pawla.sevcikova pawla.sevcikova komentáře u knih

Úkryt Úkryt Egon Hostovský

"Pachtili jsme se za drobty života, zatímco se nám hroutil život celý."

29.09.2017 5 z 5

Čím se liší tato noc Čím se liší tato noc Irena Dousková

Tak strašně odlišné příběhy, tak neskutečně časově navzájem vzdálené... a přitom tak podobné. Krásná, pro mě hodně specifická kniha.

03.12.2016 5 z 5

Melouch Melouch Vlastimil Třešňák

Skvělá kniha! Zezačátku mi dělalo problém prolínání dvou světů (mládí a "stáří"), ale jakmile jsem si zvykla, začala se knížka číst sama. Často jsem se při čtení smála, často jsem pocítila odpor k režimu, který panoval, a k mnoha postavám. Pro mě jasně 5 hvězdiček :)

28.10.2016 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Měla jsem na knihu úžasné ohlasy, tudíž jsem od ní hodně čekala. A zklamala mě. Mám na věci, o nichž je v knize řeč, úplně jiný pohled. Kamarádka mi jednou řekla: "Já si to představuju přesně tak, jak to v Chatrči je." A proto byla z knihy nadšená. Já jsem v tomhle směru konzervativnější a knihu nepovažuji za náboženskou, ale vyloženě za sci-fi. Kdybych ji s tímhle už začala číst, možná ji hodnotím výš...

28.10.2016 2 z 5

Domácí hosté Domácí hosté Vlastimil Třešňák

"naděje umřela poslední"

Zvláštní kniha. Téměř celou dobu mi unikal smysl, nechápala jsem, oč v knize vlastně jde, a přesto jsem nedokázala knihu zavřít a přestat číst. Čím víc se blížil konec, tím víc jsem tušila, že bude převratný. Úžasně charakterizované povahy lidí, smekám!

22.10.2016 4 z 5