PomněnkaPrvní PomněnkaPrvní komentáře u knih

Pištoľník Pištoľník Linda Lael Miller

Druhý díl ze série Two Brothers. S prvním bratrem to už dobře dopadlo a našel svou lásku, teď zbývá se postarat o druhého bratra Tristana. Zápletka nijak složitá, příběh je celkem krátký, takže se až tak moc podrobně neseznamujeme s charaktery jednotlivých postav. Jedná se ale o milou oddechovku, na které se mi líbil Tristanův přístup k Emily. Málokdy v románech pro ženy čteme o muži, který si je vědom lásky k ženě a teď našlapuje po špičkách, aby ji nevyplašil a získal si její srdce. Hezké, ale od autorky už jsem četla i lepší. Jedná se o knížku, na kterou asi časem velmi lehce zapomenu.

29.04.2013

Když promluví srdce Když promluví srdce Linda Lael Miller

Moc pěkný a oddychový příběh, více než polovina si poklidně plyne, potom se to stává akčnějším. Oba hrdinové jsou sympatičtí, ale to jeho jméno, na tom aby si člověk vylámal jazyk. Nejsem velký angličtinář - je to "Oubrjů"?? Já mu říkala "Ejbry" :o) Paní Miller jsem tam objevila nějaké nesrovnalosti, např. Susan sedí na hřbitově a stýská si, že už pomalu začíná zapomínat tvář své mrtvé přítelkyně Julie. O pár stránek dál se ale autorka zmiňuje, že na zdi jedné z místností stále visí Juliin portrét... Akční zápletka je zajímavá, měla jsem hodně teorií, její rozuzlení mě ale celkem zklamalo, jakoby ušité horkou nití a podle mě nepravděpodobné.

25.04.2013

Nevšední hrátky se všedními věcmi Nevšední hrátky se všedními věcmi Jana Lenková

Je to naprostá hrůza a podle mého názoru zcela nepoužitelné. Básničky jsou taky dost ubohé, když Vám bude např. dítě zkoumat obličej, máte mu u toho říkat básničku, ve které jsou např. zuby slovy "básníka" vyjádřeny takto "...Pak je řádka bílých kleští, co dobrého nic nevěští..." To podle autorky je vhodné pro děti od 4 do 12 měsíců. Knihu jsem dostala, zůstala na ní cenovka 45 Kč, já ji zde dávám do bazaru zdarma (maximálně za poštovné, pokud by nedošlo k osobnímu převzetí). Ačkoliv po mém komentáři nečekám, že o ni někdo projeví zájem :o)

23.04.2013 1 z 5

Strážný anděl Strážný anděl Nicole Jordan

Alex po Evě toužil již od mládí. Po letech využívá příležitosti, neboť Eva ovdověla. Uzavírá se však před světem i před muži a ani Alexe si nechce pustit k tělu. On však projevuje notnou dávku trpělivosti, aby si ji postupně naklonil. Do děje se promítají Alexovy povinnosti coby jednoho ze Strážců meče. Autorka slibuje, že do této série přibude ještě kniha o hraběti z Hawkhurstu, který se objevuje v tomto i předchozích dílech - a na to už se moc těším.

20.04.2013

Tygřice Tygřice Jennifer Blake (p)

Autorka celkem povedeně vystihuje povahy obou hlavních hrdinů. Líbilo se mi, že se děj neotřele odehrával částečně i v Brazílii, chyběly mi tam ale nějaké reálie. Rafael třeba mohl Jessicu provést po Riu a čtenář se mohl o tomto městě dozvědět něco víc. Detektivní zápletka je dobře promyšlená a pochybnosti, které trápily hlavní hrdinku, trápily i mě :o) Úsměvný mi ale přišel konec "dobrého" padoucha, který samozřejmě musí zemřít, protože co s ním - když byl vlastně "dobrý", přece nemůže jít do vězení ;)

20.04.2013

Královský svůdce Královský svůdce Jennifer Blake (p)

Bylo to hodně napínavé, celou dobu jsem si lámala hlavu, kdo je tím padouchem, místy mě zase pohltila romantika, až jsem si říkala, že se nesmím nechat unášet a musít dál přemýšlet, kdo je tím nebezpečím :o) Velice povedeně autorka popisuje pravidla a vzájemné vztahy v princové gardě hrdých a statečných mužů.

18.04.2013

Divoký ráj Divoký ráj Jennifer Blake (p)

Příběh je velmi dobře vystavěný, je poutavý, docela se odlišuje od jiných romancí pro ženy tím, že je více popisováno erotické svádění a zkoumání mužského těla - lze v tom najít inspiraci ;) Druhá polovina a konec knihy už jsou docela ponuřejší, po dočtení jsem z toho měla celkem těžkou hlavu.

17.04.2013