Listy Luciliovi I–X

Listy Luciliovi I–X https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275150/bmid_listy-luciliovi-i-x-YqI-275150.jpg 5 8 2

Listy Luciliovi sú Senekovým najvýznamnejším dielom, ktoré vytvoril už v zrelom veku, utiahnutý do ústrania od aktívneho politického života. Systematicky v nich preberá rôzne otázky života, bytia, existencie, kultúrne a spoločenské hodnoty, otázky umenia, ako aj bežné každodenné veci. Toto dielo je syntézou Senekových životných skúseností, ktoré nazbieral počas svojho nepokojného a rôznymi udalosťami poznačeného života. V knihe je uvedená aj prvá časť porovnávacej štúdie Miloslava Okála Filozof Seneca a Pavol apoštol.... celý text

martin_aston
03.09.2020 5 z 5

Ak existoval v staroveku žáner self-help literatúry, Seneca musel byť bestseller :).
Stoické myšlienky prezentované ľahkou, čitateľnou a uchopiteľnou formou. Seneca bol brilantný spisovateľ, dielo sa tak číta ľahko aj dnes. Veľký podiel na tom má samozrejme prof. Okál svojím prekladom.
Vymeňte staroveké kúpele za moderný shopping mall a aplikujte Senecove rady podľa potreby :).

pegasusss
23.01.2018 5 z 5

stoické myšlienky sú pre mňa osobne fajnšmekerovina, Seneca je pán, ale čo sa mi nepáči je, že pohŕda aj telom a to mi dosť vadí. Ale okrem toho je to uplne top :)