Petrstik Online Petrstik komentáře u knih

Případ plzeňských mordů Případ plzeňských mordů Jan Alenský (p)

Skvělá odpočinková historická detektivka - už se těším na "opáčko" v Letopisech.

09.03.2019 5 z 5

Toulky českou minulostí 1 Toulky českou minulostí 1 Petr Hora (p)

Výborně a čtivě zpopularizováné dějiny české země, doplněné spoustou doprovodních černobílých ilustrací, které přispívají k atraktivnosti knihy.

Zjevení Panny Marie v Mexiku Zjevení Panny Marie v Mexiku Pavel Karel Mráček

Útlá knížečka, která nám odpoví na otázky o zjevení Panny Marie v Guadalupe (tady jméno Guadalupe nemá nic společného se španělštinou ale je možné ho odvodit z aztéckého slova "Coatlaxôpeuh", které znamená "rozšlápla jsem hada") která jsou známa díky zázračně vytvořenému obrazu Panny Marie na plášti z agátové látky.

Příběhy vánoční noci Příběhy vánoční noci Piero Gribaudi

Pěkné poetické vánoční příběhy, které pomohou navodit příjemnou vánoční atmosféru. Kraťoučké příběhy, lze použít i jako formu „adventního kalendáře“.

Požehnání Požehnání Mary Craig

Čtivá upřímná a obdivuhodná zpověď matky, které se narodily dvě těžce postižené děti.

Ostrov zapomnění Ostrov zapomnění Róża Ostrowska

Opravdu klasický (a asi tuctový) román o lásce, který nenadchne ani neurazí, ale v čem by měl být vzácný? - to netuším.

14.01.2018 3 z 5

Světlo v temnotách Světlo v temnotách Josef Hrbata

Výborné komentáře ke všem liturgickým čtením nedělí a větších svátků.

13.01.2018 5 z 5

Život Marie, matky Ježíšovy Život Marie, matky Ježíšovy Franz Michael William

Autor seznamuje čtivým způsobem čtenáře nejen s životem Panny Marie, ale i celkovým životem lidí v biblickém Izraeli.

08.01.2018 5 z 5

Druhá planeta Oggu Druhá planeta Oggu Péter Lengyel

Dobře napsaný Sci-fi román, ke kterému jsem se s chutí vrátil asi po třiceti letech a který opět nezklamal.

08.01.2018 5 z 5

Kuře Napipi a jeho přátelé Kuře Napipi a jeho přátelé Ondřej Sekora

Jedna z mých prvních knížek, tehdy mě nejvíce zaujaly sice asi ilustrace, ale teď musím uznat, že vyprávění také není špatné a celkem vtipné :-).

List Galaťanům List Galaťanům Walter Radl

Výklad k Listu Galaťanům, který patří k nejdůležitejším písemným svědectvím, která se dochovala z 1. století církve a který je významný především z hlediska historického, teologického a jazykového.

Andělé I. Andělé I. František Mráček

V knize jsou uvedeny kontakty andělů s lidmi a to od dob Starého zákona až po současnou dobu a také jsou tu popsány druhy a zaměření andělů.

Druhý list Korinťanům Druhý list Korinťanům Jacob Kremer

Výklad Druhého listu Korinťanům, který je nejosobnějším Pavlovým listem a zároveň je považován za neobtížnější Pavlův list.

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Další skvost asi nejen tehdejší dobrodružné literatury a milá vzpomínka na dětská léta.

První list Korinťanům První list Korinťanům Franz-Josef Ortkemper

Výklad k Prvnímu listu Korinťanům nás seznamuje hlavně s postoji sv. Pavla k otázkám jednoty, mravnosti, manželství a panenství, duchovních darů a charismat.

Miluj mne i zítra Miluj mne i zítra Svend Åge Madsen

Dobře napsaná kniha, která mě zaujala svým námětem už při prvním přečtení v roce vydání, kdy jsem četl převážně jen tuto literaturu. Určitě stála za znovu přečtení i po tolika letech.

Světlo a stín Světlo a stín Wladyslaw Kluz

Co dodat k předchozím vyčerpájícím komentářům?
Snad jen:
Když se Fritsch tázal otce Maxmiliána Maria Kolbeho, proč chce jít na smrt za jednoho z odsouzených, odpověděl: „Můj život už není nikomu potřebný.“
Po letech se ukázalo, že jeho nepotřebnost se stala největší potřebou pro:
katolickou církev; lidskou, jedinou rodinu, Evropu, Polsko a k zasypání propasti nenávisti mezi národem polským a německým.
Eicke, ideolog koncen tračních táborů, mluvil o potřebnosti útvaru SS a řekl: „Jenom SS mohou uchránit národně-socialistický stát od všech nebezpečí...“
Po letech se ukázalo, že potřebnost organizace SS, k jejímuž přednímu voji náležel velitel koncentračního tábora Auschwitz Rudolf Höss, se stala největší nepotřebností pro: německý národ, Evropu a svět.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásná poeticky napsaná pověst doplněná nádhernými ilustracemi. (vydání: Vyšehrad, 2016)

03.01.2018 4 z 5

Poslední láska Poslední láska Alison Lurie

Na to, že tento román získal Pulitzerovu cenu moc nezaujal, musel jsem se do četby hodně nutit.

03.01.2018 2 z 5

Dominik Dominik Meinolf Lohrum

Stručný poutavý životopis Dominga de Guzmána známého jako sv. Dominik, skvělého kazatele (a zakladatele Řádu bratří kazatelů, který později přijal jeho jméno – dominikáni). Dominik vynikal soucitem a schopností vcítit se do druhých lidí, často se mu přičítá zavedení modlitby - Růžence, ačkoliv její původ je pravděpodobně starší. Podle tradice modlitbu svatého Růžence zjevila Dominikovi Panna Marie, když se k ní po tři dny a tři noci modlil v hustém lese poblíž Toulouse, zklamaný z neúspěchů při kázání mezi heretickými Katary.

03.01.2018 5 z 5