petamonca petamonca komentáře u knih

Mohu jen doporučit. Na scénu nastupuje "vězeň z Azkabanu" a čtenář se poprvé dozvídá, koho vlastně byla ta motorka, na které přiletěl Hagrid pro malého Harryho Pottera v prvním díle. Propracovanost všech knížek o Harrym je úžasná. Akorát jsem netušila, že autorka má v úmyslu to pozitivní, co Harrymu dala, tedy část rodiny, mu ji zase za chvíli vzít. Myslím, že od třetího dílu už není Harry pouze pro děti.

06.06.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

No nejdřív jsem viděla film. Totálně mě to uchvátilo. Takže jsem logicky pátrala po knížce. A ta mě totálně dostala, proto jsem netrpělivě čekala na každé pokračování. Líbí se mi velice propracovaný děj. Na první stránce knížky je zmínka o někom, kdo se objeví až v dalších dílech. Autorka si opravdu musela dát velice záležet. Mrzí mě, že se do filmového zpracování knížek mohlo dostat tak velmi málo. Zajímalo by mě, zda by to, co jsem si nějak vysnila,filmaři viděli obdobně, nebo zcela jinak. Prostě doporučuji. Ráda se ke knížce stále vracím.

06.06.2013 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Mohu jen doporučit. I když, ať už knížka, tak filmové zpracování, jsou čím dál více drsná. A ten závěr...scéna na hřbitově, při ní by se i dospělý pomalu bál. A smrt Cedrica...škoda ho. A knížka nám pěkně tloustne...stále více stránek. A tím přibývá i podrobný popis všech scén, a to k mé velké spokojenosti.

06.06.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Pokračování něčeho, co už bylo perfektně rozjeto v prvním díle. Opět, stejně jako u prvního dílu, mohu jen doporučit. Nejvíce k srdci mi přirostl asi Dobby. I když to s ním dopadlo tak, jak dopadlo. Postavička úžasná. A urňukaná Uršula, ta též nemá chybu. Autorka do knížky zařadila strašidla a nadpřirozené postavy blízké evropské kultuře, žádná americká monstra. Takže s knížkou opravdu velká spokojenost.