PaulaHortensie PaulaHortensie komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Smrt=zármutek + zlo. Tuto rovnici einsteinovsky vyvrátil autor. Smrt v této knize postavil do role vypravěčě se srdcem a schopností mít rád. Mám pocit,že má Liesel ráda,ale nechce si to připustit. Vykládá nám její příběh skoro jako matka,která je hrdá na svoji dceru. Je to úžasně napsaná kniha s jedinečným příběhem. Tato knihu musíte prožít

Pět komínů - Příběh z Auschwitz Pět komínů - Příběh z Auschwitz Olga Lengyel

Kniha je napsaná vzvláštním způsobem. Čtete a máte pocit, že Vás Olga Lengyelová drží za ruku a vypráví Vám svůj příbeh z " jiného světa". Vypráví ho duší a srdcem. Mluví pevným hlasem, ale po tváři ji tečou slzy a srdce má plné bolesti. Ale je to silná žena a chce nám říct tento příbeh hrůzy ,utrpení a smrti. Vypráví o místech kde smrt znamená vykoupení a život prodloužení hrůzostrašného utrpení.

Heydrich Heydrich Jaroslav Čvančara

Čvančara prostě umí. Super napsaná kniha nabitá fakty i hypotézami, fotografiemi. doporučuji!!!

10.06.2018 5 z 5

Ravensbrück - Život a smrt v Hitlerově koncentračním táboře pro ženy Ravensbrück - Život a smrt v Hitlerově koncentračním táboře pro ženy Sarah Helm

Kniha je svěděctvím o neskutečném utrpení žen. Díky mravenčí práci autorky, se dozvídáme o hrůzách, které museli prožít ženy z Ravensbrucku.

10.06.2018 4 z 5

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Vyjimečně napsaná kniha. osobitým způsobem popisuje život Hanky-Kůstky , která obětuje svoje tělo,aby zachránila svoji duši.

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Malý kufřík vypráví příbeh malé veselé holčičky ,která milovala život a musela zemřít jen pro to, že byla židovského původu. Krásný a smutný příbeh

Nazí a mrtví Nazí a mrtví Norman Mailer

Knihu jsem četla na gymplu kvůli referátu z donucení. Ale dostala me. Cetla jsem ji se zatajeným dechem( v slovenčině). Mám ji ve slovenčině a nedávno jsem si ji pořídila i v češtině. Líbí se mi to realistické vykreslení ,bez nasládlých přídavků nebo konejšivých fráz. Je super.

03.06.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Mimořádná kniha. Pod skořápkou morbidního příběhu je obsáhlé poselství a podobenství o lidské duši,která je temnejší než černočerná tma. Ale tma nezabíjí, člověk však ano

03.06.2018 5 z 5