Polli Polli komentáře u knih

Poslední argument králů Poslední argument králů Joe Abercrombie

Poslední díl trilogie chytil konečně spád. První dva díly nebyly špatné, ale moc se toho nedělo. O to víc se hrálo s postavami, které mají konečně rozměr (občas i ty vedlejší). Nejzajímavější linka dle mého byla ta Logenova. Bethodova motivace byla jedním z nejlepších míst knihy. Ale trochu temnější to být ještě mohlo.

22.03.2021 5 z 5

Až budou viset Až budou viset Joe Abercrombie

4,5/5 Čekal bych to po těch ódách na internetu mnohem temnější, ale musíte být realistou, jak by řekl Logen.

05.03.2021 5 z 5

Bratrstvo tajných hrobů Bratrstvo tajných hrobů Viktorín Šulc

Kniha by snesla trochu korektur, občas se opakují nějaká slova, sem tam dojde k záměně jmen.

20.02.2021 4 z 5

Poslední hlídka Poslední hlídka Tomáš Petrásek

To zpracování světa se mi velmi líbilo. Snad mi to přišlo i poutavěji popsáno, než snaha přežít i přes útoky monster z planin.

12.02.2021 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Škoda, že mi už není nějakých 12 let. To bych to pak chválil všude, kde se dá. Zatím všechny díly série byly celkem čtivé (četl jsem tenhle díl jako pátý dle českého vydání) a takové odpočinkové a snadno se dají zvládnout za večerní posezení. V dřívějších dílech mi vadilo, že záporné postavy nebyly moc záporné. Morgarath nebudil moc strachu, protože jako postava vlastně ani nedostal moc prostoru. V tomhle díle už záporáci začínají být záporáky a dá se jimi opovrhovat. Jinak jsou všichni ostatní stále tak krásně čistí a nezkažení, až by bylo pěkné, kdyby tomu tak bylo ve skutečnosti. Místy se člověk pousměje, místy si člověk řekne, že radši nebude přemýšlet nad logičností některých věcí, ale je to prostě zábavná série.

05.02.2021 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Za obálku 5*. Postavy k srdci moc nepřirostou. U některých vývoj téměř chybí a zachovávají si svojí naivitu až do konce. Intriky byly takové přímočaré a zvraty neměly dostatečně nosnou sílu. V české verzi je chyba v mapě, kdy na jihu je omylem uveden Whinshanský hřeben.

31.01.2021 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

3,5/5 Po výtečném Marťanovi je tohle trochu krok dolů. Hlášky slečny Jasmine se míjejí účinností a celkově tak hlavní postava vytváří neuvěřitelnou kombinaci Járy Cimrmana a Jamese Bonda.

22.01.2021 3 z 5

Něco víc Něco víc Patrick Ness

3,5/5 S tím vyprávěním v přítomném čase jsem se nemohl dlouho sžít.

20.01.2021 3 z 5