Brook si musí v sebe vyriešiť ešte veľa vecí, aby bola schopná rozoznať lásku, chtíč, potrebu a kam chce smerovať.

Príbeh je iný a ako som povedala som zvedavá kam bude smerovať a čo nám autorka chce povedať. Tento príbeh, táto kniha je úžasným projektom ARS, kde sú umiestnené a spomenuté produkty umelcov a iné. Zaslúžia si byť spomenuté aj v mojej recenzii. Baby, ktoré chránia planétu, recyklujú a vytvárajú krásne výrobky.

Hviezdičkovo hodnotiť teraz nebudem, lebo by som chcela vedieť kam sa posunie v druhej časti. Ak by som hodnotila túto časť je to priemer, vyššií priemer, ale verím, že v pokračovaní dostanem odpovede. A mne by úplne stačilo rozprávanie len hlavných postáv. Teta, ujo, kamoška atď. ma mýlili trošičku.

11.10.2023 3 z 5

Bič z ohňa Bič z ohňa Michala Baránková

#jazdcismrti #biczohna @michala.barankova_autor

Pri tejto knihe premýšľam, kde majú vydavateľstvá oči. Prečo talentované autorky musia ísť cestou samovydávania? Mám toho prečítaného mrte veľa. Na mňa platí jedno a to, aby sa príbeh dobre čítal. Samozrejme je veľa faktorov. Aj v romantike zbožňujem dobrodružstvo, podpichovačky a keď je príbeh okorenený jemným vtipom o to väčšie plus. A to som teraz prezradila čo tu nájdete. Od začiatku príbehu som sa bavila, pretože sa stále niečo dialo a ja som ani nemala šancu, že nudiť sa. Ak by som veľmi chcela túto 500 stranovú knihu mám prečítanú za deň a pol. Ale ja som nechcelaaaa, pretože viem, že na pokračovanie teraz musím čakať a mne je ľúto, že som sa musela rozlúčiť s Neavach, waldrami a celým dobrodružstvom. To bolo tak neskutočne dobré. Dostala som kúsok s Pána prsteňov, HP a Veroniky Roth v jednom a z toho vzišlo jedno dielo, ktorého nemám stále dosť.

Nebola by som to ja keby som nezabrdla aj do negatív a to sú dve slovíčka, ktoré ma už začínali naozaj hnevať a to: prskať a skričať. Takže som ich už preskakovala a nevnímala, lebo ich bolo veľa. Tieto dve by som vymenila za iné slovíčka, alebo zmenšila ich počet.

Celkové zhrnutie? Výborné. Teším sa na ďaľšie dobrodružstvá, pretože majú toho pred sebou ešte veľa.

Ďakujem autorke len vďaka nej som si mohla knihu prečítať a teda naozaj neľutujem čas strávený pri čítaní knihy.

4,5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #skbookstagram #recenzienika

06.10.2023 5 z 5

Precitnutie Precitnutie Patrícia Gregová

#precitnutie #patriciagregova Naše vojsko, knižní distribuce

Ahojte knihomoli

Precitnutie je príbeh plný upírov, vlkolav a mágie. Pri čítaní som sa v spomienkach vracala k seriálu Lovci stínů, pretože som v knihe videla podobné znaky a ten som si zamilovala.

Začiatok bol až hrôzostrašný a mne stískalo srdce. Adriana prišla o celú rodinu behom pár minút, keď ich prepadla svorka vlkov a upírov. Zavraždili jej otca, mamu a malú sestru a ju ušetrili len vďaka Alfrédovi, ktorý ich prišiel vyzdvihnúť z večierka. Hrôzy toho večera prežíva každú noc a zaprisahala sa, že ich pomstí. Stane sa lovkyňou... Po 15 rokoch zabila veľa vlkodlakov a upírov, no tých 2, ktorí sa pustili do jej rodiny ešte nepolapila. Ale príde jej čas...

Autorka má jednoduchý štýl písania, preto sa číta ľahko a dokonca by som knihu doporučila aj mladšej vekovej kategórii. Prípadne knihomolom, ktorý chcú skúsiť fantasy a ešte zo žánrom do styku neprišli.

