Cestovná agentúra Tajné svety

Zbaľte si veci, vyrážame za magickým dobrodružstvom! Vitajte v cestovnej agentúre Tajné svety, odkiaľ vás každý kufor prepraví do iného sveta. Stačí vkročiť dnu... Keď dvanásťročná Flick Hudsonová dostane návrh, aby vstúpila do Tajnosvetského spolku, je od radosti celá bez seba. Rýchlo však zistí, že s magickým multiverzom niečo nie je v poriadku. Uprostred leta prichádzajú snehové búrky, miznú celé ulice a jeden kufor ju zavedie do sveta, ktorý zostal celkom opustený. Flick čoskoro poruší všemožné spoločenské pravidlá a posunie hranice mágie, aby prišla na to, čo sa vlastne deje. Dokáže však dať všetko do poriadku, skôr než všetky svety – vrátane jej vlastného – navždy zmiznú?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468036/big_cestovna-agentura-tajne-svety-uVt-468036.jpg 46

Tajné svety 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Ikar (SK)

The Strangeworlds Travel Agency, 2020

Kniha Cestovná agentúra Tajné svety

Rainbow_Owl

Milý oddychový príbeh. Tajné svety sú prirovnávane k HP, ale za mňa sa to na HP nechytá. Možno prekvapia viac ďalšie časti príbehu.

Vknihách

Tajné svety sa začínajú úplne nenápadne. Malý chlapec vojde do náhodne vybratého obchodu a tvári sa že hľadá predajňu videohier. Keď zistí,že vošiel do cestovnej agentúry nechápem prečo sú všade kufre. Zrazu sa z jedného kufra vynorí chlap a žena, sú celí zmáčaní a vedú zvláštny rozhovor so správcom cestovnej agentúry. Chlapec je v šoku a ujde. Takto nám je rozpovedaný prvý návrat cesty kufrom. V ďalšej kapitole sa nám už predstaví hlavná hrdinka,12 ročná Flick,ktorá sa prisťahovala do nového mesta a niečo ju prechádzkou neznámymi uličkami na budove cestovnej agentúry zaujme. Vojde dnu,zoznámi sa s Jonathanom a voilá, pomaly ale isto prichádza akcia!
Flick je správna baba, rozumná, vyspelá, inteligentná a síce si pripadá úplne obyčajne,opak je pravdou. Johnatan je taký typický suchár. Vážny, zodpovedný, seriózne pôsobiaci správca cestovnej agentúry napriek mladému veku. Za jeho správaním je však hlboký zármutok a samota.
Perfektne vymyslený spôsob cestovania, nádherne opísané svety, schizmy, mágia, tajomstvá, odhaľovanie pravdy, záhadné zmiznutie, napätie, dobrodružstvo ….toto je len štipka chutí, čo vám táto kniha ponúka.
Všetko má v knihe svoje príčiny, nič sa nedeje len z vôle autorky. Postavy doslova ožívajú a vy sa s nimi dokážete tešiť, užívať si dobrodružstvá,no rovnako prežívate sklamanie aj bezmocnosť hrdinov.
V príbehu je niekoľko situácií, pri ktorých zadržíte dych, a či si vydýchnete úľavou, sa dozviete po prečítaní tejto knihy????