pavlina0716 pavlina0716 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nádherná kniha. Krásným jazykem je napsán krásný ač smutný příběh. Prolínání časových rovin zvládla autorka dokonale a srozumitelně. Kniha je stejně silná jako Hana.

09.07.2020

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Těžko uchopitelná, extrémně expresionistická kniha. Přečetla jsem od Eleny Ferante skoro všechny knihy, ale tato je skutečně velmi těžká. Pro čtenáře, který tuto knihu od Ferante zvolí pro četbu jako první, věřím, že může být problém pokračovat ve čtení jejich dalších knih.

25.02.2021 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Četla jsem všechny knihy od Markéty Lukáškové, ale Vlaštovka v bublině je podle mého názoru její nepovedené dílo. Markéto, sci-fi prostě NE, to Vám opravdu nejde!!! Představy o životě za cca 25 let na mne působily velmi dětinsky až směšně. Celkově mi přijde, že příběh v různých, od sebe velmi vzdálených časových osách, autorce moc nevychází. Typy hlavních postav i jejich jména se již v několika knihách opakují. Asi by to chtělo chvilku pauzu anebo načerpat novou inspiraci. Jinak upoutávka na Barcelonu mi v knize vůbec nevadila, právě naopak, mám ji ráda stejně jako Lukášková.

28.05.2020

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Krásný i když srdcervoucí příběh umocněný silou “postavy” hadrové panenky. Hlavní hrdinku a její chování by se měla snažit pochopit každá z nás čtenářek, která je matkou.

25.02.2021 5 z 5