Negatívum je asi len, že autorka sa často opakovala. (Alfréd je v kuchyni, vchádzam do kuchyne, keď ma zbadal v kuchyni...). No nezabudla ani na lásku, ktorá je zakázaná a mňa prekvapila. Myslela som, že sa zaľúbi do iného. Príbeh sa skončil na pokračovanie a v tom najlepšom. Čo s ňou bude? Bude láska silnejšia než nenávisť a pomsta?

3,5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupraci
#spolupracasnikou
#spolupráca
#spolupraca
#spoluprace

25.09.2023 3 z 5

Dotkni se hvězd Dotkni se hvězd Lucie Horáková Auzká

#dotknisahviezd @lucieauzka @nakladatelstvi_fragment

Ahojte knihomoli,

vďaka štafete od @mama_nad_knihou som sa dostala k tejto krásnej knihe. Obálka je krásna. Ona pritiahla moju pozornosť. Číta sa ľahko a to už viete, že je pozitívum u mňa. Tak ako aj kratšie kapitoly.

Ide o letný román pre mladšiu vekovú kategóriu. Hlavná postava je na strednej škole, 17 rokov, a ostatní protagonisti študujú na vysokej škole. Prenesieme sa na zámok, kde Betka presťahuje s otcom, ktorý na zámku prevezme prácu kastelána.

Verím, že bola Betka na začiatku frustrovaná. Kto by nebol? Elektrina nie je natiahnutá, podlaha vŕzga, okná netesnia a z kohútka tečie hrdzavá voda.
Skamárati sa s Martinom, potom s Patrickom...

Betku si na zámku nájde láska, priateľstvo, šťastie a pocit domova.

Ide o tzv. YA román, v ktorom vďaka štafetám nachádzam čoraz väčšiu obľubu. Ale mám aj ale...

To moje ALE spočíva v gradácií. Zámok, duchovia. Z toho mohlo byť krásne dobrodružstvo, kde by sa zomkli, spoznali... Chýbalo mi viac spoločných zážitkov a to povestné niečo, čo ma poháňa čítať. Príbeh bol dobrý na letné večeri, na oddychovku a verím, že mladý ľudia si nájdu pre ňu čas. A mali by!

To nádherné prostredie. Stále mi rezonuje ako je všetko pokazené a celým príbehom mi išlo hlavou a čo v zime? Ak bude pokračovanie, prosím zo zimným príbehom. Vianoce na zámku, to sa bude predavať.

4/5 očami násťročnej
3,5/5 mojimi očami

#skbookstagram #fragment #lucieauzka

23.09.2023 4 z 5

Dom z ruží Dom z ruží Martina Dacková

domzruzi @martina.dackova @inspira.publishing

Premýšľam nadtým čo napísať o tej knihe a čo prezradiť. Naopak, čo si nechať pre seba. Ako vás nalákať na túto knihu? Podľa môjho skromného názoru sa viac než len oplatí kúpiť a prečítať. Cítila som sa pri nej uvoľnene, cítila som vôňu ruží a cítila som lásku.

Z druhej strany som cítila aj veľkú frustráciu, pretože, nie vždy žijeme život ako sme si ho ako deti vysnívali.

V príbehu prežívame znovuzrodenie Emy, ktorá utečie od bývalého partnera na dedinu k starej dáme Márii a začne si plniť svoje sny zo zoznamu. Jedným veľkým snom je napísať knihu aj keby len sama pre seba. Sen prezradí starej pani Márii. Tá neváha a začne Eme prezrádzať svoj príbeh. Príbeh, ktorý v sebe držala 60 rokov. To ešte Eme nevedela aké temné tajomstvo pani Mária v sebe ukrývala...

Striedame súčastnosť s minulosťou. Tešila som sa na Emin príbeh zo súčastnosti, kde sa stávala šťastnejšou osobou, pretože konečne po skoro 10 rokoch našla samu seba. Príbeh pani Márie ma nútil čítať, pretože aj zdanlivo dobré manželstvo také v sktučnosti byť nemusí.

Koniec som tak trošku už aj tušila, ale až skoro pri konci. Dovtedy som naozaj nevedela ako sa celý príbeh skončí.

Dom z ruží je písaný ľahkom štýlom, kde nenájdete zdĺhavé opisy, ani zbytočne sa netočíme dlho pri jednej scéne.

Teším sa na novú knihu od autorky a za túto jej veľmi pekne ďakujem.

