Piper222 Piper222 komentáře u knih

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Romány většinou odložím po pár prvních stranách, ale tohle je výjimka. Když jsem se začetla knížku jsem přečetla za pár hodin a to se nestává moc často. Z knížky přímo dýchá romantická atmosféra. Úvahy o náhodách, cestování a zmínky Shakespearovi prostě dokonalost...

Selekce Selekce Kiera Cass

Opravdu příjemná oddechovka, přestože není nijak dějově obsáhlá. Všechny postavy byly absolutně úžasné. Jediný kdo mi nepřirostl k srdci byl král a Aspen. Krásně vymyšlená romantická zápletka a princeznovské šaty byly příjemná změna proti akčnímu fantasy. Tuhle knížku doporučuju všem čtenářům i nečtenářům.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Druhý díl je oproti prvnímu mnohonásobně lepší. Musela jsem se nutit abych přestala číst. Příběh je celou dobu napínavý, vtipný, akční, prostě dokonalý. Nové postavy jsou mnohem zajímavější než v prvním díle. Jestli jste neměli rádi Rhyse tak teď si ho určitě zamilujete. Byla jsem ráda za vysvětlení historie Prythianu, magie a politiky dvorů. Nedokážu si představit že by třetí díl mohl být lepší.

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Příjemné oddechové fantasy. Příběh není nijak náročný ale s dalšími díly je čím dál víc napínavý. Občas jsem měla chaos v královských rodech. Postavy jsem si zamilovala, hlavně Dimitrije a Rose. Autorka mohla trochu více rozvést co Lissa a Rose dělaly mimo akademii.

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tahle kniha byla absolutní bomba. Od autorky jsem nejdříve chtěla číst Grišu, ale přestala mě bavit po prvních dvou kapitolách a proto jsem hodně váhala, jestli si tuto knihu mám přečíst a musí říct že nelituji. Hlavní postavy byly naprosto úžasné a přirostly mi k srdci až na Mathiase který mi přišel neskutečně otravný. Příběh byl opravdu odlišný od ostatních fantasy knih a trochu složitější na zpracování. Opravdu nechápu jak může mít autorka takovou fantazii.

20.01.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Ze začátku byla knížka nudná a nezajímavá a do čtení jsem se musela nutit. Pak se začalo něco dít a bylo to lepší. Konec jsem opravdu nečekala ale přesto jsem knížku ohodnotila průměrně, protože mi spousta postav byla nesympatická a bylo tam spoustu nevysvětlených věcí ohledně Amaranthy. Druhý díl je v porovnání s prvním stotisíc krát lepší. Rozhodně to není žádný zázrak ale propadák taky ne.

23.01.2018 3 z 5

Čarodění Čarodění Michael Molloy

Když se mě někdo zeptá jak jsem se dostala ke čtení napadne mě tahle knížka. Naprosto kouzelné fantasy o statečné holčice a chlapci který si nepamatuje kdo je. I když je to dlouho co jsem to četla poprvé vždy se k ní ráda vrátím. Živě si pamatuju jak jsem se bála když na scénu nastoupil hlavní záporák, nebo se smála spolu s Abby. Jestli máte rádi moře, kouzla a šťastné konce neváhejte...