Rainbow_Owl Rainbow_Owl komentáře u knih

Rusko (Zbožňované, aj zatracované) Rusko (Zbožňované, aj zatracované) Pavel Hirax Baričák (p)

Pekný cestopis, na oddych ako stvorený. Do Ruska sa vždy rada vraciam, je príjemné si prečítať zážitky a názory cestovateľov.
Odporúčam najmä ľuďom, ktorí plánujú výstup na Elbrus.
Jedna hviezdička dole kvôli politike v knihe. Nebolo jej tam veľa, ale z môjho pohľadu politika- respektíve názory týkajúce sa politiky či režimov do cestopisov nepatria.

22.09.2020 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Ja vlastne neviem. knihu som dosť dlho odkladala, na základe recenzií som nevedela čo mám od nej čakať. V konečnom dôsledku to nebolo zlé, len som ostala mierne zmätená. Každopádne vývoj vzťahu Jacka a Pištoľníka sa mi páčil asi najviac. Stretnutie Pištoľníka s Mužom v čiernom bolo pre mňa maximálne divné - filozofická vsuvka o vesmíre, komerčnosť a nekonečnosti mi tam proste nesedela. Možno sa dozviem v dalších dieloch.

22.01.2020 3 z 5

Storočie chirurgov Storočie chirurgov Jürgen Thorwald

Skvelá kniha, pri opisoch vývoja chirurgie mi behali zimomriavky po chrbte! Odporúčam prečítať každému kto sa zaujíma o históriu lekárstva.

12.12.2019 5 z 5

Akoby si kameň jedla Akoby si kameň jedla Wojciech Tochman

Kniha, ktorá opisuje emocionálne hrôzy vojny, pátranie po obetiach, opisuje momentálny stav. Knižka je pomerne malička, možno preto ma nestihla úplne pohltiť. Každopádne ak sa zaujímate o problematiku na Balkáne, určite sa oplatí prečítať.

12.08.2019 3 z 5

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Skvelé pokračovanie rozbehnutého príbehu. Pre mňa prekvapivé pokračovanie osudu hlavného hrdinu. Oplatí sa prečítať.

11.01.2019 5 z 5

Súmrak Súmrak Stephenie Meyer

Sériu Twilight som sa rozhodla zakúpiť z bazáru za pár drobných popri poprasku, ktorý sa spustil pri vydaní Polnočného slnka. Povedala som si, prečo nie, veď je to už “kultovka” tak dám tomu šancu, aj keď je to úplne mimo môj žáner. Súmrak som čítala ako oddychovku popri iných knihách a povinnostiam, čítala sa veľmi ľahko, dej sa nejak extra nerozvíjal, postáv bolo máličko, nebola potreba dávať moc pozor. Naivnučká knižka, možno pred 15 rokmi by som mala na ňu iný názor (a možno ani nie). Neurazila ma, ani nenadchla. Bella mi skoro vôbec neliezla na nervy, oproti filmom. Edward, taký upírsky control freak, nechcela by som ho mať popri svojom boku.
Guilty pleasure ako vyšitý, určite sa pustím aj do dalších časti. 2,5 ⭐️

13.08.2021 3 z 5

Cestovná agentúra Tajné svety Cestovná agentúra Tajné svety L. D. Lapinski

Milý oddychový príbeh. Tajné svety sú prirovnávane k HP, ale za mňa sa to na HP nechytá. Možno prekvapia viac ďalšie časti príbehu.

13.05.2021 4 z 5

Sny Sny Anton Heretik

Skvelá publikácia pre ľudí, ktorí sa aspoň trochu zaujímajú o psychoanalýzu či psychológiu.
Autori nás prevedú cez históriu nazerania na sny a ich výklad, zoznámia nás s základnými smermi psychoanalýzy snov, opíšu spánkovú hygienu. V jednej kapitole dostane “návody” ako rozobrať svoje sny, interpretované na reálnych snoch - táto časť knihy bola pre mňa top.
Ak hľadáte knihu, ktorá vám ponúkne fatalistický či veštecký pohľad na snové symboly, tak táto publikácia rozhodne NIE je pre vás.
Pán Heretik a pani Heretiková opäť nesklamali, výborne.

15.01.2021 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Moja prvotina od autora, príbeh bol fajn, ľahko čitateľný, potešila hlavná ženská postava. Síce knižku nezradím medzi svoje knižné lásky, ale stála za to. Teraz sa môžem vrhnúť na Marťaňa, zámerne som chcela najprv prečítať Artemis aby som ich neporovnávala a nebola sklamaná.

11.06.2020 4 z 5

Vitajte v KĽDR! Ako ukradnúť nosorožca a poraziť vietnamskú mafiu Vitajte v KĽDR! Ako ukradnúť nosorožca a poraziť vietnamskú mafiu Marek Boško

Oddychové čítanie, ktoré nenadchne ani neurazí. Na 3 hodinky vás odpúta od každodenných starostí, prípadne poslúži ako pauza medzi ťažšími knihami.

09.04.2020 3 z 5

Tribúny Tribúny John Grisham

Moja prvá kniha od tohto autora. Som veľmi rada, že bola menšieho rozsahu, do jej dočítania som sa musela nútiť. Možno to bolo spôsobené faktom, že celá dejová linka sa točila len okolo amerického futbalu, nemala som pocit, že čítam beletriu, ale len opis zápasov. Postavám bolo venované úplne minimum a fanatické mesto posadnuté futbalom, kde boli všetci od gaya baristu po smetiara bývalými hráčmi futbalu na naozaj neskutočne vytáčalo. Pre nadšencov tohto športu to môže byť literárny skvost, ale pre mňa, žiaľ sklamanie.

27.06.2019 1 z 5

Nepriateľ štátu Nepriateľ štátu Jozef Karika

Uf... Všade samé rozstrieľané hlavy, vnútornosti, rakety... Pre príbeh by stačila tretina knihy, zvyšok bola len bizarná výplň, nad ktorou som sa pousmiala (čo asi nebolo cieľom autora). Dve knihy v Tieni mafie boli naozaj skvelé, táto však bola úplný opak... Škoda

12.01.2019 1 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Po knižke som siahla kvôli dobrým recenziám, avšak pre mňa to nebola až taká “bomba”. Príbeh bol jednoduchý, čo sa týka detektívnej zápletky, ak ste čítali pozorne v polovici príbehu ste tušili kto bude vrah :) Na druhú stranu kniha sa čítala veľmi ľahko, jednoducho. Hlavná hrdinka mi bola sympatická a bolo zaujímavé sledovať jej vnútorný svet a vývoj vzťahu s matkou. Ako oddychovka dobré čítanie.

11.01.2019 3 z 5