#skbookstagram
#recenzienika #laskakuknihám #laska #laskakukniham

21.09.2023 5 z 5

Falošná nevesta Falošná nevesta Eliška Melušová

Ahojte knihomoli!

Dnes vám predstavím Eliškinu Falošnú nevestu. Od autorky vyšlo aj Odkaz záhadnej lady, čo môže byť tiež fascinujúci príbeh. Obe vydalo @vydavatelstvo_maxim @vydavatelstvomaxim Späť k Falošnej neveste.

Dokážete odpustiť? Alebo ste z tých čo kujú pomstu?

Novinka Falošná nevesta je vynikajúci historický román od slovenskej autorky Elišky Melušovej. Odohráva sa v Londýne. Celý príbeh je popretkávaný dobrodružstvom, zápletkami a nudiť sa jednoznačne nebudete. Keď sa vyrieši jedna záhada, púšťate sa do druhej...

Hlavná mužská postava sa vracia do Londýna po strate pamäti. Plán je jednoznačný: chce zistiť, kto môže za požiar v ich rodinnom sídle a tak s priateľmi zosnujú plán.

Hlavná ženská hrdinka sa vracia do Londýna, aby ju teta uviedla do spoločnosti. Tetu nenájde, ale stretne svoju priateľku zo školy. Tá prizná Felis, že je na mizine a Felis jej chce pomôcť. A tak zosnuje Doris plán...

Bavili ma postavy. Obdobie je super. Nachádzame sa niekde v ére kráľovnej Viktórie a vidieť kam sa Londýn posúva aj keď malými krôčikmi. Škoda, že autorka vsunula príbeh vedľajších postáv do tohto príbehu a tak sme ukrátený o pokračovania. Aspoň o jedno určite.

Ak ste skeptický k slov.autorom a histórií...Nemusíte. Mne sadlo miesto, obdobie, postavy aj štýl. Historické romány sú vaša parketa? Neváhajte nad Falošnou nevestou. Zasmejete sa, spoznáte bylinky a oddýchnete si pri dobrodružstve.

Ďakujem za knihu v rámci #spolupracasnikou @vydavatelstvo_maxim

5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #darcekpodstromcek #falošnánevesta #falosnanevesta #eliskamelusova

06.09.2023 5 z 5

Zotročení vášňou Zotročení vášňou Patrícia Brestovanská

Historický román, ktorý je iný ako sme boki doteraz zvyknutí. Je tvrdší, plný zabíjania a násilia. Mužov, ktorý rabovali a neštítili sa ženy znásilňovať. Nie je to oddychovka pti kávičke a plnohodný historický román.
Ubrala som hviezdicky za básnické slová, ktoré sa mi tam nehodili, pár štylistických chýb a sem tam autorka utiekla v miestach. Celkovo bok príbeh napínavý a ja som ho prrčítala za deň a pol.

01.09.2023 3 z 5

Ako slaný karamel Ako slaný karamel Lucia Olrinková

Radi varíte a pečiete?

Zbožňujem sa strácať v príbehoch. Vypnúť a všetko prenechať fantázií. Zoberiem do rúk knihu, začítam sa a realita je na míle vzdialená. Emócie si idú svojou vlastnou cestou a rada prenechám navigovanie príbehu. Nie každý príbeh ma vie vcucnúť natoľko, že okolie nevnímam. Knihy som začala čítať kvôli tomuto pocitu straty vedomia. Po dlhom čase som to znovu zažila a za to autorke ďakujem.

Stávam sa aktérkou príbehu... Prežívam zlosť, frustráciu, ale aj tie dobré pocity ako štastie a nádej v srdci, že všetko bude ako má.

Luckin príbeh som si užila naplno. Je iný už len hlavnou hrdinkou, ktorá je vzdelaná a milá Rómka. Aj napriek tomu si vyskúša aké je niekedy ťažké žiť v spoločnosti plnej predsudkov. Na vlastnej koži preskáče hrôzy, ale nevzdá sa. Je silná a nezlomná.

Ema rada varí, ale ešte radšej pecie. Pozor pri čítaní majte niečo pod zub pri sebe. Zaručujem vám, že vyhladnete. Toľko dobrôt. Mňam.

