pegasusss pegasusss komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kontrast medzi dejom a našim svetom je dosť hmatateľný, nakoľko veľa ľudí žije život na autopilota a keď niekto im naruší paradigmu a mantry obyčajnými vecami, ako napríklad to, že si naplno užívam prítomný okamžik alebo niečo podobné alebo pýtam sa síce hlúpe otázky ale tie úplne "zničia" realitu nejakého človeka, že prečo robí to čo robí a ten človek nakoniec zistí, že to robí len kvôli tomu, lebo ostatní vyžadujú aby to robil pričom ten človek to nechce robiť a je absolútne nešťastný, keď to robí, .... je to proste dosť masaker

07.11.2019 5 z 5

Oblasť búrok Oblasť búrok Leonid Jefimovič Berenštejn

keď si odmyslím nános propagandy, ktorá vzhľadom na dobu musela byť prítomná, tak by som uvítal detailnejší popis bojových situácií, inak fajn zápisky :)

12.03.2019 3 z 5

Profesijná etika Profesijná etika kolektiv autorů

Osobne si myslím, že sa publikácia mohla viac venovať konkrétnym príkladom z praxe než vymenovavanim funkcií a ich komentovanie advokatov, sudcov a policajtov, na druhej strane poskytuje dostatočný opis etického správania sa

09.03.2019 2 z 5

Reflexná metóda ako nástroj učenia sa v organizáciach Reflexná metóda ako nástroj učenia sa v organizáciach Lenka Theodoulides

Reflexná metóda je super vec, je to vlastne číselné vyjadrenie a ohodnotenie nie len pocitov, ale aj faktov ohľadom nejakej veci, na meranie procesov v pracovnom prostredí v rámci manažmentu je podľa mňa často využívaná ;)

25.02.2019 4 z 5

O duševním klidu (8 úvah) O duševním klidu (8 úvah) Lucius Annaeus Seneca

niekedy mám pocit, že minimalizmus je stoicizmom široko inšpirovaný.
Senecové myšlienky sú pre mňa jedny z TOP ;)

29.07.2018 5 z 5

Cesty nemeckej kultúry v toku storočí Cesty nemeckej kultúry v toku storočí Anton Hruboň

vstupná litika pre štúdium "toho, čo je nemecké a kto sú Nemci" ;) a samozrejme ňou sa štúdium nekončí :P

02.07.2018 5 z 5

Listy Luciliovi I–X Listy Luciliovi I–X Lucius Annaeus Seneca

stoické myšlienky sú pre mňa osobne fajnšmekerovina, Seneca je pán, ale čo sa mi nepáči je, že pohŕda aj telom a to mi dosť vadí. Ale okrem toho je to uplne top :)

23.01.2018 5 z 5

TOP .....
Good hunting, Stalker ;)

25.04.2017 5 z 5

Antisthenés Antisthenés Antisthenés

už vám niekedy niekto povedal, že ste cynický ? :D, verte mi, že neviete čo to znamená, pokiaľ si neprečítate toto! :D

Komunizmus Komunizmus Richard Pipes

jasne a zreteľne napísané, snaha o objektivitu, nič tam nie je navyše :) odporúčam

Les Les Arkadij Strugackij

Na čítanie tejto knihy, resp. kníh od týchto autorov, to chce osobitný "šmrnc" ΄;)

08.04.2017 4 z 5

Dějiny Ruska Dějiny Ruska Václav Veber

Veľmi dobrá kniha, odporúčam :)

V tieni Černobyľa V tieni Černobyľa Gustáv Murín

bol by som radšej, keby to nebolo v príbehu, ale to je už moja osobná vec .... v celku kniha veľmi zaujímavá, núti čitateľa ísť k ďalším knihám o tejto problematike

08.04.2017 4 z 5

Storočie násilia v sovietskom Rusku Storočie násilia v sovietskom Rusku Alexandr Nikolajevič Jakovlev

suché štatistické texty, sem tam osobný pohľad na vec ale pracne napísané a zdokumentované, snaha o objektivitu a nezaujatosť, 2 hviezdy

06.04.2017 2 z 5

Slovansko-árijské védy: Kniha múdrosti Perúna / Sága o Inglingoch Slovansko-árijské védy: Kniha múdrosti Perúna / Sága o Inglingoch Alexandr J. Chiněvič

pripravte sa na hardcorový úvod :D prvá polka knihy je zaujímavá, druhá polka už ani moc nie a ešte koniec knihy ako tak, ale inak dosť zaujímavá kniha :)

06.04.2016 3 z 5

Filosofická čítanka Filosofická čítanka František Marek

keď si odmyslíte ideologický nános, tak je to veľmi dobrá čítanka :)

18.01.2016 5 z 5

Najhlúpejšia generácia Najhlúpejšia generácia Mark Bauerlein

v knihe je veľa prekladových chýb z angličtiny, veľa interpunkčných chýb ( chýbajú bodky ) - "veľa" rozumej subjektívne, pre niekoho to bude možno málo .... ale okrem toho, kniha je podľa mňa super, pretože popisuje problémy "dnešnej" doby čo sa týka vzdelávania, + nejaké to morálno-hodnotové stanovisko autora, ale podľa mňa úprimne, je mi jedno, či bude veľa alebo málo ľudí, čo budú čítať knihy ( možno som v tomto smere viac liberálnejší ... ) ale zastávam presvedčene, že nikdy nebude stav, že by sa nenašlo, povedzme minimálne 15% - 30% z národa / štátu, ktorí by nečítali knihy a čo sa týka "všeobecného prehľadu", pri našom politickom systéme a pol. fungovaní, nikomu pri moci nebude vyhovovať, aby mal "vzdelaní" ľud ( aj vzdelaní minimálne .... ) a systémom podobným fungovaniu s tým našim .... ale inak je to dobrá kniha :D ľahko sa číta :)
Bola pre vás táto recenzia užitočná?

24.06.2015 4 z 5

Filosofie v tragickém období Řeků Filosofie v tragickém období Řeků Friedrich Nietzsche

neviem, ale to čo som čítal ja, je s Heideggerovým a Gadamerovým doplnkom - pohľadom na problematiku ...... osobne odporúčam mať prečítané zlomky predsokratikov, hlravne Herakleita, keďže Nietzsche na ňom "fičí" :D + Platónov dialóg Parmenides ( kde pointa je obsiahnuta v Štátnikovi, Parmenidovi a Sofistovi ... nájdete aj v Platónových dialógoch II.) a ďalšia vec, určite to nie je text, ktorý sa dá prečítať ako román, že len čítate a čítate .... treba to čítať tak, že odstavec si prečítam minimálne 1-2 krát ;) .... vhodné pre študentov filozofie na interpretáciu textov predsokratikov z pohľadu Níčeho :)

24.02.2015 5 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

Super, odporúčam, som vegetarián a táto kniha mi pomohla :) odporúčam každému prečítať a vyskúšať !

21.01.2015 5 z 5