Popculture Popculture komentáře u knih

Megapolis Megapolis Miroslav Žamboch

Nějak mi tento příběh nesedl. Není sice špatný, ale pro mě je těžký. Z příběhem jsem se trápil dost dlouho. Nemám rád čtení více knih najednou, ale Megapolis mě zaseklo skoro na dva měsíce. Pana Žambocha mám rád, ale při výběru dalších jeho knih budu obezřetnější a hlavně nebudu moc věřit místním komentářům, které měly velký vliv na mé rozhodování. Příště zůstanu sám sebou.. Vlastně snad jen povídka Hard Core se mi líbal. Jinak vše jen průměr.

13.01.2019 3 z 5

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Tak jsem si myslel, že to bude finále a ona je ještě jedna kniha. Sice ještě není k mání, ale doufám, že brzy bude. Je vidět, že pan Urban roste spolu s počtem napsaných knih. Umění pracovat s takovou spoustou postav nemá snad v České tvorbě moc spisovatelů. Většinou se spokojí maximálně ze řtyřma postavama a s těmi pracují. Zde je postav opět nespočet a spisovatel se v nich neztrácí a každá si má své místo. Nemrtvá inkvizice je další povedenou knihou v sérii Pragocalypsa. Už se těším na finále.

14.10.2018 5 z 5

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Je vidět, jak se sěj posouvá. Tady je příběh vážnější, víc a lépe propracovaný a už se tu začínají ibjevovat i mrtvoly. Nejen ty z hrobů. Líbí se mi ta devastace hlavně Prahy, možná bych trochu i přidal, ať to všechno lítá a nejen tramvaje. Dobře se to čte, rychle to ubíhá a já se těším na další pokračování.

09.09.2018 5 z 5

Muž na stezce Muž na stezce Miroslav Žamboch

Co asi tak očekávat od mistra v oboru? Koniáš opět nezklamal a pan Žamboch zase zabodoval. Krutý, drsný, vtipný, prostě dobrodružství takové, jaké má být.

31.05.2018 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Mám celkem v oblibě uživatele, kteří dávají odpad a ještě si k tomu napíšou komentář. Po přečtení komentáře uživatele Shedow jsem si říkal, že obsah knihy musí být taková blbost, že snad ani nemělo smysl to tisknout. No, kdo by to tisknul, že jo.
Jenže opak je pravdou Vyvyan je sice hláškující magor a někdy se opakuje, ale mě to naopak připadalo v příběhu jako odlehčující okolnost. Samotná podstata děje je velmi dobrá. Není sice promakaná, ale je to spisovatelova první kniha a je to dobré. Koukal jsem, že už napsal další tři pokračování a ty už jsou v červených barvách, nebo tam míří. První tři knihy jsem však nemohl sehnat. Byly stažené z prodeje. Obsah knih byl prý tak nebezpečný, že BIS musela zvyšující se zájem o tento příběh stopnout a nejlépe zatajit. Naštěstí mám velmi dobrého kámoše, který je vlastní, má je dokonce od pana Urbana podepsané a hlavně se mi je nebál půjčit. Kecám, bál se, aby o ně nepřišel. A hlavně mi vysvětlil, proč se nedají sehnat.
Tak, že jsem celkem spokojen s prvním příběhem, vše se žene do pragocalypsy a já se ženu pro druhou knihu. (Ano půjčil mi jen jednu s tím, že až jí vrátím, bude druhá)

31.05.2018 4 z 5