Zapletie sa zo svojím šéfom, ktorý ju po roku pošle k vode a ako bonus dostane výpoveď. Temperament nezaprie a tak si šéfko vyslúži hubovú nakladačku a facku k tomu ako bonus naspäť zas od Emy.

Dobre platenú prácu si ktovie prečo nevie nájsť. Zoberie prácu domácej upratovačky a kuchárky tzv.gazdinej u sexy advokáta a šup ďaľší kolotoč emócií môže začať.

Okrem hlavnej línie autorka otvorila aj problematiku, ktorá nie je tak častá, a to Rómov a osadu. Odporúčam, lebo príbeh má aj hlbšiu myšlienku.

A obálka? No nie je pecková? Tá je taká krásna.

27.08.2023 5 z 5

Darček Darček Diana Špacírová

#darcek @di.spacir.autor @nasevojsko

Ste radi ak sa spomenie vaše obľúbené mesto alebo srdcovka v príbehu?

Ja rada čítam príbehy z Paríža. Obľubujem keď sa spomenie Nitra a moje srdcovky sú HP alebo Gilmorky, Priatelia...

Darček je prvotina od autorky a som rada, že som si ju vďaka autorke mohla prečítať. Diana má 100% talent a cítiť s písmenok, že ju to baví.

Sympatie si získala už len s tým, že sa príbeh odohráva v mojej rodnej Nitre. Nádherné opisy Nitry dotvárali príbehu ten pravý šmrnc akoby ste sa sami ocitli na krásnych miestach v Nitre. Rukopis ma bavil.

Hlavná postava je Elena, ktorá skončila vysokú školu a hľadá si prácu. Je nesmelá, málo komunikatívna a pri rozhovoroch roztrasená. Vnútorná Elena a jej diablik viedli monológy, ktoré boli vtipné a presne odzrkadlovali Elenkinu povahu. Srdečná, vtipná, milá.

Po viacerých pohovoroch stráca nádej. Po poslednom pohovore vychádza z budovy a vrazí do pána. Modlí sa, aby to tentokrát vyšlo. Aj vďaka náhode vrazila do príložitosti a život sa jej začne meniť ako sa jej ani nesnívalo. Máte radi americké romantické filmy? Ja áno, rada si pri nich oddýchnem. Eli sa v takom ocitne až na to, že je to jej život.

Od prísneho, ale sympatického šéfa dostane diabolskú ponuku. Prijať? Neprijať? Nemám čo stratiť? Čo ak si to ľudia vysvetlia zle?

Ponuku príjme a začne objavovať seba, vášeň a iné slasti.

Na začiatku ju zradí dlhoročný ne/priateľ. Dúfala som, že s Marošom bude viac zápletiek, ale rýchlo sa odmlčal. Je to vinár. Elena so šéfom Adamom boli na ochutnávke vína a Maroš sa neobjavil. Tam by som ho čakala s veľkou pravdepodobnosťou. Škoda. Mohli z tohto vzťahu/nevzťahu vzniknúť pekné zápletky.

Začítajte sa do románu, kde vek je len číslo, film sa stane skutočnosťou a s nesmelej, ustráchanej Eleny sa stane iný človek. Prežite premenu spolu s Elenou.

Príbeh nam skončí na pokračovanie a rada by som s autorkou naďalej spolupracovala a priniesla vám pocity z pokračovania.

4/5

17.08.2023 4 z 5

Jejich příběh Jejich příběh Jitka Prokšová

#jejichpribeh @jitkaproksova

@dudychovajitka ďakujem za štafetu, lebo sama by som si knihu nekúpila.

Príbeh ako celok je pekný a má v sebe posolstvo. Príbeh opisuje vzťahy medzi sestrami, vzťahy medzi milencami tiež rodičmi a deťmi.

Štyl mi nesadol a dlho som sa nevedela začítať. Akoby to bolo ťažšia čeština. Sem vsuvky,ktoré by som vynechala a skákanie v príbehu. Príbeh bol dokonca porozdelovaný na časti a myslím, že to mohlo byť uchopené úplne inak. Mne tento štýl žial vôbec nesadol aj keď som knihu dočítala dokonca.

Musím vyzdvihnuť pár erotických -mileneckých scén, ktoré boli zaujimavé a ak by autorka sa chytila tohto žánru, knihu by som si prečítala.

2,5/5

17.08.2023 2 z 5