Paralimpomena Paralimpomena komentáře u knih

Tajemství harmonie -- Kde jsme se tu vzali? Tajemství harmonie -- Kde jsme se tu vzali? Barbara De Angelis

Jako všechny knihy od BdeA - přehledná jako učebnice, nabízející konkrétní rady a postupy. Po jejím přečtení si sami lépe dokážete odpovědět na otázky ve svém životě. Tentokrát zaměřeno na to, jak se vyrovnat s životními prohrami.

16.08.2021 3 z 5

Móda má duši aneb Metoda osmi stylových typů OCTO CODES® Móda má duši aneb Metoda osmi stylových typů OCTO CODES® Táňa Havlíčková

Kniha spíše pro věčné tápalky, než pro skutečné fashionistas, pro které je naopak střídání stylů typické. Užitečné je i zamyšlení nad tím, jaké vzorce - nejen ohledně oblékání - si vlastně neseme z rodiny.

14.07.2021 3 z 5

Co si dnes vezmu na sebe Co si dnes vezmu na sebe Ines de La Fressagne

Ines de La Fresanche je pojem ve světě módy. Kniha je výjimečná svým vizuálem, který u nás nemá obdoby. I když některé kreace nebudou zřejmě nositelné pro všechny a i když doprovodný text je víceméně jen pro pobavení, kniha ukazuje, jak pomocí několika nosných kusů oblečení vytvořit promyšlený outfit.

Subjektivní fotografie Subjektivní fotografie Jan Pikous

Dvojjazyčná publikace, kromě fotografií obsahuje rozhovor a profesní biografii autora.

Stylistkou sama sobě Stylistkou sama sobě Michaela Stabrynová

Na první pohled nijak nevyčnívající brožura, ale s odstupem musím říct, že je to knížka, ke které se ráda vracím (a vzhledem k rozsahu ji přečtu vždy na jeden zátah). A co mě na ní tak baví? Mile napsaná - takové popovídání u kafe s kámoškou, ale hlavně civilní přístup. Narozdíl od podobných publikací, které vás nabádají hlavně ke konzumaci a koupi kvalitních, nadčasových, prostě drahých kousků, tato kniha má spíše opačný efekt - nenutit se do ničeho, co vám není vlastní, najít si svůj styl a chytře ho obměňovat třeba doplňky.

13.07.2021 5 z 5

Slavné fotografie - Historie skrytá za obrazy II Slavné fotografie - Historie skrytá za obrazy II Hans-Michal Koetzle

Vydavatelství Taschen, to je záruka sama o sobě. Dozvíte se okolnosti vzniku mnoha ikonických fotografií - a nejen to, jak se relativně neznámý fotograf stal svědkem poslední fotostory božské Marylin...

Bible stylu Bible stylu Lauren A. Rothmanová

Nadčasová kniha pro všechny, kdo musí dodržovat dresscode v korporátním prostředí. Najdete tu podrobnější definici módních stylů, stejně jako tipy na obchody a návody, jak bussiness oděv trochu ozvláštnit. Jednu hvězdičku ubírám za obrazový materiál, kterého mohlo být více.
Čtivě napsaná kniha, ze které se dozvíte to, co spoustě Čechů stále nedochází - že na oblékání záleží!

13.07.2021 4 z 5

Rebečin příběh Rebečin příběh Sally Beauman

V porovnání s knihou Paní de Winterová Rebečin příběh, jako pokračování Mrtvé a živé, s převahou vítězí. Obstojí nejen jako "fan fikce", ale i jako svébytná kniha s novými hrdiny a jejich osudy. Stále přitom obsahuje atmosféru Manderley, a hlavně odpoví na otázky: Odkud pocházela Rebeka? Byla to ďábelská femme fatale, nebo jen emancipovaná mladá žena, která se narodila do špatné doby? Co se stalo s Favelem a paní Danversovou? A poslední nejdůležitější otázka: Proč Rebeka i tolik let po své smrti stále fascinuje? - Ale na tuto otázku odpověď jistě znáte, jinak byste se nesháněli po této knize ;).
Zajímavost: Autorka vychází jak z kánonu, tak i z knihy Paní de Winterová, která ji chronologicky předchází.

05.07.2021 5 z 5

Paní de Winterová - Mrtvá a živá II Paní de Winterová - Mrtvá a živá II Susan Hill

Začátek vypadal slibně - Susan Hill rozhodně zvládá vykreslit Maurierové poetiku, jenže pak už čtenář začne být netrpělivý, kdy se mezi těmi růžemi, fialkami a kerblíky začne konečně něco dít. A ono se dva díly neděje VŮBEC NIC. Vše, co měla autorka této "fan fikce" na srdci, se odehraje ve třetím díle, a je toho zoufale málo, a je to i zoufale zbytečné vzhledem k tomu, jaký odkaz Maurier na konci své knihy jasně definovala. Ano, je zřejmé, že Hillová kánon dobře zná - tu a tam na nás vykoukne věta nebo narážka jako starý známý, ale jedna věc je ctít originál a druhá věc je napsat pokračování. Za mě bohužel, nezvládnuto.

02.07.2021 1 z 5