RadekMartinek RadekMartinek komentáře u knih

Smršť Smršť Jozef Karika

Dávám 2 a půl hvězdy. Jako horor to nefungovalo. Postavám jsem to nevěřil, nicméně je tam rozpracovaná teorie, o které čím víc člověk přemýšlí, tím víc znepokojující logiku v ní nachází. +Kvalitně popsaný Mágův přechod přes Abyss.

20.12.2021 2 z 5

Tak pravil Vincent Tak pravil Vincent Pablo de Sax (p)

Po přečtení jsem padl na kolena a zaplakal, kde že toto dílo bylo celý můj život. Sv. Vincent!!!

15.09.2021

Lístek, který explodoval Lístek, který explodoval William Seward Burroughs

Přesně takové laxativum, jaké člověk po vánočních svátcích v ČR potřebuje. Čas tomu neubral, naopak, silné jako nikdy dřív.

09.01.2020

Hleď, prázdnota Hleď, prázdnota Philip Fracassi

Naposledy sem u knihy zažíval podobné pocity před patnácti lety, kdy jsem objevil Barkerovi Knihy Krve. Neskutečně kvalitní povídky. Fracassi jako geniální brusič pracuje na každé větě a vytváří z ní dokonalý démant.

Když je z povídek paf i Laird Barron, je to známka jisté kvality. Fracassi dokonce podobně píse jako Barron, ale sbírka je víc konzistentní (než např. Barronova Okultace).

Všem milovníkům horroru radím - berte, protože tak mimořádně kvalitní horror, který opět profesionálně vydalo one man army nakladatelství GNÓM! (co kniha, to poklad), u nás jen tak nevychází.

19.08.2018 5 z 5