Radka1911 Radka1911 komentáře u knih

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Knížka mě od začátku do konce nijak a ničím nenadchla, hlavní hrdinku jsem nechápala a její Deník jsem dočetla opravdu jen silou vůle.

21.08.2019 3 z 5

Já, Phúlan Déví, královna banditů Já, Phúlan Déví, královna banditů Phúlan Déví

Velice čtivě a napínavě popsaný život indické královny banditů na základě její osobní výpovědi.

15.08.2019 5 z 5

Jednou za život Jednou za život Danielle Steel

Krásná, čtivá romantika.

04.07.2019 4 z 5

Mravenci v trezoru a další příběhy z archívů kriminální služby Mravenci v trezoru a další příběhy z archívů kriminální služby * antologie

V době před revolucí jsem si tyto kriminálky kupovala a ráda četla. V dnešní době kdy vychází spousta jiné a daleko akčnější literatury vedle ní vypadají tyto staré knížky "z půdy" jako oddechovky. Takže pro návrat kousek od minulosti a relax jsou super.

02.07.2019 4 z 5

Hurá za Zdendou Hurá za Zdendou Ondřej Sekora

Další pěkná knížka Ondřeje Sekory pro malé čtenáře. I když se jedná o příběhy malého chlapečka, jako holku mě knížka moc bavila.

02.07.2019 5 z 5

Můj pes má strach Můj pes má strach Anja Mack

Psího "strašpytla" mám doma. A rady v této knížce fungují.

28.06.2019 5 z 5

Kdo bydlí v lese? Kdo bydlí v lese? Zuzana Pospíšilová

Leporelo s nádhernými obrázky.

28.06.2019 5 z 5

Atlas plemen psů Atlas plemen psů Josef Najman

Vzhledem k roku vydání kniha neobsahuje plemena která byla vyšlechtěna později, nicméně rasy psů které jsou v ní obsaženy, jsou popsány velice zdařile. Jako dítě jsem si v ní ráda listovala a prohlížela fotografie (a samozřejmě že život bez pejska si nedovedu představit).

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Doporučuji si po přečtení Arabské ženy před touto knihou udělat trochu pauzu a proložit ji jiným žánrem.
Kniha je opět velice akční a čtivá. Osudy a zážitky hlavních hrdinek opět velice příšerné. Dílo mne uchvátilo.

27.06.2019 5 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Další reálná knížka ze života. Na všech jejích knihách je znát, že si s nimi dala opravdu práci, a všechny jsou nesmírně čtivé.

Jehlička Jehlička Kazimira Ivanovna Poljakova

Krásná dětská knížka podněcující k lásce ke zvířátkům. Já jí jako dítě po někom "podědila" a už jí nemám, což mne mrzí, protože bych jí dnes ráda přečetla svým vnučkám.

Romeo & Julie 2300 Romeo & Julie 2300 Vladimír Páral

Knihy Vladimíra Párala mám ráda od mládí a čas od času si je přečtu znovu, ale toto sci-fi mne nijak nenadchlo.

27.06.2019 3 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Jedna z mála sci-fi které jsem četla, a i když tento druh literatury nevyhledávám, kniha se mi líbila.

27.06.2019 3 z 5

Gymnastika pro každý den Gymnastika pro každý den Bohumil Kos

V osmdesátých letech zřejmě dost populární příručka. Cvičila jsme celá rodina.

27.06.2019 5 z 5

Dům radostí Dům radostí Helena Šmahelová

Syrová, uvěřitelná kniha. Rozhodně se nedá považovat za oddechovku. Četla jsem před časem a znovu se k ní vrátila, čtivé.

Klub odložených žen Klub odložených žen Olivia Goldsmith

Kniha se mi ne příliš dobře četla. Viděla jsem i film, který se mi, výjimečně, líbil víc.

25.06.2019 2 z 5

Svátost manželství Svátost manželství Erma Bombeck

Vtipné, čtivé. Doporučuji

22.05.2019 3 z 5

Pacientky Pacientky Věra Řeháčková

Průměrný ženský příběh, neurazí, nenadchne.

05.03.2020 3 z 5

Láska nehezká Láska nehezká Robert Sobota

Knížka vypůjčená poslední odpoledne před letní uzávěrkou knihovny - jedna z těch co tam prostě ještě zbyla, a něco podobného už rozhodně ne. Román mne silně nudil a dočetla jsem jen silou vůle.

12.08.2019 1 z 5

Babí slet Babí slet Jana Jašová