Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Tři detektivní příběhy Eduarda Fikera Tři detektivní příběhy Eduarda Fikera Eduard Fiker

Klasické příběhy autora původních českých detektivek, podle kterých byly i natočeny filmy. Je to hodně napínavé a tajemné. Objevit skutečného pachatele je skutečně obtížné a vždy se to podaří. Detektivové musí všechny stopy vyšlapat a logicky z nich vyvodit závěry. K dispozici nemají žádné počítače, žádnou DNA a další dnešní vymoženosti a přesto jsou pachatelé nakonec vypátráni.

18.12.2020 5 z 5

Kdo bude žít Kdo bude žít Bohumil Říha

Bohužel je to agitka přesně taková, jak píše jprst v předchozím komentáři.

18.12.2020 2 z 5

Čarodějnice ďáblovy nevěsty Čarodějnice ďáblovy nevěsty Jean-Michel Sallmann

Sice jsem to přečetl, ale nic moc. Ilustrace celkem jdou, povídání o procesech celkem taky, dohromady je to takový průměr. Nezaujme, ale neurazí.

18.12.2020 3 z 5

Příběhy z hranice Příběhy z hranice Rudolf Kalčík

Celkem zajímavá kniha. Bohužel ty poslední příběhy z poválečné doby byly hrozně moc zpolitizovány a připomínaly mi vojenskou agitaci z doby, kdy jsem byl na vojně. Škoda, jinak by byly dobré pro poučení i v dnešní době.

18.12.2020 4 z 5

Klíč k pachateli Klíč k pachateli Jan Cimický

Je to opravdu dobré počtení. Začátek mi sice moc neseděl, ale postupně jsem se do knihy zabral a závěr pak už byl docela v napětí. Byl jsem zvědavý, jak autor vyřeší rozuzlení a musím říct, že docela dobré. Naprosto zasloužené čtyři hvězdy.

15.11.2020 4 z 5

Případ němého svědka Případ němého svědka Ivan Milan Jedlička

Tahle kniha se autorovi opravdu povedla. Je to příběh psaný podle skutečného případu a autor dokázal udržet napětí až do poslední stránky. Zasloužených pět hvězd.

15.11.2020 5 z 5

Komando padělatelů Komando padělatelů Adolf Burger

Moc pěkně udělaná kniha. Autor popisuje jak a v jakých podmínkách žili a pracovali vězňové - padělatelé. Možná právě proto se i dožili osvobození. Faktem zůstává i to, že padělané bankovky byly opravdu perfektní (vězňové přece hráli o svůj život) a dodnes se nepodařilo je překonat.

10.11.2020 5 z 5

Případ liché vstupenky Případ liché vstupenky Ivan Milan Jedlička

Docela v pohodě. Autor prostě umí. Vyšetřování probíhalo podle tehdejších možností a došlo ke zdárnému konci.

10.11.2020 4 z 5

3x Lew Archer 3x Lew Archer Ross Macdonald

Protože jsem tuhle knihu kdysi četl,dal jsem si jí znovu. Ale dneska už mě to tolik moc nebralo jako dřív.Řekl bych, že se jednotlivé případy podobají jako vejce vejci,akorát jsou tam jiná jména.Zkusím přečíst ještě něco jiného od autora a uvidíme ...

02.11.2020 4 z 5

Třetí patro Třetí patro Ivo Pelant

Tuhle knihu jsem už hodně dlouho nečetl. V téhle době jsem si řekl, že se pustím hlavně do starých knih, které jsem už dlouho neviděl a tohle je jedna z nich. Vrátil jsem se zase do doby, kdy jsme byli ještě mladí a chápali jsme i ty učně v knize. Jsem rád, že jsem jí znovu přečetl. Bohužel dneska už v Knihovnách moc není. Většinou se najde v antikvariátech a nebo někde vyhozená.

31.10.2020 5 z 5

Ve jménu zákona Ve jménu zákona * antologie

Kniha se mi moc líbila. Nenašel jsem tam žádnou povídku, která by byla slabá. Nejvíc se mi líbily samozřejmě povídky Smrt na Panhandleský silnici, Dlouhé čekání, Vyhlídka na smrt. Ale to je podle mého vkusu. Myslím, že si každý vybere.

