Radka1911 Radka1911 komentáře u knih

Kotrmelec a jiné povídky Kotrmelec a jiné povídky Vitalij Valentinovič Bianki

Krásné dětské povídky o zvířatech a přírodě.

22.05.2019 4 z 5

Děvčátko na kře Děvčátko na kře Adélaïde Bon

Otřesný autobiografický příběh. Pro mne to bude dlouho nezapomenutelná kniha.

03.05.2019 5 z 5

Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Justine A. Lee

Humorná knížka především pro kočkomily. Pobavila.

25.04.2019 4 z 5

Muž ve stínu Muž ve stínu Stephanie Laurens (p)

Tato kniha byla od autorky má první, a bohužel vůbec nesplnila mé očekávání. Nicméně, určitě si od autorky ještě něco přečtu. Knížka má vysoké hodnocení, autorka je velmi oblíbená, možná jsem jí jenom četla v nesprávnou dobu.

24.04.2019 2 z 5

Ideální manžel z nebe nespadne Ideální manžel z nebe nespadne Alena Jakoubková

Absolutně se ztotožňuji s komentářem "cukrovky". Jednoduchá, naivní... Dočetla jsem, ale k této knížce bych se už rozhodně nevrátila.

05.03.2020 3 z 5

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Smutná a reálná kniha o manželském stereotypu.

05.03.2020 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Alena Jakoubková

Knížku jsem si omylem vypůjčila v knihovně už po druhé, ale opět jsem se do ní s chutí začetla. Je to nenáročná, vtipně napsaná oddychovka na jeden večer, a tentokrát zvyšuji své původní hodnocení.

03.01.2020 4 z 5

Poslední píseň z Isfahánu Poslední píseň z Isfahánu Naïri Nahapétian

O fascinující detektivní thriller se v tomto případě rozhodně nejedná, spíše jde o jakousi rádoby-detektivku odehrávající se v Íránu. O životě v těchto zemích už byla napsána spousta daleko zajímavějších knih, samotný příběh i popis hlavních postav byl nezajímavý, a číst tuto knihu pro mne byla naprostá ztráta času.

05.09.2019 1 z 5

Mys dobré (bez)naděje Mys dobré (bez)naděje Jiří Kostelecký

Absolutně souhlasím s komentářem between. Námět knihy je jistě zajímavý, ale kniha, kromě neustálých odkazů na další knihy a citací v angličtině a francouzštině, je plná neuvěřitelně dlouhých souvětí obsahujících cizí výrazy, na pochopení jejichž významu jsem si občas musela vypomoct na wikipedii. Má se jednat o biografii, takto se autor charakterizuje v prologu:
"Takže vlastně oba, autor i vypravěč, metodou zpětné vazby mapují často jen zdánlivě protilehlé poloprostory lidského, v první aproximaci jakoby nekoherentního snažení, které si navíc zdánlivě vzájemně konkurují, ale současně je často nedefinovatelnou imaginární korelační funkcí vzájemné lidské přizpůsobivosti svazuje i obdiv jednoho k druhému, ale mnohdy zase i nahlas nevyslovená, zlým vnitřním hlasem ďábla našeptávaná závist."
Nedočetla jsem, i pro mne to bylo nečitelné.

28.08.2019 1 z 5

Přiznání Přiznání Dana Hlavatá

Nudná kniha plná nesympatických hrdinů.

26.08.2019 3 z 5

Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht Zdeněk Troška

Vtipná kuchařka s vyprávěním a fotografiemi Zdeňka Trošky. Pěkné čtení, "zdravou stravu" tedy nečekejte.

26.08.2019 4 z 5

Co mě čeká ve školce: O tom, že ve školce je to bezva! Co mě čeká ve školce: O tom, že ve školce je to bezva! Jiří Šandera

Pěkná knížka s krásnými ilustracemi. Příběhy holčičky Kačenky od jejího prvního dne v mateřské školce do prázdnin, knížka zábavnou formou popisuje aktivity celého školního roku. Takže přečteno, natěšeno, a za týden vyrážíme poprvé do školky.

26.08.2019 5 z 5

Hospodyňkám od A do Z Hospodyňkám od A do Z Ružena Murgová

Tuhle knížku jsem si koupila do své první domácnosti a tenkrát pro mne byla dobrým pomocníkem. Zůstala mi v knihovně do dneška jako nostalgická a úsměvná vzpomínka.

21.08.2019 3 z 5

Sbírka pohádek pro 3leté děti Sbírka pohádek pro 3leté děti kolektiv autorů

Knížku a tříletou vnučku jsem měla týden na dovolené. Sbírka obsahuje několik povedených i méně povedených pohádek, já bych ji ohodnotila asi jako průměr, ale vzhledem k tomu že pohádku o kuřátku Žluťátku jsem musela předčítat opravdu každý den, dávám 4 hvězdy (z pohledu 3 let).

06.08.2019 4 z 5

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Kniha je rozhodně zajímavá, ale rozhodně nejsem cílová skupina. Mne nepřesvědčila, nicméně stojí za to si jí přečíst.

04.07.2019 3 z 5

Potulný lovec Potulný lovec Karel Nový (p)

Pěkná knížka pro mladé čtenáře. Jako dítěti se mi příběhy o zvířatech a přírodě moc líbily.

04.07.2019 4 z 5

Tygří žena Tygří žena Kateřina Janouchová

Absolutně souhlasím s komentářem uživatelky rottovat, rozhodně se nejedná o rodinný thriller. Kniha je napínavá až na několika posledních stránkách, do té doby se jedná o popis různých problémů členů větší rodiny.

03.07.2019 3 z 5

Příběh opravdového člověka Příběh opravdového člověka Boris Polevoj

Chronicky známý příběh který skutečně musí znát každý. Film jsem viděla jako dítě a Meresjeva jsem tehdy neskutečně obdivovala, ke knize jsem se dostala až v dospělosti.

27.06.2019 3 z 5

Hledači mušlí Hledači mušlí Rosamunde Pilcher

Pěkný romantický ženský román vyprávějící životní příběh zralé ženy od dětství do stáří.

25.06.2019 3 z 5

Matky to chtěj taky Matky to chtěj taky Irena Obermannová

Autorčin styl psaní se mi líbí, ale to je tak asi vše. Popsaný příběh mne vůbec nezaujal.

22.05.2019 3 z 5