petr1040 petr1040 komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Knihu jsem četl mnoho let na zpět a dodnes si ji pamatuji. Vřele doporučuji. Hlavně vzhledem k "vývoji" hlavní a pro mě nepochopitelnému myšlení, jak se zbavit co nejrychleji a nejvíce lidí.

12.07.2019 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Kniha samotná: Kniha začíná moc hezkým nápadem a končí hezky. Škoda toho prostředku. Autor je zde občas velmi vulgární, což příběhu nepřidá. Připadá mi, že je to spíše zaměřené na zamyšlení se nad tím, jak jsou lidi manipulovatelní, nežli nad samotným "metrem".
Kniha vzhledem k trilogii: Takovej střed.

23.11.2018 3 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Kniha samotná: Knihu jsem nepochopil. Příběh nic moc, rozvleklý děj, zápletka divná, postavy nevýrazné, takové velké zklamání.
Kniha vzhledem k trilogii: Nejslabší ze série. Pokud ji vynecháte, nebude vám to scházet v následujícím díle

23.11.2018 1 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Kniha samotná: Knihu jsem četl jedním dechem (dokonce jsem se v noci budil strachy že jsem v tunelu a něco po mě jde). Tak do půlky. Pak se to trošku zvrtlo, hrdina začal mít nějak moc štěstí. Načež se příběh opět vrátil do "normálu" a kniha se dala dočíst. Hezky napsané, čtivé, škoda že autor ke konci již spěchal se závěrem.
Kniha vzhledem k trilogii: Nejlepší ze série

23.11.2018 4 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Na jednu stranu kniha plná zajímavých nápadů, na druhou stranu spousta nevyužitého potenciálu a nudy. Spíše nežli SCI-FI je to o politice a zamyšlení se nad podstatou sdílení informací mezi národy a intrikami. Není špatná, ale asi jsem čekal trošku více "technického" SCI-FI.

10.07.2018