Ovecka_Saki Ovecka_Saki komentáře u knih

Oscar Wilde & Kruh smrti Oscar Wilde & Kruh smrti Gyles Daubeney Brandreth

Trvalo mi strašně dlouho, než jsem se přes knihu přelouskala až ke konci, který byl z celé knihy nejlepší. Takže aspoň 3*

20.04.2016 3 z 5

Útěk do svobody Útěk do svobody Richard Sobotka

Kdyby to bylo psáno trochu jinak a ne jako vyprávění někomu, tak by mě to určitě chytlo víc. Knihu jsem odložila a nedočetla, přestalo mě to bavit na 32 straně. Snad si ale tuto knihu oblíbí jiní. :)

18.12.2014

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Pohádka? Ne. Vtipné? Ne. Praštěné? Ano. Přitažené za vlasy? Extrémně.

03.03.2024 2 z 5

Dar z nebe Dar z nebe Lenka Křížová

Slabší, než první kniha. Ve třetí knize očekávám opět výklad hvězd.

30.01.2024 2 z 5

Nesnese se se sestrou Nesnese se se sestrou Jirka Donát

Vadily mi neustále poznámky autora, které měly být asi vtipné, ale nemusely být součástí příběhu. A taky pojmenování každé postavy. A zbytečně vysvětlování.

26.01.2024 1 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

V pohodě, taková oddechová, která se rychle přečte. Těším se na autorčiny další knihy a doufám, že se v nich krásně rozepíše, tohle mi přišlo takové jednoduše napsané.

10.12.2023 3 z 5

Dar boha Slunce Dar boha Slunce Libbie Hawker

Uvítala bych v knize i pohled Tuta. Jinak taková normální kniha. Ne úplně můj šálek čaje.

20.09.2023 3 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Původně jsem Kinga nechtěla číst do výzvy, ale nakonec jsem se rozhodla pro tuhle audioknihu. Radši poslouchat, než ztrácet tolik času, už minule mi přišlo, že se King strašně vleče. A jinak tomu nebylo ani tentokrát! První povídku jsem vynechala, protože film miluju a přišlo mi to jako největší ztráta času, když už vím, co se bude dít. Druhá povídka měla aspoň nějaký zajímavý děj. Třetí mě nezajímala, takže jsem ji vynechala. Poslední povídka měla ukrutně dlouhý začátek a vlastně nijak zážívná nebyla po celou dobu. No nevím Kingovi jsem ochotná dát ještě jednu poslední šanci, ale tím s ním končím.

03.09.2023 1 z 5

Rudé orchideje ze Šanghaje Rudé orchideje ze Šanghaje Juliette Morillot

Celkem mě mrzí, že dávám jen 3* ale vůbec mě nebavilo zbytečně dlouhé popisy obyčejných věcí, zbytečná ztráta stran. Na Sangmi jsme byla několikrát extrémně naštvaná (celkově jsem ji moc nemusela) a nejvíc jsem si přála, aby na konci manželce řekla, co všechno její manžel prováděl před tím, než spáchal tu hrdinskou smrt!
O Japoncích jsem věděla, že byli zmetci, ale tohle je fakt hnus, se ani nedivím, že byli spojenci Němců. Je mi líto, že atomovka byla svržena na obyčejný lid, který byl dá se říct nevinný, Japonci si to zasloužili, ale hodit na vojáky a nejlépe na samotného Hirohita, ten by si opravdu zasloužil upálit zaživa, aby si to co nejvíc "užil".

29.08.2023 3 z 5

Lidský mozek - 50 myšlenek, které musíte znát Lidský mozek - 50 myšlenek, které musíte znát Moheb Costandi

Špatná kniha to rozhodně není, přišla by mi vhod, než jsem nastupovala na vysokou...nyní se mi to trochu špatně četlo, protože jsem zvyklá na všechno v latině a teď v češtině jsem v tom měla trošku chaos, jak nejsem zvyklá na ty "normální české názvy" :D ale jako základ neurologie fajn.

08.08.2023 3 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Asi jsem měla velká očekávání, nebo prostě čekala něco trochu jiného. Odkládám do nedočtených.
Souhlasím s dřívěji zmíněným, mapa není kompletní, spoustu míst mi na ní chybělo, hromada postav. Cole na facku.

