Petr Dudek Petr Dudek komentáře u knih

Opona Opona Agatha Christie

Kniha je první dvě třetiny lehce odtažitá, jakoby nešlo o emoce, postavy, ale jen o jednoduchý popis. Poslední třetina ukáže, že to byl záměr a že poirotovská detektivka dokáže vzít za srdce a zmáčknout. Nádherné, dojemné zakončení (a paradoxně první poirotovská kniha, kteoru jsem četl, znám ho jen z filmů).

14.07.2017 5 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Náročné čtení, které ale stojí zato.

11.03.2017 4 z 5

Benátky Benátky Peter Ackroyd

Zajímavé informace se topí v moři balastu. Autor má evidentně hodně načteno, spoustu zdrojů, ale většinou z nich tvoří kýčovité fráze typu: Benátky jsou město slz, Benátky jsou město lásky, Benátky jsou... Vyhodit z toho 2/3 dostanete nejlepší knihu o Benátkách. Přes banálnost většiny obsahu nemůžu jít s hodnocením níž a knihu musím jednoznačně doporučit. Jen škoda, že není lepší.

14.02.2017 4 z 5

Italská pasta – nejen těstoviny Italská pasta – nejen těstoviny Antonio Carluccio

Bible italských těstovin. Srozumitelně vysvětluje, jaké jsou vlastně typy těstovin a rozdíly mezi nimi, každý typ se hodí k něčemu jinému. Kniha/kuchařka dokáže vyvolat bezbřehé nadšení už jen k základním těstovinám s drcenými rajčaty. naprostá povinnost pro každého, kdo to myslí s italskou kuchyní alespoň trochu vážně.

09.01.2017 5 z 5

Hyperprostor Hyperprostor Michio Kaku

Jen 4/5, kniha se na můj vkus až moc věnuje jiným tématům, než hyperprostoru.

20.12.2016 4 z 5

Utajené dějiny Spojených států Utajené dějiny Spojených států Oliver Stone

Knihu jsem v polovině zavřel, autoři už řešili více (obdivovaný) sovětský svaz. Výrazně levicové, lehce manipulativní. Napsané to není špatně, ale neustále se skáče v prostoru i čase, kapitoly jsou pouze očíslované. Není to špatné, ale není to pro mě.

10.10.2016 2 z 5