Pidulka Pidulka komentáře u knih

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Tak tuto knihu si netroufám ohodnotit. Navíc ji asi ani nedočtu do konce. Nevím, jestli se mi zvedá kufr z toho velmi naturalistického popisu hrůzostrašných zážitků, nebo z vědomí, že nějaká matka byla schopna udělat svému vlastnímu dítěti něco tak strašného... Jdu se na pár hodin užírat představami o zlém světě, ve kterém žiji...

06.03.2015

„Neexistují žádní nevinní. Existují jen různé stupně odpovědnosti.“ Naprosto geniální zakončení perfektní trilogie. Vážně smekám před autorem. Pokaždé, když jsem se ponořila do příběhu, připadala jsem si, jako bych se náhle ocitla ve Švédsku a prožívala příběh společně s postavami. Chvílemi jsem přemýšlela, zda není příběh podle skutečné události. To jak měl Stieg promyšlenou každou postavu (i tu nejméně důležitou), a jak popisoval její životní příběh dokonale přidalo na důvěryhodnosti celého příběhu. A samozřejmě spousta věcí k zamyšlení. Tu, která mě asi nejvíc zasáhla, cituji výše. Tak šup, šup, čtěte, rozhodně neprohloupíte :-)

03.03.2015

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Wow. tomu říkám závěr. Líbí se mi,jak se v Larssonových knihách první půlku neděje celkem "nic moc", až člověk získá pocit, že čte prostě "just a detektivku" která je zdlouhavá a pravděpodobně se tam nic zásadního nestane a pak to najednou vygraduje do takové pecky jako poslední cca třetina tohoto dílu. No nic, okamžitě se vrhám na další díl.

17.02.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Bomba! Tak tahle kniha byla vážně super. Čtenář je nucen sympatizovat s osobou, na kterou by se v reálném životě asi díval skrz prsty, příběh je napínavý a do poslední chvíle nevíte, co můžete očekávat. Už se těším, až si přečtu další díl!

18.01.2015 5 z 5

Psychopedie Psychopedie Miroslava Bartoňová

Skvělá kniha pro začátky studia speciální pedagogiky. Takový malý, stručný základ. :-)

04.12.2014 5 z 5