Případ zatoulané pohlednice

Případ zatoulané pohlednice https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85067/bmid_pripad-zatoulane-pohlednice-sIi-85067.jpg 3 25 7

Detektivní příběh s postavou doktora Dvořáka a kriminalisty Hladíka. Zápletka odpovídající tehdejší době – únos českého vědce nepřátelskými silami.

Hakl54
20.09.2021 4 z 5

Dobrá detektivka. Na to že byla vydána v socialistickém ČSSR roce 1982, kdy vše sledovala ostražitá cenzura, věrohodný popis Paříže a cesty po Francii.

katka134
05.05.2021 4 z 5

Čtivá, celkem napínavá detektivka. Popis francouzského pobřeží sváděl k cestování.
Úsměvná byla Hladíkova rodinná záležitost.

Pavelpi
30.09.2020 4 z 5

Velmi slušné a docela napínavé. Dokonce tam není ani moc ideologie. Nenudil jsem se při čtení vůbec a tak si myslím, že čtyři hvězdy jsou akorát.

vodovodnice
25.03.2019 5 z 5

Tohle je druhá knížka od pana Cimického, která se mi dostala náhodou do ruky, díky Knihobudce a opět to bylo vynikající čtení.
Ze začátku to jde pomalu a postupně si vás knížka vtáhne tak do děje, že jste rozlobení, z každého vyrušení, které vás nutí přestat. Jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst a zase ji vrátím do Knihobudky pro další čtenáře (v nemocnici na Karláku).
S touto detektivkou se rozhodně nudit nebudete.

babystar
09.03.2019 3 z 5

Dvě dějové linie spojené postavou doktora Dvořáka. První se odehrává v Praze, kde někdo okrádá staré lidi a druhá (poněkud nevěrohodná) vypráví o únosu českého vědce ve Francii. V příběhu se ukazuje autorova znalost francouzského prostředí a vůbec láska k Francii, ale děj mi připadal děsně naivní. Naštěstí na konci se vše vyjasnilo...

dagmar5477
31.12.2017 4 z 5

Pohodová detektivka, dobře se četla.

Ian.Maitner
01.11.2011

Nutno podotknout, že při psaní knihy 'Diagnóza: Náhlá smrt' čerpal autor z této kníhy víc než by slušelo. A každý, kdo si knihy přečte, okamžitě pochopí, protože mnohé z použitých pasáží jsou si podobné jako vejce vejci, Přeci jen plagiátorství vlastních děl zavání čímsi kontraproduktivním.