petikakika petikakika komentáře u knih

Doba chemlonová Doba chemlonová Jaromír Marek

V socializme som žila len 8 rokov, ale mám pocit, že som stihla zažiť všetko čo autor. Dovolenku v Rumunsku, kde otec predával cigarety, kreslenie Aurory, brannú výchovu, rady na mandarínky a bohužiaľ aj školskú jedáleň so žilnatým mäsom, ktoré sme sa snažili schovať pod prílohu, alebo pod stôl. Ďakujem za pripomenutie, pre mňa ako dieťa to bolo krásne, ale žiť znova by som v tom už nechcela.

11.01.2024 5 z 5

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Poznala som film, ktorý sa mi veľmi páčil a vďaka Vltave som objavila aj knihu, ktorá nesklamala.

13.09.2023 5 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Konečne starý dobrý Dán. Už som nad ním lámala palicu, ale našťastie sa touto knihou vrátil späť v plnej sile.

13.08.2022 5 z 5

Sama v Tokiu Sama v Tokiu Marie Machytková

Videla som Marii v DVTV, kde ma svojím rozprávaním o Japonsku, z ktorého čišala skutočná láska k tejto zemi, nadchla a rozhodla som sa prečítať knihu. Radosť a nadšenie sa z knihy vytratili a zostal len smutný príbeh o tom, čo všetko musela autorka obetovať na ceste za svojím snom. Klobúk dole, ale zrejme som mala zostať len pri tom rozhovore.

25.07.2022 3 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Trošku sklamanie z Billyho, nato ako v minulom diele krásne gradovalo to napätie a sťahujúca sa slučka, tak mi to prišlo také nejak rýchlo vyriešené... ale inak skvelé, prečítané za dva večery a teším sa na ďalší diel.

09.06.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Eva Černošová

Prečítané omylom, keď som si pri požičiavaní nevšimla že názov je rovnaký, ale autor iný. Napriek tomu prečítané za jeden večer a som za tento omyl rada. Pekná kniha.

20.01.2022 5 z 5

Pražská misia Pražská misia Artemis Joukowsky

Spravodlivé by bolo 70% ale taká možnosť nie je. Celkom zaujímavý príbeh, dobre sa to čítalo a dozvedela som sa zase niečo nové.

14.12.2021 3 z 5

Krysí stezka: Láska, lži a zločiny nacistického uprchlíka Krysí stezka: Láska, lži a zločiny nacistického uprchlíka Philippe Sands

Niečo tej knihe chýbalo. Prišlo mi to strašne rozvláčne a viac menej dookola sa opakujúce. Na úkor obšírneho popisovania celej skladačky tomu chýbala hĺbka alebo niečo čo by ma strhlo. Podľa recenzií som čakala niečo ako Zatím dobrý od J. Nováka, alebo Dva proti Říši od J. Šulca, ale žiaľ tomu tak nebolo.

06.09.2021 2 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Podobne ako "allart" mám dojem, že tomu nejak chýba ten pôvodný drajv. Alebo som sa tiež už objedla, predsa len je to 32. kniha. Zaujali ma trefne opísané praktiky súdruha Wolfa, som zvedavá na pokračovanie tohto príbehu.

01.08.2021 3 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Za mňa najslabšia kniha zatiaľ. Ako tu už niektorí písali, taký slabší priemer a také trošku vykrádanie seba samého. Škoda, dúfam, že s ďaľšou knihou sa vráti starý dobrý Dominik Dán.

09.02.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý diel v ničom nezaostáva za prvým a už teraz sa teším na pokračovanie. Tuším, že to bude neveselé čítanie, ale o to viac som zvedavá kam osud zaveje jednotlivé postavy.

30.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasná kniha. Krásny príbeh, zaujímavá história. Zaujme určite každého, kto niekedy navštívil Tešínsko a započul niekoho rozprávať po našimu.

18.01.2021 5 z 5

Africká ruža Africká ruža Alica Rynke

Autorka sa síce snažila sprostredkovať neľahký osud sirôt v Malawi, ale štýl písania mi pripomínal skôr nevydarenú slohovú prácu na tému “Ako som prežila prázdniny”. Škoda, námet dobrý, spracovanie veľmi slabé.

12.01.2021 2 z 5