Paganfairy Paganfairy komentáře u knih

Tudorovci II – Král bere dámu Tudorovci II – Král bere dámu Elizabeth Massie

Trošku mě zklamalo, že celá trilogie je sepsaná podle scénářů, podle nichž se točil seriál Tudorovci. Jelikož se scénáristé sem tam trošku sekli s historickou přesností, nedodávají mi tyto knihy moc důvěryhodnosti. Nicméně pokud vypustím tuto 'maličkost', kniha se mi líbí a je celkem čtivá.

28.04.2014 3 z 5

Tudorovci – Král, královna a milenka Tudorovci – Král, královna a milenka Anne Gracie

28.04.2014 3 z 5

Tudorovci: Králové a královny anglického zlatého věku (1485-1603) Tudorovci: Králové a královny anglického zlatého věku (1485-1603) Jane Bingham

Kniha se velmi dobře čte. Autor se zaměřuje nejen čistě na politiku, ale také na rodinné vztahy, sporty, zájmy, léčitelství, čarodějnictví, náboženství, atd... Nechybí ani četné ilustrace, které dodávají textu na důvěryhodnosti. Co se mi obzvláště líbilo, byly krátké samostatné články o různých osobnostech, které hrály u dvora klíčovou roli.

28.04.2014 4 z 5

Život s Madonnou Život s Madonnou Wendy Leigh

Po přečtení přišlo tak trochu rozčarování. I když Madonnu po léta obdivuji a považuji za svůj vzor, tahle knížka mi umožnila jiný pohled na její život a povahu. Četla jsem Madonny životopis od Lucy O'Brien, ale při zpětném pohledu si všímám, že docela podstatné, negativní věci v něm nejsou zmíněny a Madonna je vykreslená coby nejúžasnější bytost a střed vesmíru (možná kvůli tomu, že autorka byla její zarytou fanynkou).
Christopher v této knize nabízí zase jiný pohled na Madonnu, na její temnou stránku, její život, přátele i nepřátele, osudové muže a na vztahy v její rodině. Nevím, čemu věřit, ale rozhodně mi tato kniha pomohla otevřít oči v tom, nebrat Madonnu jako bezchybnou a úžasnou.

29.09.2013 4 z 5

Krajinou druidů aneb Keltové na území Čech Krajinou druidů aneb Keltové na území Čech Vladimír Mátl

Skvělá kniha o naší historii a pravém původu většiny z nás. Místy je velmi vtipně napsaná a obsahuje podrobně popsané lokality i s plánky, tak myslím, že je to kniha vhodná i na cesty.

09.09.2013 5 z 5

Goth - Magická stránka temné kultury Goth - Magická stránka temné kultury Raven Digitalis

Zajímavá kniha pro ty, co se chtějí o kultuře Goth něco dozvědět. Obsahuje hodně informací, tak mi přišla občas celkem těžká na přemýšlení. Nicméně jsem ráda, že ji mám. Pokud se chcete dozvědět i něco z evropské historie, tato kniha vás může (částečně) uspokojit.

09.09.2013 4 z 5

Fyzikové Fyzikové Friedrich Dürrenmatt

Čtení bylo zábavné, příběh má rychlý spád a obsahuje mnoho ''perel'', které čtenáře překvapí a pobaví. Rozhodně doporučuji.

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Řekla bych, pro děti to nejlepší čtení. A i v dospělosti knížka neztrácí své kouzlo a ve svojí knihovně si pro ni vždy udělám místo :)

Šeredka Šeredka Vojtěch Steklač

Vcelku kniha, která nemá co říct. Krátké a stále stejné příběhy náctiletých dívek cca po 3. stránce omrzí. Spíše než napsat z nich knížku, bych tyto ''zážitky'' poslala do Bravíčka nebo jiného podobného časopisu pro teen, kde by jistě našly jiné, lepší uplatnění...

09.09.2013 odpad!

Moje kamarádka je koza nebeská Moje kamarádka je koza nebeská Patricia Schröder

Tuto knihu jsem četla cca ve 12 letech a tehdy se mi moc líbila. I když v dospělosti mám ráda jiné žánry a 'jinou kvalitu', nebudu tuto knihu hodnotit špatně.. Koneckonců není to čtení pro dospělé ani v sobě nenese nějakou superdůležitou myšlenku. Je to kniha pro dospívající dívky, a proto nechápu, proč toho od ní tolik lidí očekává něco 'lepšího'.

08.09.2013 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Více než kniha mě bavil film. Kniha sama o sobě mi přišla spíše nudná a táhlá, a až po zhlédnutí filmu jsem si uvědomila různé podtexty a pohledy na dění a až po tom zhlédnutí mi také došla ponurost a děsivost díla. Nicméně doporučuji přečíst, myslím si, že to patří ke vzdělání.

08.09.2013 3 z 5

Lože královny Eleonory Lože královny Eleonory Mireille Calmel

Na jednu stranu zajímavý a čtivý příběh, ale na druhou stranu příliš přehnané názory mladé Loanny de Grimwald, která si s osudem Eleonory pohrává, jak je to pro ni nejvhodnější.

08.09.2013 2 z 5