01.08.2023 1 z 5

Deník jednonožce Deník jednonožce Jiří Švihálek

Hned na úvod bych chtěla napsat, že kniha má hrozný formát a je strašně těžká na držení v rukou. Takže jsem si říkala, když tak hanil podnosy na jídlo v nemocnicích, které nemůžou pacienti zvednout (pardon, ale tak těžké fakt nejsou a ještě vám s tím někdo může pomoct v nejhorším případě), tak mě překvapilo, jak nepraktickou knihu si nechal udělat.
Navíc mě mrzí, že mi nefungovalo ani jedno video, které jsem díky QR kódům načetla.
Nevím, mně se kniha moc dobře nečetla, strašně pomalu mi to utíkalo, autor mi nebyl ani moc sympatický a možná mi i vadilo, že to bylo všechno až tak moc optimisticky nadneseno. Já jsem optimista celý život, ale zrovna tady bych klidně uvítala i sondu do nitra pana Švihálka, se kterou by se spoustu lidí po nehodách/operacích atd. mohlo ztotožnit a možná by to mělo o to lepší efekt, že se z tohoto dá vyhrabat.
Dočetla jsem to do 83 dne a pak jsem přeskočila na úplně poslední kapitolu.
Manželům přeji jen to nejlepší, také jejich rodině a přátelům, protože ti si zaslouží veliký obdiv, jak to zvládali a já jdu knihu věnovat kolegyni fyzioterapeutce, snad u ní bude mít kniha větší úspěch.

05.06.2023 3 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Trošku mám problém s těmi trilogiemi zaměřenými na náctileté čtenáře. Ten druhý díl je prostě vždycky tak trochu zklamání. Stejně je tomu i teď, kdy se dostaneme během knihy do dalších a dalších hádanek, ale nějaký vývoj postav a jejich charakterů, nebo přiblížení jejich smýšlení a chování není. Stále tedy máme holku, která se nevyzná ve svých citech a její milostný trojúhelník, Xandera, u kterého bych čekala MNOHEM více prostoru, když měl záhadu vyřešit on a třeba bych se ráda dozvěděla, jak se služka od Nashe vůbec dostala k práci, když nakonec ona a její bratr sehráli takovou roli. Tak snad v příštím díle? Úplně nemám chuť číst další díl, ale je to už poslední díl série a ten je vždycky lepší, než druhý. Dala bych dvě hvězdy, ale přidám třetí, protože se to aspoň četlo hodně rychle, tak s tím člověk nepromarnil tolik času.

31.05.2023 3 z 5

Nejsme z jiné planety Nejsme z jiné planety Petr Novák

Knížka, která vlastně ani knížka není. Jako ergoterapeuta paní Kateřině nesmírně fandím, vždy mám ráda i u svých pacientů, když se snaží pracovat a dělat užitečné věci a pomáhat stejně postiženým a své postižení berou s nadhledem. Na knížce jde vidět, hlavně v druhé části, že Katka je opravdu vytrvalá a když ji někdo pozná, tak už ji nikdy ze svého života nevyžene, hezké příspěvky lidí, kteří s ní měli možnost pracovat a pracují nadále.

28.05.2023 4 z 5

S cejchem ďábla S cejchem ďábla Oldřiška Ciprová

To se nedá považovat ani za oddechové čtení, protože hodnota knihy je naprosto nulová.

29.03.2023 odpad!

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

Kniha začala dobře, vždycky jsem četla jen vyprávění z pohledu Židů, nikdy ne z pohledu nacistické rodiny. Číst tedy, jak to fungovalo a co všechno se děti učily, ta nenávist, již od malého dítěte, kdy ani pořádně nechápalo, co se děje, no hrozné. Zato romantická linka o zakázané lásce mě nebavila, dospívající Hetty mi přišla jen jako hloupoučká husa a jak otěhotněla, tak to byl jen poslední hřebík do rakve, naprostá husa! A pak čeká, že se to nějak samo vyřeší a najednou, že jsou z toho problémy! Byla jsem z ní akorát otrávená.

27.03.2023 3 z 5