RadimWiniarski RadimWiniarski komentáře u knih

Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Edgar Allan Poe

Poe určitě není spisovatel pro každého. Musíte bejt tak trochu pošuk, aby se vám jeho místy až hodně přestřelený mix hororu a černého humoru líbil. Proto budou slabší povahy tyto povídky odsuzovat. Já však patřím do té první skupiny a tak mohu říci, že jsem nadšen. Ano najdou se zde i povídky, u kterých při čtení vyloženě trpíte(Možná jsem celé dílo špatně pochopil, ale Démon zvrácenosti mi příjde jako ultimátní kravina), ale většina věcí patří do top špičky svého žánru(Skokan, Jáma a kyvadlo, Černý kocour). Celkově má však sbírka vysokou kvalitu a jen ukazuje, jak zvláštně pokřivenou mysl musel Poe mít. 85%

24.02.2017 4 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Ke knížce jsem se dostal náhodou, a tak jsem si jednoho krásného večera řekl že ji prubnu. A o čem tadle pecka, které jsem si pořádně všiml až díky filmovému vydání je? On učebnicový příklad totálně vyšinutého násilníka. Ona naivní blbka, která celou knihu polemizuje nad problémem, zdali s ním být, či nebýt. To je oč tu běží. Ve většině případů se nechá jen v klídečku ošustit, takže se z blbky stává ještě katalogová couřička. Do toho nám tu lítá několik dalších vedlejších postav, které však po každé zmínce jaksi vyšumí z hlavy a vy si tak pokládáte během celého čtení otázku, jestli se stane aspoň něco zajímavého, nebo to pojede celou dobu v naprosto stejných kolejích. Výsledek? Je to debilní! Romantický to není ani za mák, už jenom samotné vyjadřování Jakuba mi vhánělo do očí slzy smíchu a upřímně opravdu netuším, čím si kniha na Slovensku získala takovou popularitu. Jednu hvězdu dám za čtivost. Přece jen i když je to totální peachovina, přelouskat se dala prakticky bez přestávek. 20%

18.02.2017 1 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

Ale jo, je to určité zklamání! Suzuki nasadil u Kruhu laťku tak extrémně vysoko, že ať je napsána sebelíp působí spíše jako takový jeho slaboučký bratříček. Co se děje týče, je absolutně zbytečné číst knihu bez znalostí dílu č.1. Dvojka na něj totiž navazuje a odkazy na předešlý díl máte na každé straně. Co byl pro mě však největší problém byla lékařská hantýrka. Ta totiž u této knihy naprosto převládá, a tudíž pro člověka jako jsem já, který se v tomto odvětví zrovna nevyzná působí poněkud nudně. V celkovém hodnocení kniha slouží víceméně jako takový datadisk dílu č.1. Něco málo odkrývá, ale většina jako celek zůstává stejná. 50%

13.02.2017 3 z 5

Bohové a bestie Bohové a bestie Denise Mina

Nevím jak přesně zhodnotit to, co jsem právě přečetl. Koupil jsem si knihu, která se nazývá detektivkou? Ano! Šlo však o detektivku? Nikoliv! Toto dílo by se dalo nazvat slabším politickým dramatem, které se rozjíždí neskutečně dlouho, představuje nám několik, snad i desítek postav, které se člověku určitě ze začátku budou plést. Což mě přivádí k hlavní postavě Alex Morrowové, která nejen že nedostává tolik prostoru kolik by si zasloužila, ale její tzv. pátrací linka je neskutečně nudná a nezáživná. Jako hlavní problém však vidím jak už bylo řečeno ten případ vraždy. Je zde naprosto zbytečný. Věřím tomu, že pokud by tam vlastně nebyl, dílo by bylo možná i čtivější. Mé celkové hodnocení bude nižší né z důvodu, že kniha by byla vyloženě špatná, ale z důvodu že jsem nedostal co jsem si koupil, a to detektivku.

09.02.2017 2 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Velmi čtivé. Očekával jsem klasickou pátračku, avšak k mému překvapení jsem dostal velmi příjemnou, místy i poněkud brutální parádičku, která se čte skoro sama. Postavy jsou vám vesměs sympatické..i když? Hlavní hrdinka je zde vykreslena jako parádní maminečka, která si děti udělala nejspíš jen tak na parádu, což místy trošinku vadilo - ubírá to hlavní postavě poněkud sympatie. V celkovém hodnocení jsem však velmi mile překvapen, takže určitě doporučuji!

02.02.2017 5 z 5