Padla Hvezda Padla Hvezda komentáře u knih

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Je toho málo a štve mě překlad. I tak se mi ale líbí, i když na wiki se toho dá najít mnohem, mnohem, víc. Taky mě štvou nekorespondující překlady jmen a názvů. Třeba takový Bloodraven má u nás hned tři překlady jmena, mám takový dojem. (U mě vede Krvevran. :))
Pro fanoušky asi nutná relikvie, i když to všechno už dávno ví. :) Třeba se jednou dočkámé něčeho kompletnějšího.

06.10.2016 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Libovka. Tohle je velice zvláštní kniha, na kterou si člověk musí udělat čas a hlavně na ni musí mít chuť. Ale stojí za to, stejně jako film.

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Neskutečné zklamání. Nuda. Čekala jsem na něco, co nepřišlo. Postavy jsou ploché a povrchní, jejich jednání se dá prohlédnout a ten konec? WTF?! Doufala jsem v něco bezútěšnějšího.

06.10.2016 2 z 5

Včelička Včelička Chris Cleave

Skvělá kniha! Originální příběh a rychle se čte, díky levným knihám měla i příznivou cenu. Oběh hlavní hrdinky sympatické, ALE přijde mi, jakože autor chtěl upřednostnit ženy, asi možná nějaký feministický záchvat, a asi na to moc tlačil. Oba mužští protagonisté mi přijdou slabí. Ale stejně, daleko se to překousnout... skvělá kniha.

06.10.2016 4 z 5

Hrabě Monte Cristo (komplet, dvousvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo (komplet, dvousvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Tři mušketýři jsou rozhodně daleko lepší, tohle jejich kvalit a poutavosti nedostahuje ani náhodou. Děj se příliš vleče. Lehce mi to připomínalo Julese Vernea, ale jeho stylu to bylo hodně daleko, takže další zklamání. Uvidíme, co druhý díl.

06.10.2016 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nechápu, co na tom všichni vidí. Příběh hezký, ale celá ta knížka mi přijde trochu dutá, čte se ale rychle. 4 hvězdičky za dojem, který na mě zanechala hned po přečtení, který ale nepřetrval. Znovu si ji už asi nepřečtu.
Jinak Ove je sympaťák. :)

06.10.2016 4 z 5

Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly C. C. Humphreys

Přijde mi to takové nedodělané, jako rukopis před poslední revizí, někde by to chtělo trochu rozepsat - i když je možná dobře, že jsou kapitoly tak krátké, alespoň to rychleji utíká. Co se mi moc líbilo, je že z Vlada nědělají nějakého nadpozemského frajera, ale drží se jeho dostupného popisu (konkrétně narárážím na jeho výšku). Přide mi to lehce předvídatelné, ale mě přijdou předvídatelné skoro všechny knihy, navíc o tématu něco víc, takže to bude možná tím. Každopádně je to asi jediná dobrá beletristická kniha, co tady o něm vyšla. Je to tak mezi 3-4*.

Jo a kam se hrabe Stoker!

06.10.2016 3 z 5

… ismy - Jak chápat film … ismy - Jak chápat film Ronald Bergan

Asi je to dobré na začátek, je to hezké a přehledné, ale připomíná mi to knihy tipu Matematika do kapsy apod.

17.09.2016 2 z 5

Za mě strašný.
Oba hlavní hrdinové v pohodě, stejně jako ty otsovské vztahy, ale stejně... Přišlo mi, jako když čtu fanfikci + Harry Potter Musical

05.08.2016 2 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Všechny novelky úžasné, bavily mě o hvězdu víc, než původní série. Co mě skutečně naštvalo - zároveň z toho mám trochu radost - bylo zjištění, že to není všechno a George plánuje další... Málem jsem s tou knihou hodila na druhou stranu pokoje. Kdo ví, jesti to všechno vůbec stihne napsat a jestli, tak kdo ví kdy...
EDIT: Štve mě překlad, který zcela nekoresponduje s původní sérií - a to už vůbec nemluvím o Světu ledu a ohně. Talpress a Argo by si to měli do příště nějak srovnat.
Nejoblíbenšjí postavou byl rozhodně Baelor Kopílam.

29.07.2016 5 z 5

Alif, neviditelný Alif, neviditelný Gwendolyn Willow Wilson

(SPOILER) Tato kniha je něco úplně jiného, než jiné knihy. Tou odlišností mi trochu připomínala Gaimana a pár anime, ale i tak je to něco nového, neotřelého. Přečetla jsem ji za jeden den a nemohla jí dát z ruky. Exotické prostředí, zajímavé téma, sympatické postavy...
Co mě štvalo, byly narážky na víru, tu všeobecně nemusím - byly ale v množství, které jsem ještě schopná tolerovat. Nějvětší ránou pak byla smrt Vikrama, ve zbytku knihy mi chyběl.

13.07.2016 5 z 5

Beatrice a Vergilius Beatrice a Vergilius Yann Martel

Zajímavá kniha, o čem skutečně je mi došlo někdy v půlce. Přijde mi, že by to chtělo malinko lépe, jasněji, uchopit. Při čtení buďte pozorní.
Myšlenka za 4*, provedení za 3*

13.07.2016 3 z 5

Dvaačtyřicátá rovnoběžka Dvaačtyřicátá rovnoběžka John Dos Passos

Tahle knížka mě celkem překvapila. Dobře se čtě a je zajímavě zpracovaná, ale ty socialistycký kecy mě štvaly. :/ Jinak by to bylo za 4*

24.02.2016 3 z 5

Krysař a jiné prózy Krysař a jiné prózy Viktor Dyk

Melancholicke, depresivní... Po přečtení se mi chtělo brečet. Jako by se mi to celé odvijelo před očima. Autor je třída...

25.12.2015 5 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Nemůžete jít spát dřív, než ji dočtete.

24.11.2015 5 z 5

Hladové hry Hladové hry Dan Simmons

Skvělá kniha, i přes svou délku. Velmi neotřelý pohled na upíry, sice ne zrovna přitažlivý, ale velmi zajímavý. Willy byl rozhodně moje nejoblíbenější postava.

25.10.2015 4 z 5

Pro mě celkem nic záživého. Příběh rozhodně zajímavější, než původní tetralogie, ale i tak se to dalo napsat lépe. Nejlepší byl zaručeně konec s příchodem Volturiových.

20.07.2015 2 z 5

O herecké technice O herecké technice Vasilij Osipovič Toporkov

Se všemi těmi úsměvnými řečmi o budování komunismu je tato kniha již lehce zastaralá, nicméně se v ní i přesto najde několik užitečných a zajímavách myšlenek. Nějakou tu aktualizaci by to ale chtělo.

22.06.2015 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Od této knihy jsem nečekala nic vyjíečného a nic vyjímečného také nepřišlo, je to ovšem klasika, takže špatné čtení to rozhodně nebylo - existují ovšem lepší knihy, než společenské romány.

13.06.2015 3 z 5

Dějiny výtvarného umění Dějiny výtvarného umění Alois Bauer

Celkem dobrá kniha o umění, jen bych ocenila barevné fotky.

06.06.2015 4 z 5