Pjefa Pjefa komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha, která u mě vzbudila obrovské uvědomění a sebereflexi, kterou jsem potřebovala. Neskutečné, nadčasové dílo, které jsem si zamilovala!

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Snad nejkrásnější dílo, které jsem kdy četla. Miluju ten příběh! Viděla jsem ho ve všech podobách a stále se mi to neomrzelo. Nedůtklivá Lucie, zamilovaný Petr. Nádhera :)

Edison Edison Vítězslav Nezval

Za mě určitě ano! Neskutečná přesnost díla s fakty ze života Edisona mě fascinovala po celou dobu čtení. Krásné verše, příjemně čitelné. Imaginární propojenost Nezvala s Edisonem. Nádhera.

09.12.2018 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Klasika, kterou mám fakt ráda! Některé části dokážu číst dokola a dokola a neustále mě něčím překvapují a fascinují. Zároveň je zajímavé porovnání překladů této knihy. Každé uplně jiné, ale každé svým stylem pěkné. Určitě doporučuji! :) Hlavně pokud máte zálibu ve čtení divadelních her.

11.09.2018 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Tři čtvrtiny knihy se mi fakt líbili. Poutavé, typicky Remargueovské. Ale ten konec..konec se mi příčí.

11.09.2018 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Můj vztah k této knize byl možná poskvrněn díky filmu. Jako první jsem viděla film, který jsem si naprosto zamilovala. Proto jsem se rozhodla vrhnout se na knihu, a i když jsem očekávala, že to bude naprosto jiné a snažila se na to nahlížet neposkvrněným okem, buď se to nepovedlo, nebo knížka není pro mě. Začátek se mi líbil, čtivý, pohodový. Téma knihy mimochodem naprosto miluju, protože mám ráda knihy s takovým zaměřením. Co mě ovšem zklamalo byla taková až s prominutím "fádnost" celého díla. Některé pasáže pro mě byli nesmírně zdlouhavé a četla jsem se s velkým sebezapřením. Jiné zase utekly jako voda a přitom mohly být mnohem delší. Shrnutě, nelíbí se mi to. Mrzí mě to, ale je to už tak.

11.09.2018 1 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Dílo je pěkné, čtivé a celkem i příjemné. Absurditou převyšuje hodně českých klasiků, ale pro mě naprosto neuchopitelné. Četla jsem to dvakrát + audiokniha a nějak pořád nevím, co tím chtěl autor přesně říct. Myslím si, že je v tom víc, ale čtení mezi řádky v této knize fakt nezvládám.

11.09.2018 2 z 5