Pavka.n Pavka.n komentáře u knih

Slavné případy soudce Ti Slavné případy soudce Ti Robert van Gulik

Už dlouho jsme si chtěla nějakou tu knihu se soudcem Ti přečíst.Teď jsem se k tomu dostala hlavně díky Čtenářské výzvě. A jsem ráda. Kniha mne nadchla! Nemůžu se od této série odtrhnout :) Čtu další a další... Škoda jen, že autor už nežije a za moment tyhle úžasné knihy budu mít všechny přečtené :)

22.04.2019 5 z 5

Vinnetou a já Vinnetou a já Pierre Brice

Knihu jsem si hodně dlouho už chtěla přečíst a teď jsem si ji i zařadila do Čtenářské výzvy 2019.
Jsem ale ráda, že jsem si před čtením vyhradila čas i na to, abych si přečetla recenze této knihy. Tudíž jsem věděla, co od knihy očekávat a co naopak ne. Nakonec mě vůbec nezklamala, ale nadchla!
Velmi mě zaujaly pasáže, které popisovaly 2.světovou válku, válku v Indočíně a válku v Jugoslávii.

Nejlepší hláška z knihy byla, když P.B. popisuje, jak čekal na milánském letišti na odlet letadla do Jugoslávie, kde se měl začít točit Poklad na Stříbrném jezeře a oslovili ho dva muži anglicky:
"Už nějakou chvíli vás pozorujeme a přemýšleli jsme, jestli náhodou nejste herec. Nepleteme se?"
"Ne, vůbec ne."
"My také. Letíme do Jugoslávie natáčet film."
"Já také. Německý film, jmenuje se Poklad na Stříbrném jezeře."
"Tak to budeme pracovat spolu, přesně v tom filmu hrajeme taky. Jakou máte roli?"
"Roli indiána, který má za přítele bělocha."
"Á Vinnetoua!"
"Ano, myslím, že se tak jmenuje. Ta role není moc výjimečná."
"Že není výjímečná? To je nejlepší role ve filmu. Čtenáři Karla Maye Vinnetoua zbožňují!"
Právě jsem se seznámil se Samem Hawkensem a lordem Castepoolem.

21.04.2019 4 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Knihy z této série mám ráda. Přečetla jsem už všechny, hodně z nich i několikrát. Vždy se těším, až vyjde nová.
U téhle jsem se těšila zbytečne. Děj mě nijak zázračně neoslovil. Také nápad s "druhým" Divišem mi tak nějak neseděl.
Mám pocit, že poslední dobou už tyhle detektivky ztrácejí nápaditost.

21.04.2019 2 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Podle mě nejlepší z knih s Oldřichem z Chlumu. Úchvatná.......

03.08.2017