Dar boha Slunce

Dar boha Slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392537/bmid_dar-boha-slunce-ARS-392537.jpg 4 27 7

Aby mohl nový faraon oprávněně usednout na trůn, musí si vzít královskou dceru Ahmose, obdařenou božským vnuknutím. Očekává se také, že faraonovi dá syna. Jednou se jí zdá sen, že přivede na svět bohy milované dítě, s nímž Egypt dospěje ke slávě. Vize se nakonec splní, ale místo chlapce se k faraonově nelibosti narodí děvčátko. Oznámit Egyptu ženskou následnici by pro něj znamenalo pohromu.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Alpress

The Sekhmet Bed , 2012

Ovecka_Saki
20.09.2023 3 z 5

Uvítala bych v knize i pohled Tuta. Jinak taková normální kniha. Ne úplně můj šálek čaje.

Renike
17.04.2023 5 z 5

Nádherný, čtivý historický román ze starého Egypta přečtený za jeden a půl dne. Děj byl zajímavý, neobvyklý. Sestry, které soupeřily o lásku faraona. Jejich rivalita, boj o hlavní královskou manželku a o následníka krále. Doporučuji.

mariva
21.04.2020 4 z 5

Zajímavý historický román ze starého Egypta. Potěšilo mě, že se z velké části shodoval se skutečnými historickými událostmi.

Nefer
31.05.2019 5 z 5

Upřímně? Čekala jsem spíše že to bude takové nudné, trochu mimo mísu apod.....ALE: velmi mile překvapila uz po pár stránkách kdy autorka dávala staroegyptské názvy (mawat-matka;apod) Nemám co bych vytkla a pevně doufám že by mohl být další díl

milunka21
31.01.2019 5 z 5

Zatím nejlepší historický román z dob starého Egypta, jaký jsem četla. Kniha se zakládá na faktech a autorka to napsala tak čtivě a napínavě, že nešlo odložit.

orinka3
30.12.2018 4 z 5

Ona to vlastně byla moc pěkná červená knihovna z Egypta. Soupeřící sestry v kulisách starověku, boj o moc i o lásku jednoho muže. Napadlo mě, oč by byla kniha zajímavější, kdyby nevyprávěla jenom ta mladší sestra, ale i ostatní postavy. Obohatily by děj. Co se asi dělo v hlavě generála Tuthmose? Jak to viděla urozená babička? Jinak nemám co vytknout, četlo se to dobře.

Bobina74
25.11.2018 4 z 5

Tak tohle by šlo. Krásná historická kniha ze starého Egypta. Faraoni, královské manželky, kněží to všechno tam najdete a nádavkem ještě příběh lásky, nenávisti a žárlivosti.
P.s. Já knihu měla přečtenou za den, což vypovídá o všem....;-)

starověký Egypt historické romány podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Libbie Hawker