Prue001 Prue001 komentáře u knih

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Knihu jsem před pár lety četla k maturitě a nevěděla jsem, co od ni očekávat, ale ihned jsem se do ni začetla. Příběh nešťastné lásky Taťány a Oněgina mi v mnohém připomínal nešťastný příběh Romea a Julie. Krásná, čistá láska...

24.09.2016 5 z 5

Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha II Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha II Miguel de Cervantes y Saavedra

Tuto knihu jsem před pár lety četla k maturitě. Chtěla jsem nějaký komediální příběh a kniha naprosto splnila mé očekávání, možná i trochu předčila. Obdivovala jsem Quijotovu odvahu jít si za svým cílem a plnit si své sny. Bylo to lehké, uvolňující čtení, hlavně pro zasmání. Smála jsem se téměř pořád, oba díly jsou opravdu skvělý, pokud člověk hledá nějaké lehčí čtení pro zasmání.

24.09.2016 5 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I Miguel de Cervantes y Saavedra

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Musím uznat, že je to opravdu silný příběh. Plně souhlasím s Gwendelínou - není to žádný slaďák, ale opravdu silný, poutavý příběh, plný nešťastné lásky a bolesti.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu mi poprvé dala prababička (knihovnice) k mým dvanáctým narozeninám a řekla, že si ji mám přečíst teď a za deset let znovu a že vždy, když si ji přečtu najdu v ní něco nového. Měla pravdu :)

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

U této knihy velice záleží na typu čtenáře. Pro mě to byla velice zajímavá kniha se silným příběhem plná pocitů a emocí. Ačkoliv je trochu děsivé, že osud je přesně daný a nelze ho nějak změnit, možná je lepší, že ho neznáme.

15.05.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Úžasná kniha, pokaždé když si ji přečtete najdete v ní něco nového. Kniha dokáže ohromit čtenáře v každém věku i době,

15.05.2016 5 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Úžasně zpracovaná kniha, která vás donutí přemýšlet. Autorův pohled na spravedlnost a smrt je velice zajímavý.

15.05.2016 5 z 5

Na dno duše Na dno duše Ben Dolnick

Mě se kniha moc líbila. Za pár hodin jsem ji měla přečtenou, příběh mě zaujal, jen mě trochu překvapil konec.

15.05.2016 4 z 5