PluhMa PluhMa komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Po Houbařce jsem sáhla po dočtení titulu Do tmy a ze začátku si nebyla jistá, zda mám kapacitu na další "sociálně vyčleněnou hrdinku". Nakonec jsem se ale začetla a musím říct, že jsem důvodům, proč Sisi žije tak, jak žije, rozuměla lépe než v případě druhého zmíněného titulu. Je to smutný, hluboký příběh, na kterém je nejsmutnější, že se podobné ne vždy děje pouze na stránkách knih. Teď jdu sáhnout po něčem veselejším.

16.05.2023

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Velmi zvláštní kniha a klobouk dolů autorce, že takovýto hluboký a sugestivní exkurz do duše člověka dokázala napsat a sama se v tom neztratit. Od knihy se nejde odtrhnout, ačkoliv se tam vlastně "nic neděje". Doufala jsem v rozvinutí příběhů jednotlivých postav, zůstalo ale jen u náznaků, což je nakonec dobře, protože to by pak byla rázem úplně jiná kniha.

27.04.2023

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Jak píši mnozí, i pro mě bylo těžší se na začátku začíst, množství postav, které v danou chvíli nic nepojilo .. Jakmile se ale děj rozjel, hltala jsem stránku za stránkou. Mám moc ráda knížky postavené na znalosti dějinných událostí a místopisu a Chaloupky jsou přesně jednou z nich.

21.07.2022 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné odpočinkové čtení, milý příběh, někdy (v druhé části knihy) maličko sentimentální, ale když má člověk už nějaké životní zkušenosti, nezbývá mu než přitakat. Jak psal někdo níže, i mně se o něco více líbila první část knihy. Určitě doporučuji.

21.04.2023

Agnes a ostrov Stínů Agnes a ostrov Stínů Veronika Hájek Hurdová

Pohladí a donutí přemýšlet zároveň, úžasná kniha.

12.03.2022 5 z 5