27.10.2020 5 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Velmi hezká kniha, která mne vrátila zpátky do dětství, kdy jsem tyhle knihy doslova hltal. Navíc autor vycházel při psaní z tehdejších poznatků a nálezů a tak se kniha docela povedla.

23.10.2020

Romantické cesty neznámým Sokolovskem Romantické cesty neznámým Sokolovskem Světlana Kuncová

Při prohlížení obrázků v této knize jsem si opět prošel krajinu, kde jsem strávil dvacet let jako zaměstnanec. Prochodil jsem jí křížem krážem při cestách na opravy bagrů a dneska už to není. Na druhou stranu je tady ale hezká jezerní plocha, která ukryla všechny pozůstatky dolové činnosti a už je neuvidíme asi nikdy. Ještě, že autoři prošli krajinu, nafotili obrázky, aby zachovali pro příští generace alespoň tuhle vzpomínku. Autora znám osobně a touhle cestou mu děkuji za jeho činnost pro náš okres.

22.10.2020 5 z 5

U veliké řeky U veliké řeky Eduard Štorch

Kdysi jsem tuhle knihu četl jako kluk. Teď jsem se k ní zase dostal, protože školy jsou opět zavřené a tak mám vnučku u nás. Jeden z jejích úkolů byl přečíst nějakou dobrodružnou knihu z pravěku. Protože každý psal Lovce mamutů, tak jsme se dali do téhle knihy a chybu jsme neudělali. Moc se jí to líbilo a tak jsme to zapsali i do deníku a začneme číst Osadu Havranů, aby toho měla víc.

18.10.2020 5 z 5

Stvořitelé nových světů Stvořitelé nových světů Ivo Železný

Tak jsem se vrátil k téhle knize a nebylo to vůbec špatné. Většina povídek byla velmi dobrá a nejvíc se mi líbila povídka Pocit síly, která je na dnešní dobu jako ušitá. Když zjistíte, že lidé neumí počítat bez kalkulačky a neumí dát dohromady i v jiných oborech to co bylo dříve naprosto běžné a normální. Poslední případ jsem zažil u jednoho strojního inženýra, když náhodou vypadla elektrika a on nebyl schopen nic vysvětlit, protože to bez aplikace bohužel neuměl. Přitom to byla velice jednoduchá záležitost spojení šroubem a on to bohužel neuměl od ruky nakreslit.A o něčem podobném je i povídka.

14.10.2020

Karlovarsko z nebe Karlovarsko z nebe Matúš Krajňák

Knihu jsem si prohlédl a moc se mi líbila. Ještě nikdy jsem karlovarské pamětihodnosti a budovy takhle neviděl.

07.10.2020 5 z 5

Mystérium Putin Mystérium Putin Anna Arutunyan

Myslím, že autorka knihy není moc objektivní a Putina nemá moc v oblibě. Já si naopak myslím, že pan Putin velmi dobře zná občany Ruska a ví, co musí dělat. Má u občanů Ruska velikou autoritu, kterou by mu mohli někteří státníci závidět. A myslím, že mu i závidí jeho odhad budoucna. V tom je vždycky o několik kroků vepředu dřív než ostatní.

06.10.2020 1 z 5

Černý mustang Černý mustang Karel May

Číst se to dalo ale, jsem zvyklý na úplně jinou řeč hlavních hrdinů, takže mě to nijak moc nebralo. Ani ten děj nebyl nijak slavný. Je to takový průměr.

04.10.2020 3 z 5

Případ zatoulané pohlednice Případ zatoulané pohlednice Jan Cimický

Velmi slušné a docela napínavé. Dokonce tam není ani moc ideologie. Nenudil jsem se při čtení vůbec a tak si myslím, že čtyři hvězdy jsou akorát.

30.09.2020 4 z 5

Pád "diamantové princezny" Pád "diamantové princezny" Ladislav Šťastný

Byl to takový průměrný příběh. Docela to šlo, ale řekl bych, že v té době vycházely i daleko lepší krimi v nakladatelství Magnet.

28.09.2020 3 z 5