pegasusss pegasusss komentáře u knih

Disciplína je osud Disciplína je osud Ryan Holiday

veľmi silná kniha, hodná prečítania na viac ako jeden raz, dodá silu do života! big thumb up!

26.02.2024 5 z 5

Almanach Navala Ravikanta Almanach Navala Ravikanta Eric Jorgenson

ohľadom šťastia veľa myšlienok som už počul od Pavla Morica ale stále je to obohacujúce ;)

28.03.2023 5 z 5

XRP - vládce kryptoměn, aneb, Bitcoin nemá důvod k existenci XRP - vládce kryptoměn, aneb, Bitcoin nemá důvod k existenci Petr Kulhánek

XRP maximalsta hejtí BTC maximalistov, táto kniha je dosť joke, ale aspoň nejaké užitočné info tam človek nájde

17.10.2022 2 z 5

Změňte mozek, změňte tělo Změňte mozek, změňte tělo Daniel Gregory Amen

základy života, bez ktorých nebude úspech!

12.06.2022 5 z 5

Bitcoin a ti druzí: Nepostradatelný průvodce světem kryptoměn Bitcoin a ti druzí: Nepostradatelný průvodce světem kryptoměn Boris Kaliský

Praktický sprievodca, konečne poriadna príručka, čakám ďalšie vydanie obohatené o posledné roky z krypta ;)

30.05.2022 5 z 5

Finance po krizi Finance po krizi Pavel Kohout

super kniha na pochopenie príčin kríz

11.05.2022 5 z 5

Nová abeceda financí Nová abeceda financí Pavel Kohout

finančno-ekonomická gramotnosť a rozdiel medzi realitou a teóriu, páči sa mi štýl pána Kohouta, niekedy si myslím, že chce povedať, že všetci sme idioti keď sa nepozeráme čo a ako všetci používame z ekonómie / financií, keď si to neoveríme a len "slepo" použijeme :D

28.04.2022 5 z 5

O práve a politike O práve a politike David Hume

strašne zle sa to číta xD

18.03.2022 2 z 5

Transformácia ekonomiky v SR a uspokojovanie potrieb Transformácia ekonomiky v SR a uspokojovanie potrieb Július Boroš

na svoju dobu menšia štúdia ohľadom potrieb ;)

18.02.2022 4 z 5

Podľa čoho rozpoznáme štrukturalizmus? Podľa čoho rozpoznáme štrukturalizmus? Gilles Deleuze

to, že má kniha málo strán, ešte neznamená, že ju ľahko prečítate :D štrukturalizmus thumb up

14.02.2022 4 z 5

Digitálny minimalizmus Digitálny minimalizmus Cal Newport

kniha vlastne negatívne ( teda aká cestá nie je dobrá v rámci žitia dobrého života )prichádza k tomu, čo to znamená žiť uvedomelý život :D, big thumb up

07.02.2022 5 z 5

Mysli, Konaj, Zbohatni Mysli, Konaj, Zbohatni Andy Winson

pre začiatočníka OK, taký Kiyosaki v slovenskom šate

23.12.2021 1 z 5

Čo je ekonómia? Čo je ekonómia? Robert L. Heilbroner

stručný prehľad problémov ekonómie, je to "príťažlivejšia" "učebnica" ;), písaná z pohľadu americkej ekonomiky v 90tých rokoch

18.11.2021 5 z 5

Malé dějiny rakouské filozofie Malé dějiny rakouské filozofie Peter Kampits

je dosť veľký problém určiť, čo je to "rakúske" tobôž "rakúska filozofia" :D

04.10.2021 5 z 5

Peniaze a monetárne teórie Peniaze a monetárne teórie Vladimír Gonda

stručné a jasné zhrnutie Keynesa a monetaristov vo vztahu k peniazom a monetárnej politike

25.09.2021 5 z 5

Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich Juraj Karpiš

Práca, ktorú by ste dlho robili na googli a v teréne je zhrnutá v tejto knihe jasne a zreteľne, zasadená do kontextu knihy Zlé peniaze - dobrý život, súčasťou vyváženej finančnej gramotnosti a hygieny, pre investora odporúčaná literatúra

12.09.2021 5 z 5

Nástroje titánů Nástroje titánů Timothy Ferriss

Kniha zodpovedá názvu, každopádne je to mega dielo a super kniha. Hlavne ďalšia literatúra, ktorú všetci ostatní v nej čítajú a doporučujú.

10.09.2021 5 z 5

Princípy: Život a práca Princípy: Život a práca Ray Dalio (p)

Veľmi výživná kniha, pokiaľ chcete vybudovať a viesť spoločnosť založenú na rozume a nie na autorite.

31.08.2021 5 z 5

Zlé peniaze Zlé peniaze Juraj Karpiš

určite odporúčam, pre ľudí, čo chcú rozumieť tomu, prečo vznikli kryptomeny tak dôvody sú vlastne popísane v prvých 4 dieloch knihy a samozrejme, ako sa hedžovať proti nezodpovednej monetárnej politike a inflácii, učebnica realnej monetárnej politiky ( teda nie teoretickej ako býva v učebniciach ekonómie ), určite odporúčam

23.07.2021 5 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový